Parkán Konviktu opanovaly aplikované pohybové aktivity

Kristýna Navrátilová 14.6.2017 941×   0 (10)

Vyzkoušet si kompenzační pomůcky pro osoby se zdravotním postižením, zapojit se do besedy s účastníky Expedice přes bar nebo si zahrát ringo či nejrůznější deskové hry. To vše nabídl Den aplikovaných pohybových aktivit, který pod hlavičkou olomoucké iniciativy Zaparkuj uspořádali studenti Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého.

Aplikované pohybové aktivity jsou aktivity modifikované pro osoby se zdravotním postižením a cílem lidí, kteří se touto problematikou zabývají, je vytvářet těmto osobám co nejvhodnější podmínky pro jejich participaci na pohybové aktivitě nebo sportu. Studenti aplikovaných pohybových aktivit na fakultě tělesné kultury se podílejí na mnoha akcích, které šíří myšlenky tohoto oboru mezi intaktní populaci a postupně tak odbourávají zažité klišé, že se osoby s nějakým druhem postižením kvůli svému postižení nemohou věnovat sportu a dalším rekreačním činnostem.

A právě tento cíl měl i Den aplikovaných pohybových aktivit na parkánu Uměleckého centra Univerzity Palackého. Návštěvníci si mohli vyzkoušet jízdu na handbiku, tandemovém kole, tříkolce nebo vozíku a proniknout tak lehce do problematiky speciálně upravených sportovních pomůcek. Kdo si vyzkoušel třeba takový handbike, musel uznat, že to není úplně jednoduché.

Připravena byla také beseda o Expedici přes bar, kterou taktéž pořádají studenti fakulty tělesné kultury a mimo jiné jí pomáhají osobám s handicapem překonávat sami sebe v občas ne úplně snadných podmínkách, letos konkrétně zejména v rakouských a švýcarských Alpách. „Společně se třemi účastníky expedice jsme se snažili předat návštěvníkům co nejvíce historek z cesty a pomocí fotografií nastínit atmosféru a podmínky, ve kterých jsme během těch deseti dní fungovali,“ uvedl organizátor akce Michal Šmíd.

Mottem iniciativy Zaparkuj, pod níž Den aplikovaných pohybových aktivit proběhl, je Oživujeme veřejný prostor. Toto motto ale zůstalo do jisté míry nenaplněno. Ač akce nabízela zajímavé aktivity, davy na parkán Konviktu zrovna neproudily. S velkou pravděpodobností ale za to mohlo panující krásné počasí s nádechem léta, které táhlo spíše k vodě a do stínu...

Informace o dalších akcích iniciativy Zaparkuj najdete zde.

 

 

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<únor 2018><<
únor 2018
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627281234
567891011
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
21.úno Vyzkoušejte Masaryk Run, závody v běhu, na in-linech a koloběžkách, které se jedou a běží na Masarykově okruhu v Brně! Levnější registrace už jen do 28. února, více na webu akce 19.úno Ve spolupráci s UrbanBajk pro vás v Olomouci chystáme cyklovyjížďky a cyklozávody, jako první si zapište termín 17. dubna. Více na Facebooku. 18.úno Labská cyklostezka doznala v minulém roce mnoha vylepšení a novinek, nejinak tomu bude letos. Přehled si můžete projít zde.
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.