Výlet s průmyslovou tematikou a tajná výprava završí Větrací léto

Martin Višňa 21.8.2017 1715×   0
Z Landek parku. Foto: Martin Višňa

Větrací léto, společný letní turistický program Radosti z pohybu a Klubu českých turistů Šternberk, pomalu, ale jistě končí. Zbývají poslední dvě výpravy. Již tuto sobotu se můžete vydat na Bohumínskou dvacítku, o dva týdny později je pak v plánu Tajný výlet. Zároveň půjde o závěrečné výlety třetího ročníku Větrání. 

Bohumínská dvacítka, které se mohou příznivci pěší turistiky zúčastnit v sobotu 26. srpna, zavede k řece Odře. Trasa výletu nabídne porci z průmyslové minulosti oblasti, a to zejména v ostravském hornickém muzeu Landek park, ale zdaleka nejen to. Zájemce o stavebnictví jistě potěší specifická zástavba novější části Bohumína, milovníky přírody zase meandry Odry na hranici s Polskem nebo četná jezera při cestě proti jejímu proudu. Dojde také na výhledy z Landeka, i když to zrovna nebude pohled na horské hřebeny... Propozice k sobotní výpravě jsou k dispozici zde.

Na horský hřeben ovšem vystoupají účastníci Tajného výletu, který zakončí Větrací léto i třetí "akademický" ročník Větrání v sobotu 9. září. To je ovšem skoro vše, co lze k této cestě dopředu prozradit. Ještě je třeba dodat, že zájemci o výpravu do neznáma, které ale možná pro některé nebude nakonec zas až tak neznámé, by měli být v 7:35 před hlavním nádražím v Olomouci, mít na nohou pořádné boty, něco nepromokavého pro případ deště a dostatek občerstvení. Další informace už ale budou prozrazeny až na místě srazu. 

Oba výlety budou návratem Větrání Radosti z pohybu do terénu po měsíční pauze od červencového výšlapu na Javorníček u Velkých Karlovic. O srpnový program Větracího léta se postarali šternberští turisté, kteří zorganizovali tři výpravy, z nichž stojí za zmínku zejména ta poslední - Jesenická túra z Ramzové do Koutů. I přes hlášené špatné počasí vyrazila na jesenický hřeben patnáctka turistů. Výhledů ze Šeráku a Keprníku si v mlze sice moc neužili, ale jinak to prý bylo povedené. Další srpnová putování vedla údolím Moravské Sázavy a přes městečko Úsov se zámkem a židovskými památkami. Fotky si můžete prohlédnout na Facebooku KČT Šternberk

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<květen 2018><<
květen 2018
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
22.kvě V pražských Letňanech byly otevřeny první singletraily na území Prahy. Jedná se o jednosměrné trasy široké pouze pro jedno kolo, přičemž jedna trasa je střední náročnosti a tři další lehké, celková délka je přes 5,5 km. Více... 17.kvě V sobotu 9. června se běžci ve vybraných místech Česka rozeběhnou na podporu Paměti národa, výtěžek běhu umožní natočit a uchovat další stovky příběhů válečných veteránů, disidentů, politických vězňů a dalších. Více... 11.kvě Naši jogiťáci se hodlají popasovat se štafetovým závodem Vltava run, držte jim palce! Více o závodě...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.