Nejlepšími halovými atlety Univerzity Palackého jsou Kamila Hořejší a Dominik Záleský

Martin Višňa 8.12.2016 3888×   0 (39)

Univerzita Palackého má nové přeborníky v halových atletických disciplínách, dominovali mezi nimi studenti fakulty tělesné kultury Kamila Hořejší a Dominik Záleský. Patnáctý ročník tradiční sportovní soutěže měl však jednu velkou chybu, zúčastnilo se jej pouze čtyři desítky závodníků.

Soutěžilo se v pěti disciplínách, běhu na 60 a 800 metrů, skoku vysokém a dalekém a vrhu koulí. Nejlepší atletka, studentka magisterské rekreologie, stanula na stupních vítězů hned třikrát: vyběhla si první místo v osmistovce, ve skoku dalekém a vysokém skončila druhá. „Je to úžasné, vůbec jsem to nečekala. Jsem už v pátém ročníku, tedy vlastně senior, a říkala jsem si, že než odejdu z univerzity, tak to vyzkouším. A takhle to dopadlo,“ uvedla s úsměvem Hořejší.

Mezi ženami se blýskla také Daniela Janatová z přírodovědecké fakulty, která s výkonem 479 cm ovládla skok daleký a v šedesátce skončila druhá za vítěznou Adélou Dubovou.

Jako neplánovaný svůj triumf v kategorii mužů hodnotí Dominik Záleský. Ke sprintu, který suverénně ovládl, přidal ještě třetí místo na výšce. „Naposledy jsem skákal v tělocviku na základní škole. Myslel jsem, že skončím na 160 centimetrech a budu rád, ale nakonec jsem dal 180. Udělalo mi to ještě větší radost než vítězství v šedesátce,“ komentoval Záleský. Pánové na prvních dvou pozicích ho přeskočili jen o pět centimetrů.

Za zmínku stojí i účast několikanásobného držitele půlmaratonského Poháru rektora Davida Pelíška, který zvítězil v běhu na 800 metrů. Druhý Dominik Voráč z pedagogické fakulty mu byl ale těsně v patách a dral se dopředu, rozdíl mezi časy činil pouhé tři setiny sekundy. Kromě sportovních výkonů chladnou atletickou halu během večera rozehřálo také taneční vystoupení absolventky FTK Kristýny Šulavové z Apokalips pole dance studia.

Karel Mikota, vedoucí studentského organizačního týmu, který soutěž uspořádal v rámci předmětu Management sportovních akcí, je s průběhem přeboru spokojený. „Byla to moje první taková zkušenost a byl jsem z toho trochu nervózní, ale myslím, že tým pracoval na výbornou. Podařilo se nám sehnat partnery a pěkné věcné ceny, domluvit doprovodný program, soutěž probíhala plynule, na čemž mají zásluhu i kantoři, kteří nám přišli pomoci. Jen zúčastněných mohlo být více,“ hodnotil Mikota.

Kompletní výsledky halového přeboru najdete ZDE.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<říjen 2018><<
říjen 2018
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
19.říj Do konce října se mohou běžci hlásit na závod Rabštejnský kocour, který v sobotu 3. listopadu pořádá Akademik sport centrum Univerzity Palackého v podhůří Jeseníků. Více... 16.říj Studenti Univerzity Palackého poměří již zítra síly na tradičním Přeboru UP v přespolním běhu. Více... 9.říj Již tuto neděli se v Havířově běží Residomo Havířovská desítka. Účastí na běhu, za kterým stojí jeden ze zakladatelů Radosti z pohybu, můžete podpořit havířovské boccisty. Registrace je možná ještě na místě. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.