O monoski byl zájem i přes mráz a vytrvalé sněžení

Ladislav Baloun 20.1.2017 2304×   0 (11)

Letošní Dny na monoski jsou v polovině. Po úvodní akci v Hlubočkách u Olomouce se série minulou sobotu přesunula na Vysočinu, přesněji do Hlinska. Zatímco lyžování v Hlubočkách bylo ve znamení nízkých teplot (ráno až -15 °C), Hlinsko „potrápilo“ monolyžaře neustálým přísunem čerstvého sněhu.

Oproti předcházejícím ročníkům, kdy organizátoři bojovali s teplotami nad nulou a nedostatkem sněhové pokrývky je tak vlastně letošek, co se týče počasí, příjemnou změnou. Domácí „skifanatici“ se přesto s přípravou modré sjezdovky vypořádali bez ztráty kytičky.

Mezi nejvděčnější monolyžaře patřily děti z pardubického Střediska rané péče, které se snažily společně s rodiči proniknout do tajů ovládání „jednostopé skořepiny“. Díky velkému zájmu vozili instruktoři účastníky akce i po šestnácté hodině, na kdy byl původně naplánován závěr sportovního programu. Nejvytrvalejší zájemci si tak mohli vyzkoušet jízdu na monoski i za umělého osvětlení.

Cílem Dnů na monoski je umožnit všem zájemcům ze široké lyžařské veřejnosti vyzkoušet si jízdu na této speciální lyži, která je zkonstruována primárně pro lyžaře s tělesným postižením. Nejde ovšem jen o samotnou jízdu na svahu, ale také o přesun z vozíku na monoski, udržení stability na rovině či základní manipulaci na lyžařském vleku. To vše je totiž zcela odlišné, a proto se odehrává pod vedení vyškolených instruktorů, takže ani naprostý začátečník se nemusí bát, že by to nezvládl.

Letošní ročník je nyní ve své polovině. Lyžaři si budou moci monoski vyzkoušet ještě 18. února v Olešnici na Blanensku a 4. března na Rališce v Beskydech.

Dny na monoski jsou pořádány Centrem APA Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého ve spolupráci s lyžařskými školami Newman School a Ski Fanatic, kterým patří velké díky za jejich ochotu při realizaci celého projektu, bez jejich podpory by nebylo možné akci uspořádat. Více o akci na www.dnynamonoski.cz

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<říjen 2018><<
říjen 2018
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
23.říj Co čeká běžce tuto středu na Jogitu? Bude to trochu techničtější trénink – odrazy a výběhu v parku. Více v události. 22.říj KČT Šternberk zve tuto sobotu na Šternberský vandr, jeho propozice a registrační formulář najdete zde 19.říj Do konce října se mohou běžci hlásit na závod Rabštejnský kocour, který v sobotu 3. listopadu pořádá Akademik sport centrum Univerzity Palackého v podhůří Jeseníků. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.