O monoski byl zájem i přes mráz a vytrvalé sněžení

Ladislav Baloun 20.1.2017 1848×   0 (11)

Letošní Dny na monoski jsou v polovině. Po úvodní akci v Hlubočkách u Olomouce se série minulou sobotu přesunula na Vysočinu, přesněji do Hlinska. Zatímco lyžování v Hlubočkách bylo ve znamení nízkých teplot (ráno až -15 °C), Hlinsko „potrápilo“ monolyžaře neustálým přísunem čerstvého sněhu.

Oproti předcházejícím ročníkům, kdy organizátoři bojovali s teplotami nad nulou a nedostatkem sněhové pokrývky je tak vlastně letošek, co se týče počasí, příjemnou změnou. Domácí „skifanatici“ se přesto s přípravou modré sjezdovky vypořádali bez ztráty kytičky.

Mezi nejvděčnější monolyžaře patřily děti z pardubického Střediska rané péče, které se snažily společně s rodiči proniknout do tajů ovládání „jednostopé skořepiny“. Díky velkému zájmu vozili instruktoři účastníky akce i po šestnácté hodině, na kdy byl původně naplánován závěr sportovního programu. Nejvytrvalejší zájemci si tak mohli vyzkoušet jízdu na monoski i za umělého osvětlení.

Cílem Dnů na monoski je umožnit všem zájemcům ze široké lyžařské veřejnosti vyzkoušet si jízdu na této speciální lyži, která je zkonstruována primárně pro lyžaře s tělesným postižením. Nejde ovšem jen o samotnou jízdu na svahu, ale také o přesun z vozíku na monoski, udržení stability na rovině či základní manipulaci na lyžařském vleku. To vše je totiž zcela odlišné, a proto se odehrává pod vedení vyškolených instruktorů, takže ani naprostý začátečník se nemusí bát, že by to nezvládl.

Letošní ročník je nyní ve své polovině. Lyžaři si budou moci monoski vyzkoušet ještě 18. února v Olešnici na Blanensku a 4. března na Rališce v Beskydech.

Dny na monoski jsou pořádány Centrem APA Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého ve spolupráci s lyžařskými školami Newman School a Ski Fanatic, kterým patří velké díky za jejich ochotu při realizaci celého projektu, bez jejich podpory by nebylo možné akci uspořádat. Více o akci na www.dnynamonoski.cz

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<duben 2018><<
duben 2018
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
19.dub Vysokoškoláci se již mohou hlásit k účasti na letošních Českých akademických hrách. Jejích 17. ročník hostí v termínu 17. až 22. června Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně. Více... 17.dub

Přijďte to s UP Bike natřít olomoucké dopravě!  U většiny fakult Univerzity Palackého dnes proběhne happening natírání a zdobení kol, která se do konce května stanou nositeli aktualit, poutači a symboly synergie iniciativ za příjemnější pohyb olomouckými ulicemi pro všechny. Můžete se dozvědět, co UP Bike na květen chystá, a když budete chtít, na chvíli se i připojit. Třeba kousek natřít, pomoci s připevněním květináče na kolo, přinést kytku a do květináče ji zasadit.

6.dub 60 km nových singletracků s infrastrukturou vznikne pro cyklisty v okrese Ústí nad Orlicí a polském příhraničí. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.