Parkán Konviktu opanovaly aplikované pohybové aktivity

Kristýna Navrátilová 14.6.2017 1181×   0 (10)

Vyzkoušet si kompenzační pomůcky pro osoby se zdravotním postižením, zapojit se do besedy s účastníky Expedice přes bar nebo si zahrát ringo či nejrůznější deskové hry. To vše nabídl Den aplikovaných pohybových aktivit, který pod hlavičkou olomoucké iniciativy Zaparkuj uspořádali studenti Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého.

Aplikované pohybové aktivity jsou aktivity modifikované pro osoby se zdravotním postižením a cílem lidí, kteří se touto problematikou zabývají, je vytvářet těmto osobám co nejvhodnější podmínky pro jejich participaci na pohybové aktivitě nebo sportu. Studenti aplikovaných pohybových aktivit na fakultě tělesné kultury se podílejí na mnoha akcích, které šíří myšlenky tohoto oboru mezi intaktní populaci a postupně tak odbourávají zažité klišé, že se osoby s nějakým druhem postižením kvůli svému postižení nemohou věnovat sportu a dalším rekreačním činnostem.

A právě tento cíl měl i Den aplikovaných pohybových aktivit na parkánu Uměleckého centra Univerzity Palackého. Návštěvníci si mohli vyzkoušet jízdu na handbiku, tandemovém kole, tříkolce nebo vozíku a proniknout tak lehce do problematiky speciálně upravených sportovních pomůcek. Kdo si vyzkoušel třeba takový handbike, musel uznat, že to není úplně jednoduché.

Připravena byla také beseda o Expedici přes bar, kterou taktéž pořádají studenti fakulty tělesné kultury a mimo jiné jí pomáhají osobám s handicapem překonávat sami sebe v občas ne úplně snadných podmínkách, letos konkrétně zejména v rakouských a švýcarských Alpách. „Společně se třemi účastníky expedice jsme se snažili předat návštěvníkům co nejvíce historek z cesty a pomocí fotografií nastínit atmosféru a podmínky, ve kterých jsme během těch deseti dní fungovali,“ uvedl organizátor akce Michal Šmíd.

Mottem iniciativy Zaparkuj, pod níž Den aplikovaných pohybových aktivit proběhl, je Oživujeme veřejný prostor. Toto motto ale zůstalo do jisté míry nenaplněno. Ač akce nabízela zajímavé aktivity, davy na parkán Konviktu zrovna neproudily. S velkou pravděpodobností ale za to mohlo panující krásné počasí s nádechem léta, které táhlo spíše k vodě a do stínu...

Informace o dalších akcích iniciativy Zaparkuj najdete zde.

 

 

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<květen 2018><<
květen 2018
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
22.kvě V pražských Letňanech byly otevřeny první singletraily na území Prahy. Jedná se o jednosměrné trasy široké pouze pro jedno kolo, přičemž jedna trasa je střední náročnosti a tři další lehké, celková délka je přes 5,5 km. Více... 17.kvě V sobotu 9. června se běžci ve vybraných místech Česka rozeběhnou na podporu Paměti národa, výtěžek běhu umožní natočit a uchovat další stovky příběhů válečných veteránů, disidentů, politických vězňů a dalších. Více... 11.kvě Naši jogiťáci se hodlají popasovat se štafetovým závodem Vltava run, držte jim palce! Více o závodě...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.