Senioři

  • Cvičte s námi

    Relaxace a rovnováharelaxační a uvolňovací cviky Cvičení na koordinacibalónková mánie, tleskej a pochoduj... Protahovací cvičeníprocvičíte svaly krku, trupu, dolních i horních končetin Silové schopnostiposilování, odtlačování Chci cvičit
  • Zapojte se do výzkumu

    Pomozte nám ve výzkumudotazníková šetření pohybové aktivity Probíhající výzkum:každodenní pohybová aktivita (IPAQ) Co získáte vy?vyhodnocení své běžné pohybové aktivity Co získá Fakulta tělesné kultury?relevantní údaje nejslabší věkové kategorie Zapojit se
  • Choďte pravidelně

    Aktivních v měsíci – červen4 seniorů Nejaktivnější:Jan H. (5 252 404 kroků) Získáte porovnání s ostatnímivyhodnocení, doporučení... Podívejte se na ukázku:je to velmi jednoduché Vyzkoušet

Články

Seminář Aktivní v každém věku opět inspiroval
Martin Višňa 07.11.2018 3551× (0) 0

Latinskoamerické tance, žonglování nebo přednášku o smoothie zahrnoval program semináře Aktivní v každém věku, který se soustředí na aktivní životní styl seniorů. Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého jej uspořádala již potřinácté, v prostorách ZŠ a MŠ Svatoplukova v Řepčíně si nabízené aktivity vyzkoušelo na třicet účastníků.

Celý článek
O důvod víc mít radost z pohybu…
Barbora Bendová 02.10.2018 5214× 0

Na následujících řádcích vám neřeknu asi nic, co byste sami podvědomě netušili. Nic, co by člověk přirozeně nevěděl a intuitivně nedělal. Ale jak známo, opakování je matka moudrosti a některé věci stojí za to si čas od času připomenout. O blahodárnosti pohybu jste totiž jistě již mnohé četli. Od příznivého vlivu na pohybový aparát přes pozitivního ovlivnění psychiky. A právě pro všechna tato pozitiva je dobré se čas od času vydatně a intenzivně hýbat a mít z toho ještě k tomu radost.

Celý článek
Seniory jsme na sportovním dni potrápili lukostřelbou a kvízem
Martin Višňa 13.09.2018 3847× (0) 0

Ani letos jsme nechyběli na Sportovním dni pro seniory, který pravidelně v polovině září pořádá odbor sociálních služeb olomouckého magistrátu. Na našich stanovištích s logem Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého se družstva seniorů pro získání bodů do soutěže musela „poprat“ se záludnými otázkami kvízu o lidském pohybu a fakultě a také s lukem. A protože někteří stříleli z luku poprvé, a často se i báli, aby si při tom nějak neublížili, vytvořila se před terčem pořádná fronta. Žádný z týmů ale neodešel bez nějakého toho vystřeleného bodu na kontě.

Celý článek
Seminář nabídl možnosti aktivního stárnutí
Martin Višňa 01.11.2017 5345× (0) 0

Na aktivní životní styl seniorů se už podvanácté zaměřil vzdělávací seminář Aktivní v každém věku, který pořádá Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého nejen pro pracovníky v sociálních službách. Na programu byla tradiční čínská cvičení i novinka zvaná smovey.

Celý článek
Fotogalerie: Sportovní den pro seniory
Martin Višňa 15.09.2017 5959× (0) 0

Že je pohyb důležitý v každém věku, si jsou moc dobře vědomi i na olomouckém magistrátu, a tak pro seniory z Olomouce a okolí připravil odbor sociálních služeb ve zdejších Smetanových sadech sportovní den. Na soutěžních stanovištích prošla tříčlenná družstva celou řadou aktivit - na tom našem v barvách Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého se body získávaly za projetí slalomové dráhy na sportovním vozíku a za správné odpovědi na kvízové otázky týkající se pohybu a naší fakulty rozmístěné po parku.

Celý článek
Nejlepší je, když vlastní dech nevnímáme, říká Kateřina Neumannová
Martin Višňa 31.07.2017 11229× 0

Při vyslovení jména Kateřina Neumannová si i méně zasvěcení do sportovního dění vybaví slavnou českou lyžařku. Stejné jméno ale nosí i odborná asistentka katedry fyzioterapie Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého, která se významně zasloužila o rozšíření informovanosti o plicní rehabilitaci.

Celý článek
Běh a cvičení na čerstvém vzduchu, to jsou Fit stezky
Martin Višňa 12.12.2016 15810× 0

Pokud si myslíte, že bradla, žebřiny, hrazdy či lávky na přeskoky a kliky nepatří do přírody, pak se pletete. Právě cvičení na čerstvém vzduchu patří k tomu nejlepšímu, co můžete svému tělu a mysli dopřát. Ideální pro to jsou například Fit stezky, které buduje mladá značka RUNeX. Přispívají ke zlepšení fyzické i psychické kondice obyvatel, bez omezení nabízejí každému příležitost k tréninku a zároveň jsou poučné i zábavné.

Celý článek
Být aktivní a houpat se lze v každém věku, připomněl seminář
Martin Višňa 23.11.2016 7253× (0) 0

Pohybové aktivity vhodné (nejen) pro seniory byly již pojedenácté tématem vzdělávacího semináře Aktivní v každém věku, který připravuje tým pod vedením Julie Wittmannové a Ivy Klimešové z Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého. Tři desítky účastníků mimo jiné znovuobjevily kouzlo houpání při cvičení zvaném woudink.

Celý článek
Parky v pohybu - aktivní splynutí s přírodou uprostřed města
Martin Višňa 04.11.2016 9463× 0

Parky a další zeleň jsou nenahraditelnou součástí životního prostoru obyvatel měst, ať už je řeč o styku s přírodou, estetické hodnotě nebo o významu pro relaxaci. Tato úvaha předcházela vzniku projektu Parky v pohybu, v němž spojily síly Státní zdravotní ústav a katedra rekreologie olomoucké fakulty tělesné kultury. Výsledkem jsou pravidelná společná cvičení v pražských a olomouckých parcích.

Celý článek
Olomoucké dopravní centrum proškolí děti i seniory v bezpečné dopravě
Tisková zpráva 25.10.2016 9026× 0

Kurzy nabité aktuálními informacemi a praktickým programem startují v Centru Semafor. Městské dopravní centrum v olomoucké Legionářské ulici zahajuje s podzimem atraktivní kurzy dopravní výchovy pro děti, rodiče i seniory.

Celý článek
Načíst další články
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.