děti 

Poklad pana Neředína ve víceboji vyhráli vlci

Martin Višňa 2.11.2016 3574×   0 (31)

V Olomouci došlo k neúprosnému boji, ve kterém proti sobě stanuli lišky, medvědi, tygři a vlci. Ovšem ne, že by se tu konaly zvířecí zápasy. To jen fakulta tělesné kultury uspořádala pro studenty Dětské univerzity při Univerzitě Palackého sportovní víceboj o poklad pana Neředína. Sladkou odměnu za nejlepší výkon si nakonec rozdělili členové týmu vlků. 

O tom, že jim pohyb není cizí, ovšem přesvědčily všechny děti, když se poté, co je přivítal děkan Zbyněk Svozil, s chutí pustily do připravených disciplín. V testovacích halách fakultního Aplikačního centra BALUO absolvovaly speciální biatlon, při kterém nejprve oběhly daný okruh a následně střílely florbalovým míčkem na cíl. Na dalším stanovišti zase musely zajet slalom na sportovním vozíku a na jeho konci ideálně dát koš (pozn.: Jak si na fotkách všimnete, házely volejbalovým míčem, protože je lehčí než basketbalový.).

Poměrně náročné bylo skládání loga fakulty, kdy jednotlivé díly puzzle děti musely dopravit na místo skládání přisáté na brčku. Nejeden malý sportovec se rozčiloval, že je to nemožné, jiní to ale s přehledem zvládli. Posledním stanovištěm byla lezecká stěna, na které musely děti zdolat danou trasu nízko nad zemí. 

S jednotlivými disciplínami se všichni statečně poprali, celkové bodové skóre ale přisoudilo čokoládový poklad pana Neředína, který byl údajně nalezen při zahájení stavby Aplikačního centra BALUO, týmu vlků. Druzí skončili tygři, třetí lišky a nepopulární čtvrtou příčku obsadili medvědi.

Medvědi ovšem nemusejí zoufat. Během víceboje totiž probíhala ještě jedna soutěž. Děti na začátku obdržely krokoměry, kterými si měřily svoji aktivitu. A jak můžete vyčíst ze žebříčku ZDE, právě medvědi byli v průměru nejaktivnější. V jednotlivcích pak byl nejaktivnější vlk Martin Bouzek, který naběhal, nachodil a naskákal 9142 "kroků", mezi dívkami krokoměr ukázal nejvíce - 8948 "kroků" - medvědici Tereze Kratochvílové. Celkově děti naběhaly a nachodily přes 318 tisíc "kroků". 

K mání jsou také podrobné výsledky pro každého účastníka, k nim vede cesta přes zadání přiděleného kódu, který děti dostaly spolu s krokoměrem na této stránce

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<prosinec 2018><<
prosinec 2018
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
10.pro Předposlední, předvánoční Větrání zavede turisty v sobotu 15. prosince do Podbeskydí, na trasu ze Štramberka do Nového Jičína. Více... 5.pro Kam na lyžovačku? Otevřeno již mají ve středočeském areálu Monínec, také v jesenické Branné a třeba beskydská Bílá zahajuje tuto sobotu 8. 12. zimní sezonu.  23.lis V Prostějově chystají pro cyklisty několik překvapení. Na jaře by měl být pilotně zahájen městský bikesharing a se začátkem léta se začne budovat cyklostezka podél plumlovské přehrady. 
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.