Články

Větrání: Strážnickým Pomoravím – propozice
Martin Višňa 23.5.2018 71× 0

Na prvním z červnových Větrání nasajeme trochu z atmosféry Slovácka, zamíříme přitom do samotné Mekky zdejších lidových tradic, do Strážnice. Projdeme se ale také po břehu Baťova kanálu a podíváme se k proslulým vinným sklípkům v Petrově. Jen podíváme… Před cestou si nicméně projděte tyto propozice.

Celý článek
Větrání: Za živou vodou – propozice
Martin Višňa 15.5.2018 254× 0

Poslední květnovou neděli zamíří Větrání na sever Olomouckého kraje, k pramenům živé´vody, které vyvěrají ze svahů Studničního vrchu nad Jeseníkem. Její léčivou sílu dokázal využít nejen známý jesenický rodák a zakladatel zdejších lázní Vincenz Priessnitz, ale také třeba jeho konkurent z Dolní Lipové Johann Schroth a někteří další. A pocítí ji i ti, kteří se vydají na trasu z Vápenné do Jeseníku. Bude to tentokrát náročnější na terén, ale bude to stát za to. Před přihlášením si však přečtěte následující propozice.

Celý článek
Špacír větračům odhalil půvab a méně známé zajímavosti Krnovska
Martin Višňa 14.5.2018 268× (27) 0

Po dvou výletech v okolí Litovle zamířilo Větrání o poznání dále od domovské Olomouce. Krnovský špacír si o uplynulé slunečné neděli nenechalo ujít dvaadvacet příznivců pěší turistiky, od studentů po seniory. Hlavním cílem cesty byla vyhlídka na Bezručově vrchu nad Krnovem, výprava se ale zastavila i na dalších zajímavých místech.

Celý článek
Na cestě okolo Rampachu se větrači nenudili
Martin Višňa 10.5.2018 368× (30) 0

Opět po roce bylo Větrání součástí nabídky Sportovního dne Univerzity Palackého, tentokrát ovšem turisté nevyrazili nijak daleko. Stejně jako v případě předchozího Putování Pomoravím měli cíl v Litovli, na téměř sedmnáctikilometrové trase ovšem obešli pověstmi opředený vrch Rampach, který je přírodní dominantou této části Hané.

Celý článek
Větrání: Krnovský špacír – propozice
Martin Višňa 2.5.2018 390× 0

Po nějaké době se s Větráním můžete opět vydat na sever, tentokrát ke Krnovu. Město známé výrobou Kofoly a poutním místem na vrchu Cvilín bude cílem téměř osmnáctikilometrové cesty v blízkosti toku řeky Opavy. Město si ovšem výprava prohlédne především z výšky, totiž z vyhlídky na Bezručově vrchu. Zavítá ale také třeba k zajímavým kostelům a dalším stavebním památkám, které stojí v obcích na trase, a i výhledů bude více. Před cestou ale prosím nastudujte následující propozice.

Celý článek
Putování Pomoravím si užili i turisté s handicapem
Martin Višňa 30.4.2018 564× (45) 0

Po čase se Větrání vydalo do svých dřívějších stop, konkrétně na trasu chráněnou krajinnou oblastí Litovelské Pomoraví, kudy turisté putovali na jednom z vůbec prvních větracích výletů. Tentokrát ovšem byla výprava v mnoha ohledech jiná. Především se s mottem Turistika pro všechny k větračům připojili APAči, studenti aplikovaných pohybových aktivit, a jejich handicapovaní hosté, kteří se připravují na červnovou expedici v Alpách.

Celý článek
Okolo Olomouce se projdete i v květnu
Martin Višňa 27.4.2018 406× (13) 0

Odpolední procházky, které v průběhu dubna zájemce zavedly na zajímavá místa v okrajových částech Olomouce, budou pokračovat i květnu. V plánu je Svatý Kopeček i holická Amerika.

Celý článek
Větrání: Okolo Rampachu – propozice
Martin Višňa 23.4.2018 343× 0

Po roce je tu opět Sportovní den Univerzity Palackého, a tedy i Větrání určené zejména pro univerzitní studenty a zaměstnance. Zúčastnit se ale může každý, kdo bude mít ve středu 9. května volno. Trasa stejně jako u předcházejícího výletu povede k Litovli, mimo jiné i proto, abychom se vrátili "rozumně" do Olomouce a užili si co nejvíce z programu Olomouckého majálesu UP, který propukne po obědě. Na naší trase zavítáme mimo jiné k pověstmi opředenému vrchu Rampach, dáme si tip na letní koupačku a užijeme si výhledů na Litovelsko.

Celý článek
Na Ferdinandce větrači absolvovali i čtvrt kilometru v tunelu
Martin Višňa 16.4.2018 307× (24) 0

I když bylo Větrání podél někdejší Severní dráhy císaře Ferdinanda v pořadí již jednaosmdesátým, přineslo svým účastníkům nevšední turistický zážitek. Během putování totiž prošli také opuštěným železničním tunelem, 250 metrů chůze pod jeho klenbou zanechalo v některých vážně silný dojem.

Celý článek
Větrání: Putování Pomoravím – propozice
Martin Višňa 11.4.2018 390× 0

S Větráním se po delším čase podíváme opět do chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví. V plánu je osmnáctikilometrové putování z Horky nad Moravou do Litovle, která se ale nebude vždy úplně držet červeně značené turistické, abychom z meandrů řeky Moravy a jejích ramen a jarního lužního lesa na jejich březích měli větší zážitek. A samozřejmě si prohlédneme historické centrum Litovle, známé jako hanácké Benátky.

Celý článek
Načíst další články
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<květen 2018><<
květen 2018
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.