Harmonogram akcí

Datum konáníPopisMísto konáníOdkaz
28.5.2016
8:30
Šternberské Cyklovětrání
Druhá cyklovyjížďka s Honzou Kodlem, tentokrát bude krapet náročnější. Více na Facebooku.
Olomouc, parkoviště u Vojenské nemocnice odkaz

Články

Turisté se vydali po hanáckých věžích v sedle kola
Martin Višňa 18.5.2016 244× (4) 0

O uplynulé sobotě měli fanoušci cykloturistiky možnost vyrazit na naše první Cyklovětrání. Účast sice nebyla velká, ale výlet po hanáckých věžích se povedl, jak prozradí následující řádky od vedoucího výpravy Jana Kodla.

Celý článek
Fotogalerie: 3. Cyklozávod za památkami Olomouce
Martin Višňa 28.4.2016 426× (53) 0

Opět po roce vyjeli včera do podvečerních ulic účastníci Cyklozávodu za památkami Olomouce, který již třetím rokem pořádá studentský spolek Studium Artium. Závodu, jehož trasa vedla až ke kostelům na jižním okraji města, se i přes nepříliš přívětivé počasí zúčastnilo na čtyři desítky cyklistů.

Celý článek
Cyklisté budou opět závodit mezi olomouckými památkami
Martin Višňa 18.4.2016 474× 0

Již potřetí vyjedou ve středu 27. dubna soutěživí příznivci cyklistiky za památkami Olomouce v závodu pořádaném studentským spolkem Studium Artium (StuArt). Účastníci tentokrát za soutěžními otázkami zamíří na jižní okraj města, do Holice a na Nové Sady.

Celý článek
Pražané budou moci od jara využít 300 sdílených jízdních kol
Tisková zpráva 25.11.2015 590× 0

Pro pohyb po hlavním městě budou moci Pražané využít od jara příštího roku tři sta růžových kol. Bikesharingu dal pro rok 2016 záštitu náměstek primátorky Petr Dolínek. Sdílení kol letos v Praze využívá přes 1600 lidí.

Celý článek
Opilý cyklista není veselý cyklista, alkohol za řídítka podle BESIPu nepatří
Martin Višňa 5.10.2015 868× 0

Z hlediska zákona o silničním provozu je, co se týče alkoholu, na tom cyklista stejně jako jakýkoliv jiný řidič. V poslední době se ovšem objevují snahy povolit cyklistům 0,5 promile alkoholu. BESIP, který se zabývá bezpečností silničního provozu, je proti prolomení nulové tolerance a problematice alkoholu při jízdě na kole se věnuje i v novém klipu.

Celý článek
Unikátní cyklonavigace umí chytře naplánovat trasu ve městech
Tisková zpráva 19.8.2015 1035× 0

Odborníci z Centra agentních technologií Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze vyvinuli unikátní nástroj na podporu městské cyklodopravy. Ten spojuje inteligentní navigaci a analýzu dat a lze podle něj plánovat trasy po 25 českých městech a po Bratislavě. Uživatelé si mohou podle svých preferencí vybrat rychlost a náročnost zvolené trasy.

Celý článek
Typickou obětí nehod z řad cyklistů je muž nad 65 let
Tisková zpráva 13.8.2015 1170× 0

Každá dvanáctá oběť dopravní nehody ve státech Evropské unie byl v loňském roce cyklista. Počet obětí z jejich řad se daří snižovat pomaleji než u automobilistů. Nejohroženějšími jsou osoby ve věku nad 65 let. Česká republika vykazuje nejvyšší podíl cyklistů usmrcených při nehodách bez účasti jiných osob.

Celý článek
Ministerstvo dopravy chce více podporovat bezmotorovou dopravu ve městech
Tisková zpráva 28.7.2015 977× 0

Počet cyklistů v našich městech roste. Jen v Praze byl meziroční nárůst naměřených cest s využitím jízdního kola v loňském roce 24 procent. Ministerstvo dopravy se chce oblasti věnovat systémově a podpořit cyklistickou dopravu ve městech finančně i legislativně. Spolupracovat přitom bude především s profesními a zájmovými sdruženími.

Celý článek
Vzniká evropský plán cyklistické dopravy
Tisková zpráva 27.7.2015 1012× 0

Asociace měst pro cyklisty a Centrum dopravního výzkumu se spolupodílejí na tvorbě evropského plánu cyklistické dopravy. Díky tomuto klíčovému dokumentu, který se má stát základním průvodcem pro rozvoj bezmotorové dopravy v Evropě, by se mohly v dohledné době zlepšit podmínky pro cyklisty a pěší také v České republice.

Celý článek
Cyklistika je na vzestupu, preventivní projekt Na kole jen s přilbou vyráží do měst
Tisková zpráva 14.7.2015 1106× 0

Po ekonomické stránce je cyklistika považována za efektivní způsob dopravy – tři investované koruny do cyklistiky dávají vzniknout celospolečenskému přínosu ve výši pěti korun. Pozitivní přínos zodpovědné cyklistiky až dvacetkrát převažuje nad náklady spojenými s tragickými nehodami cyklistů. Projekt Na kole jen s přilbou se proto stěhuje i do našich velkých měst.

Celý článek
Načíst další články
Slovo rektora
Město Olomouc patří cyklistům, nechte svá auta doma a přidejte se!
Stupně vítězů

Kdo ujede v srpnu nejvíce km na kole?

  - - -  
0 km
  - - -  
0 km
  - - -  
0 km
Ostatní v soutěži (celé pořadí)
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.