Články rubriky −Aktuality

České děti na rozdíl od západu nadále tloustnou, tvrdí nová výzkumná zpráva
Tisková zpráva 17.5.2017 1973× 0

V České republice se za posledních 15 let významně zvýšil počet dětí s nadváhou. Úroveň nadváhy dětí dosáhla nového maxima. Nadváhu má čtvrtina chlapců, u dívek je to přibližně 13 procent. Zatímco v zemích západní Evropy se daří nárůst obezity zastavit, v České republice a většině zemí východní Evropy počet dětí s nadváhou či obézních stále roste. Zároveň se zvyšují sociální rozdíly, děti z chudších poměrů trpí nadváhou nebo obezitou častěji a jsou méně pohybově aktivní.

Celý článek
Organizovaný volný čas souvisí s lepším prospěchem ve škole a mládež tráví více času u obrazovek, tvrdí studie
Martin Višňa 13.7.2016 3746× 0

Dvěma publikačními výstupy v prestižních amerických odborných časopisech se mohou pochlubit vědečtí pracovníci z olomoucké fakulty tělesné kultury. Studii sledující nárůst doby strávené u obrazovek vydal Journal of Adolescent Health, časopis Plos One zase zveřejnil článek o vztahu mezi organizovanými volnočasovými aktivitami a lepšími školními výsledky a celkovým pozitivnějším přístupem ke školnímu prostředí.

Celý článek
Nadané fotbalisty bude vychovávat akademie v Olomouci
Tisková zpráva 19.1.2016 2723× 0

Nejnadanější mladé fotbalisty z Olomouce a okolí bude od příštího školního roku sdružovat nová Regionální fotbalová akademie Olomouckého kraje. Základní škola Heyrovského v Olomouci se tak stane místem pro výuku a výchovu padesáti nejtalentovanějších dětí z regionu.

Celý článek
Festival sportu pro děti chystá v letošním roce pět zastávek, začíná ve Zlíně
Tisková zpráva 29.5.2015 1600× 0

Unikátní projekt Sporťáček, který velmi významným způsobem pomáhá rozvoji sportu v České republice, letos zavítá do pěti velkých měst. Svou cestu startuje dnes ve Zlíně na Mezinárodním festivalu filmu pro děti a mládež.

Celý článek
České děti a sport: Zdatnější jsou školáci ve velkých městech
Tisková zpráva 7.4.2015 3539× 0

Děti z velkých sídel předčí v pohybové zdatnosti školáky z menších obcí a měst. Ukazuje to analýza výsledků více než 50 tisíc dětí, které v prvním pololetí tohoto školního roku splnily všech osm disciplín sportovního projektu Sazka Olympijský víceboj.

Celý článek
Načíst další články z rubriky−Aktuality
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.