Nejlepšími halovými atlety Univerzity Palackého jsou Kamila Hořejší a Dominik Záleský

Martin Višňa 8.12.2016 3101×   0 (39)

Univerzita Palackého má nové přeborníky v halových atletických disciplínách, dominovali mezi nimi studenti fakulty tělesné kultury Kamila Hořejší a Dominik Záleský. Patnáctý ročník tradiční sportovní soutěže měl však jednu velkou chybu, zúčastnilo se jej pouze čtyři desítky závodníků.

Soutěžilo se v pěti disciplínách, běhu na 60 a 800 metrů, skoku vysokém a dalekém a vrhu koulí. Nejlepší atletka, studentka magisterské rekreologie, stanula na stupních vítězů hned třikrát: vyběhla si první místo v osmistovce, ve skoku dalekém a vysokém skončila druhá. „Je to úžasné, vůbec jsem to nečekala. Jsem už v pátém ročníku, tedy vlastně senior, a říkala jsem si, že než odejdu z univerzity, tak to vyzkouším. A takhle to dopadlo,“ uvedla s úsměvem Hořejší.

Mezi ženami se blýskla také Daniela Janatová z přírodovědecké fakulty, která s výkonem 479 cm ovládla skok daleký a v šedesátce skončila druhá za vítěznou Adélou Dubovou.

Jako neplánovaný svůj triumf v kategorii mužů hodnotí Dominik Záleský. Ke sprintu, který suverénně ovládl, přidal ještě třetí místo na výšce. „Naposledy jsem skákal v tělocviku na základní škole. Myslel jsem, že skončím na 160 centimetrech a budu rád, ale nakonec jsem dal 180. Udělalo mi to ještě větší radost než vítězství v šedesátce,“ komentoval Záleský. Pánové na prvních dvou pozicích ho přeskočili jen o pět centimetrů.

Za zmínku stojí i účast několikanásobného držitele půlmaratonského Poháru rektora Davida Pelíška, který zvítězil v běhu na 800 metrů. Druhý Dominik Voráč z pedagogické fakulty mu byl ale těsně v patách a dral se dopředu, rozdíl mezi časy činil pouhé tři setiny sekundy. Kromě sportovních výkonů chladnou atletickou halu během večera rozehřálo také taneční vystoupení absolventky FTK Kristýny Šulavové z Apokalips pole dance studia.

Karel Mikota, vedoucí studentského organizačního týmu, který soutěž uspořádal v rámci předmětu Management sportovních akcí, je s průběhem přeboru spokojený. „Byla to moje první taková zkušenost a byl jsem z toho trochu nervózní, ale myslím, že tým pracoval na výbornou. Podařilo se nám sehnat partnery a pěkné věcné ceny, domluvit doprovodný program, soutěž probíhala plynule, na čemž mají zásluhu i kantoři, kteří nám přišli pomoci. Jen zúčastněných mohlo být více,“ hodnotil Mikota.

Kompletní výsledky halového přeboru najdete ZDE.