Články

Větrači strávili víkend v terénu, nasávali lesního ticha i dávné historie
Martin Višňa 17.7.2017 312× (51) 0

Na sever a na jih, do hor a do nížiny. Uplynulý víkend nabídl příznivcům pěší turistiky hned dvojitou porci výletů Větrání. V sobotu se větrači toulali hlubokými jesenickými lesy v okolí Branné, v neděli si zase z ptačí perspektivy prohlédli velkomoravské hradiště u Mikulčic na Hodonínsku. A ani pořádně nezmokli…

Celý článek
Větrání: Javorníček a Gigula – propozice
Martin Višňa 12.7.2017 292× 0

Červencové větrací výjezdy do všech světových stran zakončíme na východě, na Valašsku. Prohlédneme si dřevěnou zástavbu Velkých Karlovic a poté vystoupáme za výhledy k horské osadě Javorníček. Až se jimi nabažíme, sejdeme podél nádrže Karolinka do stejnojmenné vsi v údolí, odkud k večeru vyrazíme domů. Patnáctikilometrová trasa bude sice místy prudká, ale určitě potěší jak milovníky hor a výhledů, tak lidové architektury.

Celý článek
Větrání: Mikulčický luh – propozice
Martin Višňa 4.7.2017 397× 0

Víkend v polovině července bude co do podoby Větrání jeden velký kontrast. Zatímco v sobotu zamíříme na jesenický sever hlavně za přírodou, neděle bude patřit nížině a velkomoravské historii. Vydáme se totiž k Mikulčicím u Hodonína, kde se rozkládalo velké staroslovanské hradiště a v současnosti jde o jednu z nejvýznamnějších archeologických lokalit u nás. Užijeme si také procházky lužním lesem na pomezí Moravy a Slovenska a obhlédneme zajímavosti Hodonína.

Celý článek
Léto větrači zahájili u vody se žábami a komáry
Martin Višňa 2.7.2017 405× (45) 0

Rybníky posetá krajina mezi Českou Třebovou a Svitavami nepatří zrovna mezi turisty často vyhledávané lokality. Že ovšem má co nabídnout, se přesvědčili účastníci sobotního prvního letního výletu Větrání. Jeho trasa vedla nejen po březích několika zdejších rybníků, ale také půvabnými lesy, které ukrývají sice drobné, ale překvapivé věci.

Celý článek
Větrání: Za lesním tichem – propozice
Martin Višňa 28.6.2017 764× 0

Víkend v polovině července bude co do podoby Větrání jeden velký kontrast. Zatímco v sobotu zamíříme na sever, do Jeseníků, neděle bude patřit jihomoravské nížině. Můžete si vybrat, kterého z výletů se zúčastníte, nebo jestli zvládnete oba. Každopádně sobotní výlet zavede turisty až do výšky 1003 metrů, podíváme se do míst osady Josefová hluboko v horských lesích, těšit se můžete na výhledy, čerstvý vzduch a ticho…

Celý článek
Větrání: Rybníky Svitavska - propozice
Martin Višňa 21.6.2017 614× 0

Větrací léto zahájíme první červencovou sobotu na pomezí Čech a Moravy na březích rybníků mezi Českou Třebovou a Svitavami. A že jich tu je, skoro jako na Třeboňsku! Zdaleka to ale nebude výlet jen o vodě, podíváme se také třeba na historické náměstí s druhým nejdelším podloubím u nás nebo omrkneme, jak vypadá takový památník včelích matek. Trasa má sice 19 kilometrů, ale není náročná terénem a vede z velké části lesem, takže to bude jistě pohodová výprava.

Celý článek
Stopy šternberské historie? Houpačky a velbloudi!
Martin Višňa 19.6.2017 439× (30) 0

Letošní větrací jaro je již minulostí. Poslední jarní výlet zavedl příznivce nenáročné turistiky jen kousek na sever od Olomouce, do Šternberka a přilehlých lesů, kde užívali krásy údolí říčky Sitky a zlehka nasáli historie tohoto města. Dost možná kvůli očekávanému deštivému počasí ale do terénu vyrazilo jen sedm větračů.

Celý článek
Břidlice tady, břidlice tam a šok ve vlaku - takové bylo šedesáté Větrání
Martin Višňa 12.6.2017 616× (37) 0

Trojice „kamenných“ výletů Větrání se završila. Po květnových výpravách na daleký sever k Venušiným miskám u Vidnavy a do Pulčínských skal na Valašsku se větrači tentokrát vydali do kraje břidlice, kde absolvovali osmnáctikilometrovou trasu proti proudu Odry a Budišovky.

Celý článek
Větrací léto láká každý víkend na výlet
Martin Višňa 9.6.2017 627× 0

Příznivci pěší turistiky nejen z Olomoucka během letních prázdnin rozhodně nebudou trpět nedostatkem možností, kam a s kým vyrazit na výlet. Radost z pohybu totiž spojila síly s Klubem českých turistů Šternberk, vzájemně porovnali plánované termíny a společné Větrací léto nabízí vandry a výšlapy na každý víkend.

Celý článek
Větrání: Po stopách historie Šternberka - propozice
Martin Višňa 5.6.2017 547× 0

Poslední jarní Větrání bude v lecčems netradiční. Vůbec poprvé totiž trasa výletu není originální z hlavy hlavního větrače, turisté se totiž vydají na jednu z tras pochodu Po stopách historie Šternberka, který pořádají parťáci z KČT Šternberk. A ta vede z velké části po městě, což také nebývá u Větrání úplně zvykem, ale proč jednou místo skal nekoukat na historické památky…

Celý článek
Načíst další články
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<červenec 2017><<
červenec 2017
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.