Články rubriky −Aktuality

Organizovaný volný čas souvisí s lepším prospěchem ve škole a mládež tráví více času u obrazovek, tvrdí studie
Martin Višňa 13.7.2016 5200× 0

Dvěma publikačními výstupy v prestižních amerických odborných časopisech se mohou pochlubit vědečtí pracovníci z olomoucké fakulty tělesné kultury. Studii sledující nárůst doby strávené u obrazovek vydal Journal of Adolescent Health, časopis Plos One zase zveřejnil článek o vztahu mezi organizovanými volnočasovými aktivitami a lepšími školními výsledky a celkovým pozitivnějším přístupem ke školnímu prostředí.

Celý článek
Sbírejte kešky se Sokolem
Martin Višňa 9.3.2016 3514× 0

100 sokolských keší republice. Tak se jmenuje projekt, jímž Česká obec sokolská vstoupila do vod stále populárnějšího geocachingu a jímž chce přispět k blížícímu se stému výročí založení Československa. Součástí je také sběratelská hra o věcné ceny.

Celý článek
České děti a sport: Zdatnější jsou školáci ve velkých městech
Tisková zpráva 7.4.2015 4414× 0

Děti z velkých sídel předčí v pohybové zdatnosti školáky z menších obcí a měst. Ukazuje to analýza výsledků více než 50 tisíc dětí, které v prvním pololetí tohoto školního roku splnily všech osm disciplín sportovního projektu Sazka Olympijský víceboj.

Celý článek
Fotbalová akademie pro talenty z Moravy může vzniknout v Brně
Tisková zpráva 24.11.2014 4183× 0

Na konkrétních krocích při spolupráci Jihomoravského kraje a Fotbalové asociace ČR při vzniku fotbalových akademií mládeže se minulý čtvrtek v Brně dohodli hejtman Michal Hašek s trenérem fotbalové reprezentace ČR Pavlem Vrbou.

Celý článek
Jesenické gymnázium otevírá sportovní třídu
Martin Višňa 23.10.2014 2918× 0

Nový studijní obor pro sportovně nadanou mládež připravilo pro příští školní rok Gymnázium Jeseník. Škola chce při výchově mladých sportovců naplno využít podmínek horského regionu a přispět k pozvednutí zdejšího sportovního dění.

Celý článek
Načíst další články z rubriky−Aktuality
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.