Články

Zimní Větrání nabídnou hory i doly
Martin Višňa 23.1.2018 76× 0

Valašské Klobouky, Hřebečské důlní stezky u Moravské Třebové a hrad Brníčko, to jsou lokality, kam se mohou příznivci pěší turistiky vydat na třech zimních výletech Větrání v únoru a březnu. Jak praví titulek tohoto článku, budou hory, doly a také třeba hrady. A snad i sníh, když je ta zima.

Celý článek
Fotogalerie: Den otevřených dveří na Fakultě tělesné kultury UP
Martin Višňa 20.1.2018 158× (21) 0

Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého opět otevřela dveře uchazečům o studium a veřejnosti. Bohatý program vedle prezentací studijních oborů nabídl též řadu sportovních a popularizačních aktivit, ovšem s blížícím se termínem pro podání přihlášek hrály u návštěvníků prim právě informace o studiu.

Celý článek
Větrání: Zimní dolování – propozice
Martin Višňa 19.1.2018 78× 0

Hřebečovský hřbet mezi Moravskou Třebovou a Svitavami bude středem zájmu větrací výpravy v sobotu 10. února. Turisté nahlédnou do hornické minulosti tohoto přírodního předělu, rozhlédnou se pokraji z několika vyhlídek a užijí si procházku zimním lesem plným zajímavostí. Pokud tedy všechno nezkomplikují rozmary počasí, pak bychom museli hledat náhradní trasu – dokud ale nebudou padat stromy a kolabovat doprava, platí následující propozice.

Celý článek
Víkendové tipy: Teplá díra, Zlatá lyže a Světový den sněhu (19.–21. 1. 2018)
Martin Višňa 18.1.2018 258× 0

Zdá se, že se po vánoční oblevě konečně trochu rozhýbe lyžařská sezona, soudíme tak nejen na základě pohledu z okna, ale i do kalendářů sportovních akcí, kde oproti předchozím týdnům přibylo akcí pro lyžaře. To ale neznamená, že bychom v aktuálních tipech pro vás neměli i nějaké jiné akce; turistika nebo běhy nechybějí… Příjemný aktivní zimní víkend.

Celý článek
Stavte se načerpat informace ke studiu i inspiraci pro volný čas
Martin Višňa 16.1.2018 561× 0

Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci zve v sobotu 20. ledna na Den otevřených dveří. Ten je určený nejen pro uchazeče o vysokoškolské studium tělovýchovného zaměření, ale nabídne i bohatý doprovodný program, v němž si to své najde každý návštěvník.

Celý článek
Seriál Běhej lesy letos nabízí nový závod i zvýhodněné registrační balíčky
Tisková zpráva 15.1.2018 180× 0

Sedm stálic a jeden nový závod bude mít seriál Běhej lesy v roce 2018. Závodníci se mohou těšit na nabitou běžeckou sezonu, která začne v dubnu v Lednicko-valtickém areálu a zakončí v září v šumavských Boleticích. Nově seriál zamíří do západních Čech, kde běžcům představí krásnou přírodu Slavkovského lesa.

Celý článek
Větrání: Z Klobouk do Lidče – propozice
Martin Višňa 12.1.2018 235× 0

S první větrací výpravou v roku 2018 se vydáme na Valašsko, do (snad zasněžených) Bílých Karpat. Na bezmála sedmnáctikilometrové trase z Valašských Klobouk do Horní Lidče si dáme při stoupání na hřeben do těla, ale po lednové přestávce musíme trochu zamakat a hlavně – určitě to bude stát za to. Pročtěte pozorně propozice, namažte klouby a 3. února hurá do terénu!

Celý článek
Víkendové tipy: Zimní Praha i Bečva a zámecká brána (12.–14. 1. 2018)
Martin Višňa 11.1.2018 397× 0

Druhý lednový víkend není zrovna z nejnabitějších a trochu jsme se u výběru patnáctky tipů zapotili, ale máme je pro vás. Najdete tu jako obvykle turistiku, běhy, nějaké lyže a dokonce také sáně. Tak na ně mrkněte, třeba si nějakou z akcí vyberete. Anebo máte již svůj program? Pochlubte se s ním na našem Facebooku! Každopádně přejeme příjemný aktivní víkend.

Celý článek
Olomoučtí atleti bodovali na akademickém mistrovství, Záleský se zapsal do historie
Martin Višňa 10.1.2018 245× 0

Začátek letošního roku je pro atlety z Univerzity Palackého úspěšný. Na halovém akademickém mistrovství České republiky vybojovali olomoučtí závodníci šesté místo v pořadí družstev. Sprinter Dominik Záleský následně splnil limit pro účast na světovém šampionátu, když na šedesátce zaběhl třetí nejlepší čas české historie.

Celý článek
Olympijský festival v Brně a Ostravě nabídne více než 30 sportů
Tisková zpráva 10.1.2018 195× 0

Bohatou porci sportovních příležitostí nabídne fanouškům projekt Olympijský festival 2018, který se v Brně a Ostravě uskuteční od 9. do 25. února. „V rámci příprav projektu Olympijský festival 2018 byla pro nás zásadní spolupráce se sportovními svazy a jsme rádi, že na naši nabídku zareagovaly všechny kladně. Díky tomu můžeme návštěvníkům festivalu nabídnout opravdu hodně zajímavý program,“ říká Libor Varhaník, místopředseda Českého olympijského výboru, který má projekt Olympijský festival 2018 v gesci.

Celý článek
Načíst další články
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.