Články

Pátý ročník zahájí Větrání tradičně a s novým webem
Martin Višňa 12.9.2018 256× 0

S novým akademickým rokem na Univerzitě Palackého je tu také nový ročník turistické série Větrání, již pátý. Odstartuje tradičním výšlapem na Velký Kosíř alias hanácké Mont Blank. Během podzimu turisté zavítají také například na Kelčský Javorník nebo do Opavy. Ještě před Velkým Kosířem se uskuteční také první z podzimních vycházek Okolo Olomouce.

Celý článek
Čtvrtý ročník Větrání završil výlet za Komenským k Tiché Orlici
Martin Višňa 4.9.2018 379× (35) 0

S posledním letním Větráním se turisté před začátkem nového školního roku symbolicky vydali za Učitelem národů Janem Amosem Komenským do Brandýsa nad Orlicí. Zároveň šlo i o poslední výlet čtvrtého ročníku této turistické série Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci.

Celý článek
Tichá trať a téměř vyschlá řeka dovedly větrače až k Bráně nebes
Martin Višňa 15.8.2018 620× (43) 0

Asi nic nevystihuje výpravu na Tišnovsko, na kterou mohli turisté s Větráním vyrazit o uplynulém víkendu, více než cedule „Zpomal, prach“, na něž po cestě narazili. A i když nespěchali a ani té nejvýše povolené dvacítky nedosáhli, stejně měli boty od prachu, jak krajinu trýzní sucho. Zajímavosti v okolí trati z Brna na Žďár nad Sázavou si ale i tak vychutnali.

Celý článek
Větrání: Z Brandýsa do Ústí – propozice
Martin Višňa 8.8.2018 773× 0

S posledním výletem 4. ročníku Větrání se u příležitosti začátku školního roku vydáme po stopách učitele národů Jana Amose Komenského. Prohlédneme si upomínky na jeho působení v Brandýse nad Orlicí a poté se vydáme proti proudu Tiché Orlice do Ústí nad Orlicí. Čtrnáctikilometrová trasa nebude příliš náročná, před přihlášením na výlet si ale prosím projděte následující propozice.

Celý článek
Horko? Kopřivnické hory kromě výhledů nabídly větračům i příjemný stín
Martin Višňa 6.8.2018 730× (40) 0

Putování z Frenštátu pod Radhoštěm do Kopřivnice přes Šostýnské vrchy bylo původně plánováno jako pohodový výlet na neděli, tak aby příliš neunavilo před pondělními pracovními výkony. Jak se ale nakonec ukázalo, náramně se hodilo i na tropickou sobotu – dvaadvacet turistů se sice při stoupání do kopců zapotilo, ale většinu cesty pak strávili ve stínu lesa, který poskytoval teplotu vzduchu podstatně příjemnější než rozpálená města na startu a v cíli výletu.

Celý článek
Větrání: Tišnovské viadukty – propozice
Martin Višňa 27.7.2018 805× 0

S předposledním výletem čtvrtého ročníku Větrání se vydáme do okolí Tišnova, osou výletu bude železniční trať z Brna na Žďár nad Sázavou, která přechází hluboká údolí řek a říček na často zajímavých mostních stavbách; takový Most míru patří mezi největší železobetonové mosty u nás. Stejně jako v případě jarního výletu podél Ferdinandky ani tento nebude jen o železnici, zastavíme se mimo jiné v památném areálu kláštera Porta Coeli a samozřejmě za pozornost stojí i krajina, do níž jsou všechny stavby umístěné.

Celý článek
Devadesáté Větrání zavedlo turisty do lázní, které nejsou
Martin Višňa 23.7.2018 685× (32) 0

Do lesů při historické hranici Čech a Moravy se o uplynulé sobotě vydala dvacítka turistů na výlet Větrání s pořadovým číslem devadesát. Na trase, kterou si oproti plánu prodloužili až na dvaadvacet kilometrů, navštívili mimo jiné zaniklé lesní lázně Balda a malebnou východočeskou Poličku.

Celý článek
Větrání: Šostýnská sobota – propozice
Martin Višňa 17.7.2018 818× 0

Kopřivnice je známá především výrobou tatrovek a jejich muzeem, průmyslové město je ovšem položeno v pěkné podbeskydské krajině, o čemž se účastníci dalšího Větrání budou moci přesvědčit první srpnovou sobotu (došlo ke změně na termínu, na plakátě je uvedena neděle). Dvanáctikilometrová trasa povede z Frenštátu pod Radhoštěm přes vrchy Pískovna a Brdy s vyhlídkami či přes zříceninu hradu Šostýn do Kopřivnice.

Celý článek
Turisté s Větráním objevovali krásy Moravského Švýcarska
Martin Višňa 16.7.2018 813× (39) 0

Půvabná lesnatá krajina v okolí hlubokého údolí řeky Svitavy u Adamova, zvaná též jako Moravské Švýcarsko, byla hostitelkou dalšího z výletů Větrání, v pořadí devětaosmdesátého. Kromě přírodních krás si turisté, zdaleka nejen od Olomouce, prohlédli i místní historické zajímavosti, došlo ale i na krveprolití.

Celý článek
Velký Javorník větračům nabídl pořádně mrazivý výhled
Martin Višňa 1.7.2018 683× (36) 0

I když jsou prázdniny teprve na svém začátku, Větrání už má za sebou svůj letní vrchol, přesněji nejvyšší nadmořskou výšku. Dalekými výhledy z rozhledny na Velkém Javorníku se poslední červnový den nechalo zlákat sedmadvacet turistů, na trase z Veřovic do Frenštátu pod Radhoštěm si prohlédli také areál na Horečkách.

Celý článek
Načíst další články
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<září 2018><<
září 2018
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.