Články

Větrání: Za sluncem na Slunečnou - propozice
Martin Višňa 29.3.2017 64× 0

Na nejvyšší vrchol Nízkého Jeseníku Slunečnou zamíří další z výletů Větrání v sobotu 8. dubna. Nemusíte se ale bát nějakého náročného výstupu, to ani náhodou. Naopak půjde o pohodovou procházku jarní krajinou, částečně lesem, částečně mezi poli a pastvinami a na čerstvém vzduchu. Zavítáme ale i do města, neboť trasa končí v Moravském Berouně, kde se podíváme mimo jiné na Křížový vrch.

Celý článek
Roll UP startuje bruslařskou sezonu!
Daniel Mikeška 28.3.2017 190× 0

S příchodem jara a prosluněných dní s námi můžete opět vyrazit na pravidelné in-line vyjížďky Roll UP. Sérii projížděk na bruslích, vhodných pro začátečníky i pokročilé napříč všemi věkovými skupinami, zahájíme v pondělí 3. dubna.

Celý článek
Prosluněné Muzlovské kolečko zahájilo větrací jaro
Martin Višňa 27.3.2017 177× (43) 0

Sice až na druhý pokus, ale větrací jaro je zahájeno. K výletu na Svitavsko se o uplynulé sobotě nechalo zlákat patnáct příznivců pěší turistiky a rozhodně neprohloupili, i když cesta byla časově i peněžně poněkud náročnější. Koneckonců podívali se do míst, kam by možná sami nezavítali, protože turistické průvodce o tomto kraji často nemluví.

Celý článek
Začíná jaro, mějte radost z pohybu!
Martin Višňa 15.3.2017 485× 0

Se začátkem jara nabízí Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého zájemcům nejen z řad univerzitních studentů a zaměstnanců hned několik příležitostí k pravidelnému pohybu se skupinou podobně naladěných lidí. Připraveny jsou běžecké tréninky, pěší výlety, vyjížďky na bruslích a cvičení v parku.

Celý článek
Větrání: Muzlovské kolečko - propozice
Martin Višňa 14.3.2017 499× 0

Za druhým Větráním jara si v sobotu 25. března vyjedeme až k řece Svitavě, přesněji do okolí Březové nad Svitavou, kde se mimo jiné nachází prameniště pitné vody pro Brno. Kvůli jeho ochraně zanikla po druhé světové válce obec Muzlov, po které jsme výlet pojmenovali. Stejně tak ale mohl být nazván po Járovi Cimrmanovi, jehož jméno nese zdejší rozhledna, na kterou též zavítáme. Připravte se však na to, že výlet bude poněkud finančně i časově náročnější a jízdenku na ranní spoj je dobré si koupit dopředu

Celý článek
Větrání: Hledání jara na Blatě - propozice
Martin Višňa 10.3.2017 500× 0

Z důvodu nepříznivé předpovědi počasí zrušeno! Jarní etapa Větrání zahájí v sobotu 18. března pohodovou procházkou podél říčky Blaty a přes tři hanácké obce. Po zkušenostech z loňského hledání jara si dovolujeme hned takto na úvod propozic doporučit vzít si s sebou holínky na přezutí do úseků mimo silnici. Ale nechceme strašit, takže to berte s rezervou. Nicméně s trochou bláta počítejte.

Celý článek
Větrači vítali jaro v běžkařských stopách
Martin Višňa 6.3.2017 494× 0

Zimní etapa Větrání skončila. O uplynulé sobotě ji pětičlenná výprava vedená Janem Kodlem ukončila běžkařským výletem do Rychlebských hor. Ano, čtěte správně běžkařským. Teplo neteplo. Vedoucí výpravy shrnul povedenou akci do následujících řádků.

Celý článek
Větrání: Paprsek na běžkách - propozice
Martin Višňa 24.2.2017 685× 0

Zimní Větrání završí v sobotu 4. března výprava, která potěší všechny milovníky toho nejkrásnějšího zimního sportu. Na známou turistickou chatu Paprsek v Rychlebských horách a do jejího okolí totiž vyrazíme na běžkách. Cesta je vhodná pouze pro ty, kteří již mají na lyžích v horském terénu něco najeto, i ti by se ale měli plně řídit těmito propozicemi a následně organizačními pokyny vedoucího výpravy přímo na místě.

Celý článek
Jesenický výlet unavil, nabídl však čerstvý vzduch, výhledy i špetku adrenalinu
Martin Višňa 20.2.2017 764× (29) 0

Už když k zastávce přijela od pohledu nepohodlná karosa a řidič do ní začal vpouštět všechny čekající bez ohledu na dopředu zakoupené místenky, bylo jasné, že toto Větrání bude stát za to. Naštěstí od opuštění přecpaného silničního korábu už jen v tom pozitivním smyslu slova, protože samotná vycházka mezi Malou Morávkou a Karlovou Studánkou nemohla být jiná než parádní.

Celý článek
Větrání: Morgenland aneb Z Morávky do Karlovky – propozice
Martin Višňa 8.2.2017 1304× 0

Svou druhou padesátku Větrání zahájí v Hrubém Jeseníku, nebudou se ovšem zdolávat zdejší majestátní vrcholy. Trasa výletu povede mimo jiné k nádraží, kde sloužil filmový výpravčí Alois Nebel, a do Karlovy Studánky, která se může pochlubit nejčistším vzduchem u nás. Výlet to bude nenáročný, „na pohodu“, potěší milovníky zimní horské krajiny i fanoušky historie či architektury. I přes nenáročnost je ovšem třeba pozorně přečíst propozice a sledovat případné doplňující informace.

Celý článek
Načíst další články
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<březen 2017><<
březen 2017
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.