Běh a cvičení na čerstvém vzduchu, to jsou Fit stezky

Martin Višňa 12.12.2016 5964×   0
Z Fit stezky. Foto: RUNeX

Pokud si myslíte, že bradla, žebřiny, hrazdy či lávky na přeskoky a kliky nepatří do přírody, pak se pletete. Právě cvičení na čerstvém vzduchu patří k tomu nejlepšímu, co můžete svému tělu a mysli dopřát. Ideální pro to jsou například Fit stezky, které buduje mladá značka RUNeX. Přispívají ke zlepšení fyzické i psychické kondice obyvatel, bez omezení nabízejí každému příležitost k tréninku a zároveň jsou poučné i zábavné.

Prozatím můžete narazit na dvě realizace se značkou RUNeX. Ta starší, otevřená v roce 2014, byla vůbec první v Olomouckém kraji. Nachází se na polní cestě u obce Hněvotín nedaleko Olomouce. Má celkovou délku dva kilometry a její součástí je po letošní obnově a rozšíření osmnáct stanovišť na posílení a protažení celého těla. Letos pak RUNeX otevřeli stezku druhou v sousedním Ústíně, kde si zájemci mohou zacvičit na osmi stanovištích v odpočinkové zóně u zdejšího víceúčelového hřiště.

„S ohledem na pohlaví, věk a fyzickou výkonnost Fit stezky návštěvníkům umožňují výběr ze třech různých obtížností cvičení. Míra obtížnosti je určena časovým přesunem mezi stanovišti, dobou cvičení a náročností provedení daného cviku. Indikátory úrovně obtížnosti může návštěvník libovolně kombinovat s cílem dosažení maximální flexibility a efektivity tréninku,“ uvedl Jakub Kriško, jeden z autorů konceptu Fit stezek a absolvent olomoucké přírodovědecké fakulty.

Při vstupu do areálu stezky je umístěna velká informační tabule s nabídkou cvičebních okruhů, u každého stanoviště jsou pak další tabule, kde je popsáno a graficky znázorněno, co a jak se na daném prvku cvičí, i k jakým chybám může dojít. Nechybějí ani nejrůznější zajímavosti nebo třeba hádanky pro děti.

„Charakter a typ stanovišť neustále vyvíjíme. V současné době je možné na Fit stezkách najít nejrůznější nízké a vysoké kladiny, hrazdy, žebříky, žebřiny, šikmé lavice, balanční cvičení, slalomy, dřevěné zdi, TRX závěsné systémy, strečinkové zóny nebo nízké a vysoké bradla. Využíváme dřevěné, ocelové prvky a jejich kombinace,“ vyjmenoval Kriško.

Vybudované Fit stezky splňují nejnovější bezpečnostní normu ČSN EN 16630. Případným dalším zájemcům o vybudování stezky slibuje RUNeX nejvyšší možnou kvalitu za náklady, které jsou neporovnatelně nižší než na výstavbu komplexních sportovišť či dětských hřišť. Více se můžete dozvědět na www.fitstezka.cz.

 

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<duben 2018><<
duben 2018
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
19.dub Vysokoškoláci se již mohou hlásit k účasti na letošních Českých akademických hrách. Jejích 17. ročník hostí v termínu 17. až 22. června Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně. Více... 17.dub

Přijďte to s UP Bike natřít olomoucké dopravě!  U většiny fakult Univerzity Palackého dnes proběhne happening natírání a zdobení kol, která se do konce května stanou nositeli aktualit, poutači a symboly synergie iniciativ za příjemnější pohyb olomouckými ulicemi pro všechny. Můžete se dozvědět, co UP Bike na květen chystá, a když budete chtít, na chvíli se i připojit. Třeba kousek natřít, pomoci s připevněním květináče na kolo, přinést kytku a do květináče ji zasadit.

6.dub 60 km nových singletracků s infrastrukturou vznikne pro cyklisty v okrese Ústí nad Orlicí a polském příhraničí. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.