Články

Větrání: Kousek od Valmezu – propozice
Martin Višňa 24.9.2017 130× 0

Z valašských Větrání jsme se dosud vrátili vždy příjemně unavení a hlavně nadšení a určitě tomu bude i tentokrát, i když nepůjdeme zrovna po nejvyhlášenější trase. Tedy vlastně trasách, protože připraveny jsou hned tři varianty, kromě základních 17 km také jedna zkrácená pro ty, kteří dávají přednost pohodě a kávičkám po trase, a naopak prodloužená pro ty, kterým by se snad základ zdál pro jejich dlouhé nohy a ostré tempo málo. Část cesty ale půjdeme všichni společně. Snad nám podzim bude přát...

Celý článek
Větrání: Hanácké Mont Blank IV – propozice
Martin Višňa 19.9.2017 337× 0

Opět po roce se vydáme na hanáckou velehoru Velký Kosíř, abychom zde u ohně a špekáčků, případně jiných pochutin, zahájili nový, již čtvrtý ročník Větrání. Na Kosíř se tentokrát vydáme už z Lutína, kde se kdysi začala psát historie slavného výrobce pump a čerpadel, projdeme několik hanáckých dědin a podíváme se i do dvou bývalých lomů.

Celý článek
Výlety za krásami podzimu povedou do lomů i k vodě
Martin Višňa 18.9.2017 177× 0

Příznivci pěší turistiky si s Radostí z pohybu přijdou na své i během do podzimu. Plán Větrání čítá do konce listopadu šest výletů, jejichž trasy vedou k zajímavostem v okolí Olomouce, ale také třeba k Jevíčku nebo po březích Brněnské přehrady. Jako tradičně ale nový, již čtvrtý, ročník zahájí výstup na hanáckou velehoru Velký Kosíř s táborákem.

Celý článek
Léto větrači zakončili mezi borůvkami a kravinci
Martin Višňa 11.9.2017 453× (35) 0

Větrací léto připravené společně s Klubem českých turistů Šternberk a zároveň třetí ročník Větrání vyvrcholily vskutku ukázkově. Tajný výlet provázela jistá dávka napětí, vzápětí vystřídaná dojmy z půvabné krajiny Rychlebských hor. Účast vyrovnala dosavadní rekord větracích cest, žádný z turistů se záhadně neztratil mezi pasoucími se kravami, výpravě přálo počasí a borůvkových knedlíků byl dostatek. Co víc si přát.

Celý článek
Zelené břehy Odry ukázaly větračům, že mýty o šedivém Ostravsku lžou
Martin Višňa 28.8.2017 635× (28) 0

O tom, že okolí Ostravy nejsou jen uhelné doly, haldy hlušiny a čoudící komíny, ale naopak tu jsou i krásná přírodní místa, se o uplynulé sobotě přesvědčili účastníci dalšího Větrání. Stopám průmyslu se ale během výpravy nevyhnuli – to snad v tomto „razovitem kraji“ ani nejde.

Celý článek
Výlet s průmyslovou tematikou a tajná výprava završí Větrací léto
Martin Višňa 21.8.2017 642× 0

Větrací léto, společný letní turistický program Radosti z pohybu a Klubu českých turistů Šternberk, pomalu, ale jistě končí. Zbývají poslední dvě výpravy. Již tuto sobotu se můžete vydat na Bohumínskou dvacítku, o dva týdny později je pak v plánu Tajný výlet. Zároveň půjde o závěrečné výlety třetího ročníku Větrání.

Celý článek
Větrání: Bohumínská dvacítka – propozice
Martin Višňa 11.8.2017 917× 0

Ostravsko a Karvinsko předchází šedivá průmyslová pověst, na posledním prázdninovém výletě Větrání v sobotu 26. srpna si ovšem ukážeme, že to není tak úplně pravda. Projdeme z Bohumína s typickou cihlovou architekturou kolem Odry a řady jezer na vrch Landek, kde je prvně prokázáno použití uhlí a kde lze v areálu bývalého lomu navštívit hornický skanzen Landek park. Trasa má sice rovných 20 km, ale vede rovinatým terénem a nečíhá na ní žádné převýšení.

Celý článek
Putování Javorníky potrápilo tělo a potěšilo smysly
Martin Višňa 24.7.2017 783× (37) 0

Náročnější a dobrodružnější než obvykle bylo sobotní Větrání, které uzavřelo červencové výletování Moravou do všech světových stran. Odměnou za námahu při výstupu na javornický hřeben i při sestupu z něj ovšem byly luxusní výhledy a vůbec krásný letní den strávený v půvabné valašské krajině.

Celý článek
Větrači strávili víkend v terénu, nasávali lesního ticha i dávné historie
Martin Višňa 17.7.2017 885× (51) 0

Na sever a na jih, do hor a do nížiny. Uplynulý víkend nabídl příznivcům pěší turistiky hned dvojitou porci výletů Větrání. V sobotu se větrači toulali hlubokými jesenickými lesy v okolí Branné, v neděli si zase z ptačí perspektivy prohlédli velkomoravské hradiště u Mikulčic na Hodonínsku. A ani pořádně nezmokli…

Celý článek
Větrání: Javorníček a Gigula – propozice
Martin Višňa 12.7.2017 727× 0

Červencové větrací výjezdy do všech světových stran zakončíme na východě, na Valašsku. Prohlédneme si dřevěnou zástavbu Velkých Karlovic a poté vystoupáme za výhledy k horské osadě Javorníček. Až se jimi nabažíme, sejdeme podél nádrže Karolinka do stejnojmenné vsi v údolí, odkud k večeru vyrazíme domů. Patnáctikilometrová trasa bude sice místy prudká, ale určitě potěší jak milovníky hor a výhledů, tak lidové architektury.

Celý článek
Načíst další články
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<září 2017><<
září 2017
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.