Univerzitní atletický přebor ovládli Adéla Balůsková a Dominik Záleský

Martin Višňa 30.4.2016 820×   0
Nejúspěšnější atleti. Foto: M. Hroch

I přes nepříznivé počasí se ve středu odpoledne sešlo na atletickém stadionu více než sto padesát závodníků, aby bojovali o medaile v Přeboru Univerzity Palackého v atletice. Hvězdami tradiční sportovní akce se stali Adéla Balůsková a Dominik Záleský.

„Ovládli hned tři disciplíny ve svých kategoriích a k tomu přidali ještě vítězství ve smíšené štafetě. Adéla Balůsková nenašla přemožitelku, jako již tradičně, ve skoku vysokém a v dálce, v běhu na 400 metrů zvítězila s náskokem téměř tří vteřin. Mezi další úspěšné ženy pak patří zejména Lenka Hornová, která jako jediná ve vrhu koulí pokořila hranici devíti metrů. K tomu přidala druhé místo v běhu na 100 metrů a bronz v hodu oštěpem,“ vypíchl jeden z pořadatelů Daniel Kutty.

Na zajímavé momenty došlo i v mužské kategorii. K vidění byl například sprinterský souboj na trati 100 metrů, když vítězové rozběhů měli čas pod dvanáct vteřin. Úspěšnější byl Dominik Záleský, který pokořil druhého Ondřeje Hrazdila o pouhých sedmnáct setin sekundy. Třetí místo si vyběhl Tomáš Vasiljev, který pak triumfoval v dálce a v běhu na 400 metrů.

„Vítaným zpestřením byla zcela jistě smíšená štafeta na 4 x 100 m, v níž s velkým náskokem vyhrála čtveřice Tomková, Balůsková, Hrazdil a Záleský. Během sportovního zápolení venku probíhal v útrobách haly doprovodný program pro děti, které si mohly vyzkoušet běh přes překážky, skok z místa do dálky nebo hod pěnovým oštěpem,“ dodal Kutty.

Přebor Univerzity Palackého v atletice, letos pod zkratkou PUP 2016 a mottem „Zanech svoji stopu i Ty“, patří mezi tradiční sportovní akce, které během akademického roku pořádá katedra sportu fakulty tělesné kultury. Pod garancí Vítězslava Pruknera z katedry událost zorganizovali studenti v rámci předmětu Management sportovních akcí.

Kompletní výsledky přeboru a fotogalerie jsou k nahlédnutí zde.

 

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<říjen 2018><<
říjen 2018
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
19.říj Do konce října se mohou běžci hlásit na závod Rabštejnský kocour, který v sobotu 3. listopadu pořádá Akademik sport centrum Univerzity Palackého v podhůří Jeseníků. Více... 16.říj Studenti Univerzity Palackého poměří již zítra síly na tradičním Přeboru UP v přespolním běhu. Více... 9.říj Již tuto neděli se v Havířově běží Residomo Havířovská desítka. Účastí na běhu, za kterým stojí jeden ze zakladatelů Radosti z pohybu, můžete podpořit havířovské boccisty. Registrace je možná ještě na místě. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.