Senioři

  • Cvičte s námi

    Relaxace a rovnováharelaxační a uvolňovací cviky Cvičení na koordinacibalónková mánie, tleskej a pochoduj... Protahovací cvičeníprocvičíte svaly krku, trupu, dolních i horních končetin Silové schopnostiposilování, odtlačování Chci cvičit
  • Zapojte se do výzkumu

    Pomozte nám ve výzkumudotazníková šetření pohybové aktivity Probíhající výzkum:každodenní pohybová aktivita (IPAQ) Co získáte vy?vyhodnocení své běžné pohybové aktivity Co získá Fakulta tělesné kultury?relevantní údaje nejslabší věkové kategorie Zapojit se
  • Choďte pravidelně

    Aktivních v měsíci – leden10 seniorů Nejaktivnější:Jan H. (4 366 345 kroků) Získáte porovnání s ostatnímivyhodnocení, doporučení... Podívejte se na ukázku:je to velmi jednoduché Vyzkoušet

Články

Seminář nabídl možnosti aktivního stárnutí
Martin Višňa 1.11.2017 830× (23) 0

Na aktivní životní styl seniorů se už podvanácté zaměřil vzdělávací seminář Aktivní v každém věku, který pořádá Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého nejen pro pracovníky v sociálních službách. Na programu byla tradiční čínská cvičení i novinka zvaná smovey.

Celý článek
Fotogalerie: Sportovní den pro seniory
Martin Višňa 15.9.2017 795× (14) 0

Že je pohyb důležitý v každém věku, si jsou moc dobře vědomi i na olomouckém magistrátu, a tak pro seniory z Olomouce a okolí připravil odbor sociálních služeb ve zdejších Smetanových sadech sportovní den. Na soutěžních stanovištích prošla tříčlenná družstva celou řadou aktivit - na tom našem v barvách Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého se body získávaly za projetí slalomové dráhy na sportovním vozíku a za správné odpovědi na kvízové otázky týkající se pohybu a naší fakulty rozmístěné po parku.

Celý článek
Nejlepší je, když vlastní dech nevnímáme, říká Kateřina Neumannová
Martin Višňa 31.7.2017 2020× 0

Při vyslovení jména Kateřina Neumannová si i méně zasvěcení do sportovního dění vybaví slavnou českou lyžařku. Stejné jméno ale nosí i odborná asistentka katedry fyzioterapie Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého, která se významně zasloužila o rozšíření informovanosti o plicní rehabilitaci.

Celý článek
Běh a cvičení na čerstvém vzduchu, to jsou Fit stezky
Martin Višňa 12.12.2016 4593× 0

Pokud si myslíte, že bradla, žebřiny, hrazdy či lávky na přeskoky a kliky nepatří do přírody, pak se pletete. Právě cvičení na čerstvém vzduchu patří k tomu nejlepšímu, co můžete svému tělu a mysli dopřát. Ideální pro to jsou například Fit stezky, které buduje mladá značka RUNeX. Přispívají ke zlepšení fyzické i psychické kondice obyvatel, bez omezení nabízejí každému příležitost k tréninku a zároveň jsou poučné i zábavné.

Celý článek
Být aktivní a houpat se lze v každém věku, připomněl seminář
Martin Višňa 23.11.2016 2159× (18) 0

Pohybové aktivity vhodné (nejen) pro seniory byly již pojedenácté tématem vzdělávacího semináře Aktivní v každém věku, který připravuje tým pod vedením Julie Wittmannové a Ivy Klimešové z Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého. Tři desítky účastníků mimo jiné znovuobjevily kouzlo houpání při cvičení zvaném woudink.

Celý článek
Parky v pohybu - aktivní splynutí s přírodou uprostřed města
Martin Višňa 4.11.2016 3345× 0

Parky a další zeleň jsou nenahraditelnou součástí životního prostoru obyvatel měst, ať už je řeč o styku s přírodou, estetické hodnotě nebo o významu pro relaxaci. Tato úvaha předcházela vzniku projektu Parky v pohybu, v němž spojily síly Státní zdravotní ústav a katedra rekreologie olomoucké fakulty tělesné kultury. Výsledkem jsou pravidelná společná cvičení v pražských a olomouckých parcích.

Celý článek
Olomoucké dopravní centrum proškolí děti i seniory v bezpečné dopravě
Tisková zpráva 25.10.2016 2978× 0

Kurzy nabité aktuálními informacemi a praktickým programem startují v Centru Semafor. Městské dopravní centrum v olomoucké Legionářské ulici zahajuje s podzimem atraktivní kurzy dopravní výchovy pro děti, rodiče i seniory.

Celý článek
Seminář napoví, jak aktivně stárnout
Martin Višňa 21.10.2016 2456× 0

Jedenáctý ročník odborného semináře zaměřeného na aplikované pohybové aktivity a zdravý životní styl seniorů se uskuteční ve středu 26. října v prostorách ZŠ a MŠ Svatoplukova v Olomouci-Řepčíně. Na programu jsou mimo jiné terapeutické tance, woudink nebo třeba přednáška o výživě.

Celý článek
Zacvičte si, prospívá to tělu i psychice
Martin Višňa 12.10.2016 2319× 0

Stárnutí organismu je proces, kterému se nikdo z nás nevyhne. Nicméně lze u různých jedinců vypozorovat rozdíly v rychlosti průběhu tohoto procesu a v míře jejich tělesného a psychického opotřebení. Mezi nejdůležitější determinanty, kterými můžeme stárnutí zpomalit, patří především pohybová aktivita. Pravidelně prováděná pohybová aktivita prokazatelně přináší pozitivní efekty ve fyzickém zdraví, ale podílí se i na zlepšení psychické kondice, mimo jiné udržováním kontaktů s vrstevníky.

Celý článek
Kranking, cvičení horní poloviny těla pro všechny
Nikita Mašterová a Monika Vodičková 7.12.2015 4322× 0

O spinningu už jistě slyšel každý, kdo se zajímá o zlepšení své kondice. Jde o cvičení, při němž dochází k zapojení především svalů hýždí a nohou. Na horní polovinu těla se poněkud zapomíná, proto autor spinning programu Johnny G. před časem přišel s novým tréninkem, který nazval kranking. Krátce si ho nyní představíme.

Celý článek
Načíst další články
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.