Harmonogram akcí

Datum konáníPopisMísto konáníOdkaz
Žádný záznam.

Články

Bezpečně na kole - stáhněte si brožuru BESIPu
Tisková zpráva 24.8.2016 1077× 0

Cyklistika působí radost a potěšení tisícům milovníků sportu a nejrůznějších výletů. Spousta lidí se naučila jezdit na kole do práce. Jenže žijeme v uspěchané době. Ráno spěchají automobilisté, cyklisté i chodci do zaměstnání a odpoledne zase všichni domů.

Celý článek
Cyklobarometr ovládl Hradec Králové, je nejpříjemnější pro cyklisty
Tisková zpráva 14.7.2016 1111× 0

Více než třináct set cyklistů se zapojilo do historicky prvního ročníku ankety Cyklobarometr měst. Odpovídali na třicítku otázek týkajících se infrastruktury, bezpečnosti ale i například vztahu veřejné správy k rozvoji cyklodopravy. Nejlepším výsledkem se pro letošní rok může pochlubit Hradec Králové.

Celý článek
Šternberské Cyklovětrání mělo grády, turisté si dali do těla
Martin Višňa 30.5.2016 1564× (10) 0

Jedenáctičlenná skupina cyklistů se v sobotu pohybovala mezi Olomoucí a Šternberkem, po cyklostezce i mimo ni. To byli účastníci druhého Cyklovětrání. Jak se výlet povedl, napoví nejen několik fotek, ale i slova vedoucího pelotonu Jana Kodla a jedné ze členek výpravy.

Celý článek
Turisté se vydali po hanáckých věžích v sedle kola
Martin Višňa 18.5.2016 1439× (4) 0

O uplynulé sobotě měli fanoušci cykloturistiky možnost vyrazit na naše první Cyklovětrání. Účast sice nebyla velká, ale výlet po hanáckých věžích se povedl, jak prozradí následující řádky od vedoucího výpravy Jana Kodla.

Celý článek
Fotogalerie: 3. Cyklozávod za památkami Olomouce
Martin Višňa 28.4.2016 1475× (53) 0

Opět po roce vyjeli včera do podvečerních ulic účastníci Cyklozávodu za památkami Olomouce, který již třetím rokem pořádá studentský spolek Studium Artium. Závodu, jehož trasa vedla až ke kostelům na jižním okraji města, se i přes nepříliš přívětivé počasí zúčastnilo na čtyři desítky cyklistů.

Celý článek
Cyklisté budou opět závodit mezi olomouckými památkami
Martin Višňa 18.4.2016 1394× 0

Již potřetí vyjedou ve středu 27. dubna soutěživí příznivci cyklistiky za památkami Olomouce v závodu pořádaném studentským spolkem Studium Artium (StuArt). Účastníci tentokrát za soutěžními otázkami zamíří na jižní okraj města, do Holice a na Nové Sady.

Celý článek
Pražané budou moci od jara využít 300 sdílených jízdních kol
Tisková zpráva 25.11.2015 1219× 0

Pro pohyb po hlavním městě budou moci Pražané využít od jara příštího roku tři sta růžových kol. Bikesharingu dal pro rok 2016 záštitu náměstek primátorky Petr Dolínek. Sdílení kol letos v Praze využívá přes 1600 lidí.

Celý článek
Opilý cyklista není veselý cyklista, alkohol za řídítka podle BESIPu nepatří
Martin Višňa 5.10.2015 1935× 0

Z hlediska zákona o silničním provozu je, co se týče alkoholu, na tom cyklista stejně jako jakýkoliv jiný řidič. V poslední době se ovšem objevují snahy povolit cyklistům 0,5 promile alkoholu. BESIP, který se zabývá bezpečností silničního provozu, je proti prolomení nulové tolerance a problematice alkoholu při jízdě na kole se věnuje i v novém klipu.

Celý článek
Unikátní cyklonavigace umí chytře naplánovat trasu ve městech
Tisková zpráva 19.8.2015 1659× 0

Odborníci z Centra agentních technologií Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze vyvinuli unikátní nástroj na podporu městské cyklodopravy. Ten spojuje inteligentní navigaci a analýzu dat a lze podle něj plánovat trasy po 25 českých městech a po Bratislavě. Uživatelé si mohou podle svých preferencí vybrat rychlost a náročnost zvolené trasy.

Celý článek
Typickou obětí nehod z řad cyklistů je muž nad 65 let
Tisková zpráva 13.8.2015 2021× 0

Každá dvanáctá oběť dopravní nehody ve státech Evropské unie byl v loňském roce cyklista. Počet obětí z jejich řad se daří snižovat pomaleji než u automobilistů. Nejohroženějšími jsou osoby ve věku nad 65 let. Česká republika vykazuje nejvyšší podíl cyklistů usmrcených při nehodách bez účasti jiných osob.

Celý článek
Načíst další články
Slovo rektora
Město Olomouc patří cyklistům, nechte svá auta doma a přidejte se!
Stupně vítězů

Kdo ujede v srpnu nejvíce km na kole?

  - - -  
0 km
  - - -  
0 km
  - - -  
0 km
Ostatní v soutěži (celé pořadí)
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.