Senioři

  • Cvičte s námi

    Relaxace a rovnováharelaxační a uvolňovací cviky Cvičení na koordinacibalónková mánie, tleskej a pochoduj... Protahovací cvičeníprocvičíte svaly krku, trupu, dolních i horních končetin Silové schopnostiposilování, odtlačování Chci cvičit
  • Zapojte se do výzkumu

    Pomozte nám ve výzkumudotazníková šetření pohybové aktivity Probíhající výzkum:každodenní pohybová aktivita (IPAQ) Co získáte vy?vyhodnocení své běžné pohybové aktivity Co získá Fakulta tělesné kultury?relevantní údaje nejslabší věkové kategorie Zapojit se
  • Choďte pravidelně

    Aktivních v měsíci – červenec17 seniorů Nejaktivnější:Jan H. (4 019 761 kroků) Získáte porovnání s ostatnímivyhodnocení, doporučení... Podívejte se na ukázku:je to velmi jednoduché Vyzkoušet

Články

Běh a cvičení na čerstvém vzduchu, to jsou Fit stezky
Martin Višňa 12.12.2016 2609× 0

Pokud si myslíte, že bradla, žebřiny, hrazdy či lávky na přeskoky a kliky nepatří do přírody, pak se pletete. Právě cvičení na čerstvém vzduchu patří k tomu nejlepšímu, co můžete svému tělu a mysli dopřát. Ideální pro to jsou například Fit stezky, které buduje mladá značka RUNeX. Přispívají ke zlepšení fyzické i psychické kondice obyvatel, bez omezení nabízejí každému příležitost k tréninku a zároveň jsou poučné i zábavné.

Celý článek
Být aktivní a houpat se lze v každém věku, připomněl seminář
Martin Višňa 23.11.2016 1341× (18) 0

Pohybové aktivity vhodné (nejen) pro seniory byly již pojedenácté tématem vzdělávacího semináře Aktivní v každém věku, který připravuje tým pod vedením Julie Wittmannové a Ivy Klimešové z Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého. Tři desítky účastníků mimo jiné znovuobjevily kouzlo houpání při cvičení zvaném woudink.

Celý článek
Parky v pohybu - aktivní splynutí s přírodou uprostřed města
Martin Višňa 4.11.2016 2187× 0

Parky a další zeleň jsou nenahraditelnou součástí životního prostoru obyvatel měst, ať už je řeč o styku s přírodou, estetické hodnotě nebo o významu pro relaxaci. Tato úvaha předcházela vzniku projektu Parky v pohybu, v němž spojily síly Státní zdravotní ústav a katedra rekreologie olomoucké fakulty tělesné kultury. Výsledkem jsou pravidelná společná cvičení v pražských a olomouckých parcích.

Celý článek
Olomoucké dopravní centrum proškolí děti i seniory v bezpečné dopravě
Tisková zpráva 25.10.2016 1666× 0

Kurzy nabité aktuálními informacemi a praktickým programem startují v Centru Semafor. Městské dopravní centrum v olomoucké Legionářské ulici zahajuje s podzimem atraktivní kurzy dopravní výchovy pro děti, rodiče i seniory.

Celý článek
Seminář napoví, jak aktivně stárnout
Martin Višňa 21.10.2016 1551× 0

Jedenáctý ročník odborného semináře zaměřeného na aplikované pohybové aktivity a zdravý životní styl seniorů se uskuteční ve středu 26. října v prostorách ZŠ a MŠ Svatoplukova v Olomouci-Řepčíně. Na programu jsou mimo jiné terapeutické tance, woudink nebo třeba přednáška o výživě.

Celý článek
Zacvičte si, prospívá to tělu i psychice
Martin Višňa 12.10.2016 1467× 0

Stárnutí organismu je proces, kterému se nikdo z nás nevyhne. Nicméně lze u různých jedinců vypozorovat rozdíly v rychlosti průběhu tohoto procesu a v míře jejich tělesného a psychického opotřebení. Mezi nejdůležitější determinanty, kterými můžeme stárnutí zpomalit, patří především pohybová aktivita. Pravidelně prováděná pohybová aktivita prokazatelně přináší pozitivní efekty ve fyzickém zdraví, ale podílí se i na zlepšení psychické kondice, mimo jiné udržováním kontaktů s vrstevníky.

Celý článek
Kranking, cvičení horní poloviny těla pro všechny
Nikita Mašterová a Monika Vodičková 7.12.2015 3179× 0

O spinningu už jistě slyšel každý, kdo se zajímá o zlepšení své kondice. Jde o cvičení, při němž dochází k zapojení především svalů hýždí a nohou. Na horní polovinu těla se poněkud zapomíná, proto autor spinning programu Johnny G. před časem přišel s novým tréninkem, který nazval kranking. Krátce si ho nyní představíme.

Celý článek
Fotogalerie: Seminář Aktivní v každém věku
Martin Višňa 2.12.2015 1598× (20) 0

Jubilejní desátý ročník si o uplynulém víkendu odbyl odborný seminář Aktivní v každém věku, jehož cílem je rozšířit odborné znalosti a dovednosti účastníků, kteří ve své praxi pracují se seniory, a rovněž podpořit jejich zájem o zdravý způsob života.

Celý článek
Typickou obětí nehod z řad cyklistů je muž nad 65 let
Tisková zpráva 13.8.2015 2564× 0

Každá dvanáctá oběť dopravní nehody ve státech Evropské unie byl v loňském roce cyklista. Počet obětí z jejich řad se daří snižovat pomaleji než u automobilistů. Nejohroženějšími jsou osoby ve věku nad 65 let. Česká republika vykazuje nejvyšší podíl cyklistů usmrcených při nehodách bez účasti jiných osob.

Celý článek
Senioři bez hranic opět nabídnou sportovní, vzdělávací nebo společenské akce
Tisková zpráva 25.6.2015 1789× 0

Street dance, jízdu na in-line bruslích, lezení v lanovém centru, bowling, jízdu na koloběžce, zajímavou hru GO a řadu dalších aktivit si mohou během léta zdarma vyzkoušet senioři z Olomoucka. Ve čtvrtém ročníku projektu Senioři bez hranic jim olomoucké neziskové organizace a partneři nabídnou více než 40 nejrůznějších akcí.

Celý článek
Načíst další články
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.