Články

Nejlepšími atlety přeboru Univerzity Palackého jsou opět Dubová a Mikoška
Martin Višňa 26.4.2018 102× (23) 0

Olomoucká atletická sezona je zahájena, jako tradičně se o její start postaral Přebor Univerzity Palackého v atletice uspořádaný fakultou tělesné kultury. Síly na stadionu změřilo na 130 závodníků, svými výkony přebor stejně jako vloni ovládli Adéla Dubová a Štěpán Mikoška.

Celý článek
Víkendové a prvomájové tipy: Osvobození, sopky i větrání kol (27.–29. 4. a 1. 5. 2018)
Martin Višňa 26.4.2018 163× 0

Další příjemný jarní víkend před námi, navíc následovaný úterním státním svátkem, to si prostě žádá vyjít/vyběhnout/vyjet někam do přírody. A proto jsme tu my a naše tipy posbírané ze všech koutů země. Věříme, že vás z nich některá akce zaujme a rozhýbe. Přejeme pěkný aktivní víkend!

Celý článek
Větrání: Okolo Rampachu – propozice
Martin Višňa 23.4.2018 69× 0

Po roce je tu opět Sportovní den Univerzity Palackého, a tedy i Větrání určené zejména pro univerzitní studenty a zaměstnance. Zúčastnit se ale může každý, kdo bude mít ve středu 9. května volno. Trasa stejně jako u předcházejícího výletu povede k Litovli, mimo jiné i proto, abychom se vrátili "rozumně" do Olomouce a užili si co nejvíce z programu Olomouckého majálesu UP, který propukne po obědě. Na naší trase zavítáme mimo jiné k pověstmi opředenému vrchu Rampach, dáme si tip na letní koupačku a užijeme si výhledů na Litovelsko.

Celý článek
Stadion ožije atletickým přeborem i rejem světlušek
Martin Višňa 20.4.2018 154× 0

Olomoucký atletický stadion bude v příštím týdnu dějištěm hned dvou akcí, pod nimiž je podepsána Univerzita Palackého. Nejprve tu změří studenti síly na tradičním univerzitním přeboru v atletice, den nato se stadion a přilehlé Bezručovy sady rozzáří světly čelovek při druhém ročníku Nočního běhu pro Světlušku.

Celý článek
Fotogalerie: Rekrehrátky na Dětské univerzitě
Martin Višňa 19.4.2018 65× (20) 0

Nejmladší studenti Univerzity Palackého včera zavítali na půdu fakulty tělesné kultury, kde na ně v halách Aplikačního centra BALUO čekal program nazvaný Rekrehrátky. Z různých her zapojujících hlavu i svaly ho připravili studenti rekreologie. Děti tak například skládaly v týmech lidskou kostru, pro jejíž části si nejprve musely postupně jeden za druhým zaběhnout na druhou stranu haly, anebo pomocí pantomimy ztvárňovaly různé sportovní disciplíny.

Celý článek
Víkendové tipy: Bosé Poděbrady, LSD nebo odemykání Vltavy (20.–22. 4. 2018)
Martin Višňa 19.4.2018 316× 0

Radost pohledět do všech kalendářů, ze kterých pro vás tipy na víkend vybíráme, musíme ale přiznat, že je to stále náročnější, jak akcí s postupujícím jarem přibývá a přibývá. Tak nás prosím omluvte, kdybychom nějakou super akci přehlédli, ale všechny do naší klasické dvacítky nacpat nemůžeme. Každopádně přejeme příjemný aktivní víkend!

Celý článek
UP Bike chce dostat studenty na kola a zachránit Olomouc
Martin Višňa 17.4.2018 272× 0

Letošní cyklosezona v Olomouci budiž zahájena. I takový vzkaz nesou kola ve fakultních barvách, která se objevila před budovami Univerzity Palackého během „natíracího“ happeningu iniciativy UP Bike. Díky ní se studenti mohou se slevou zúčastnit soutěže Do školy na kole, třeba na půjčeném růžovém rekole.

Celý článek
Na Ferdinandce větrači absolvovali i čtvrt kilometru v tunelu
Martin Višňa 16.4.2018 170× (24) 0

I když bylo Větrání podél někdejší Severní dráhy císaře Ferdinanda v pořadí již jednaosmdesátým, přineslo svým účastníkům nevšední turistický zážitek. Během putování totiž prošli také opuštěným železničním tunelem, 250 metrů chůze pod jeho klenbou zanechalo v některých vážně silný dojem.

Celý článek
Víkendové tipy: Vandrování, trojzemí a želviáda (13.–15. 4. 2018)
Martin Višňa 12.4.2018 406× 0

Skoro letní počasí, které aktuálně panuje, má vydržet i o víkendu, tak nač se zdržovat dlouhými úvody – nechte se inspirovat našimi víkendovými tipy a neseďte doma. Příjemný aktivní víkend!

Celý článek
Větrání: Putování Pomoravím – propozice
Martin Višňa 11.4.2018 230× 0

S Větráním se po delším čase podíváme opět do chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví. V plánu je osmnáctikilometrové putování z Horky nad Moravou do Litovle, která se ale nebude vždy úplně držet červeně značené turistické, abychom z meandrů řeky Moravy a jejích ramen a jarního lužního lesa na jejich březích měli větší zážitek. A samozřejmě si prohlédneme historické centrum Litovle, známé jako hanácké Benátky.

Celý článek
Načíst další články
Novinky
25.čer Přemýšlíte, co dělat o prázdninách? Mrkněte do našich tipů na pěší výlety, třeba vás některý zaujme. 27.dub Na druhý cykloden zavítala na dopravní hřiště také TV Morava, podívat se na její reportáž můžete zde 22.dub Dopoledne zaměřené na dopravní výchovu jsme připravili také pro studenty středních škol. Program na olomouckém dopravním hřišti je čeká tento pátek. 
 
 
Kontaktní osoba
Jana Vokáčová
tel.: +420 723 478 918
e-mail: jana.vokacova@hbsc.upol.cz
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.