Články

Stadion ožije atletickým přeborem i rejem světlušek
Martin Višňa 20.4.2018 11× 0

Olomoucký atletický stadion bude v příštím týdnu dějištěm hned dvou akcí, pod nimiž je podepsána Univerzita Palackého. Nejprve tu změří studenti síly na tradičním univerzitním přeboru v atletice, den nato se stadion a přilehlé Bezručovy sady rozzáří světly čelovek při druhém ročníku Nočního běhu pro Světlušku.

Celý článek
Fotogalerie: Rekrehrátky na Dětské univerzitě
Martin Višňa 19.4.2018 35× (20) 0

Nejmladší studenti Univerzity Palackého včera zavítali na půdu fakulty tělesné kultury, kde na ně v halách Aplikačního centra BALUO čekal program nazvaný Rekrehrátky. Z různých her zapojujících hlavu i svaly ho připravili studenti rekreologie. Děti tak například skládaly v týmech lidskou kostru, pro jejíž části si nejprve musely postupně jeden za druhým zaběhnout na druhou stranu haly, anebo pomocí pantomimy ztvárňovaly různé sportovní disciplíny.

Celý článek
Víkendové tipy: Bosé Poděbrady, LSD nebo odemykání Vltavy (20.–22. 4. 2018)
Martin Višňa 19.4.2018 223× 0

Radost pohledět do všech kalendářů, ze kterých pro vás tipy na víkend vybíráme, musíme ale přiznat, že je to stále náročnější, jak akcí s postupujícím jarem přibývá a přibývá. Tak nás prosím omluvte, kdybychom nějakou super akci přehlédli, ale všechny do naší klasické dvacítky nacpat nemůžeme. Každopádně přejeme příjemný aktivní víkend!

Celý článek
UP Bike chce dostat studenty na kola a zachránit Olomouc
Martin Višňa 17.4.2018 220× 0

Letošní cyklosezona v Olomouci budiž zahájena. I takový vzkaz nesou kola ve fakultních barvách, která se objevila před budovami Univerzity Palackého během „natíracího“ happeningu iniciativy UP Bike. Díky ní se studenti mohou se slevou zúčastnit soutěže Do školy na kole, třeba na půjčeném růžovém rekole.

Celý článek
Na Ferdinandce větrači absolvovali i čtvrt kilometru v tunelu
Martin Višňa 16.4.2018 134× (24) 0

I když bylo Větrání podél někdejší Severní dráhy císaře Ferdinanda v pořadí již jednaosmdesátým, přineslo svým účastníkům nevšední turistický zážitek. Během putování totiž prošli také opuštěným železničním tunelem, 250 metrů chůze pod jeho klenbou zanechalo v některých vážně silný dojem.

Celý článek
Víkendové tipy: Vandrování, trojzemí a želviáda (13.–15. 4. 2018)
Martin Višňa 12.4.2018 379× 0

Skoro letní počasí, které aktuálně panuje, má vydržet i o víkendu, tak nač se zdržovat dlouhými úvody – nechte se inspirovat našimi víkendovými tipy a neseďte doma. Příjemný aktivní víkend!

Celý článek
Větrání: Putování Pomoravím – propozice
Martin Višňa 11.4.2018 137× 0

S Větráním se po delším čase podíváme opět do chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví. V plánu je osmnáctikilometrové putování z Horky nad Moravou do Litovle, která se ale nebude vždy úplně držet červeně značené turistické, abychom z meandrů řeky Moravy a jejích ramen a jarního lužního lesa na jejich březích měli větší zážitek. A samozřejmě si prohlédneme historické centrum Litovle, známé jako hanácké Benátky.

Celý článek
Aplikační centrum BALUO láká na technickou jedinečnost a komplexní službu
Martin Višňa 9.4.2018 414× 0

Plavecká reprezentace, regionální fotbalová akademie nebo třeba lyžař Jan Hudec, jenž se tu připravoval na nedávné zimní olympijské hry. To je jen malý výčet osobností, týmů a organizací, které už využily či využívají služeb Aplikačního centra BALUO Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého. Přijíždějí mimo jiné kvůli moderním technologiím, jako je kamerový systém v bazénech nebo geolokační systém v testovací hale umožňující získat cenná data pro jejich trénink.

Celý článek
Víkendové tipy: Komenský, darmošlapové a nezávazný maraton (6.–8. 4. 2018)
Martin Višňa 5.4.2018 452× 0

Závěr tohoto týdne bude skoro až letní, byl by blázen, kdo by zůstal sedět doma za pecí a neměl k tomu žádné zdravotní důvody. I pro ty dosud nerozhodnuté jsme vybrali z kalendářů dvacítku akcí napříč republikou, na některých můžete být prospěšní nejen svému zdraví, ale i ostatním a také třeba přírodě. Tak se na to mrkněte, vyberte si a pěkný aktivní víkend!

Celý článek
Chřiby odhalily větračům svou jarní krásu i krvavý kousek historie
Martin Višňa 3.4.2018 429× (37) 0

Do lůna chřibských lesů se na Velký pátek vydala další větrací výprava, tentokrát již ryze jarní. Nabíjeni slunečními paprsky, desítkami květů sněženek a dalších poslů jara u cest a ptačím zpěvem toho větrači dokonce stihli více, než bylo v plánu. Zkrátka nebylo moc proč spěchat domů, i když došlo i nějaké to bahnité překvapení.

Celý článek
Načíst další články
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.