Havířovská desítka je tady, podpoří boccisty

Tisková zpráva 14.10.2016 1844×   0
Havířovská desítka. Foto: L. Podolák

Již zítra odstartuje druhý ročník běžeckého závodu Havířovská desítka, a to s rekordní účastí více než pěti stovek běžců. Registrovat se je přitom možné zakoupit ještě přímo na místě. Hlavní závod začíná půl hodiny před polednem na havířovském náměstí Republiky. Pro fanoušky je připraven atraktivní doprovodný program ve stáncích převážně regionálních partnerů.

„Ve všech kategoriích máme dohromady přihlášeno přes 500 běžců. Abychom vyšli vstříc zájemcům, kteří se nestihli do závodu přihlásit předem, snížili jsme startovné na místě na 500 korun,“ láká další běžce na start jeden z organizátorů Jan Hrabec. Sportovní dopoledne bude zahájeno dětským během, na který o půl hodiny později naváže běh na 5 km. Obě tyto trasy jsou novinkou letošního ročníku. „Hlavní závod na deset kilometrů je spojen se štafetovým během a odstartuje o půl dvanácté,“ doplňuje Hrabec. Již od středy si předem zaregistrovaní vyzvedávají své startovní tašky v obchodě se sportovním zbožím Santisport. Pořadatelé tak chtějí předejít frontám v den závodu.

Kdo přijde fandit, nebo se jen podívat, přijde si také na své. Pro fanoušky a diváky je připraveno občerstvení a atraktivní doprovodný program ve stáncích partnerů, kde si budou moci zájemci vyzkoušet nejrůznější aktivity. „Půjde například o bezplatné testování horských kol, běžeckých bot či sporttesterů. Svou tělesnou kondici bude možné zjistit na speciálních diagnostických přístrojích v režii sportovní kliniky Agel,“ přibližuje Hrabec. Z občerstvení se mohou těšit jak na teplé, tak na studené nápoje i jídlo. To a mnoho dalšího se bude odehrávat po celou dobu závodu v jeho centru na náměstí Republiky.

Do 2. ročníku Havířovské desítky se letos nově zapojí také Nadace Agel „V sobotu se stanou účastníky běhu i zaměstnanci společnosti AGEL,“ říká manažerka nadace Viktorie Sládková a dodává: „Chceme tímto způsobem podpořit osoby s hendikepem, které samy běžet nemohou. Konkrétně běžíme za dva lidské příběhy, mladého muže s nemocí motýlích křídel a sportovce s hendikepem.“

Důležitý je také benefiční rozměr celé akce. Organizátoři věnují 100 korun z každého zaplaceného startovného havířovským boccistům. Ti budou po celou dobu zapojeni do akce jako pomocní organizátoři. Vydají tašku s registrací, ukážou správný směr, předají ceny nejrychlejším. Samozřejmostí je i fakt, že budou hlasitou podporou vytvářet skvělou atmosféru závodu.

Závod se koná v sobotu 15. října a jde o jeho druhý ročník. Vyhlášení vítězů proběhne ve 13 hodin a jeho součástí bude bohatá tombola, ze které si může odnést ceny každý zúčastněný. Po závodě bude od 18 hodin připraven raut pro závodníky v Prvním havířovském minipivovaru. Zbývá na něj posledních několik vstupenek, které bude možno zakoupit v centru závodu.

Havířovská desítka se koná za finanční podpory statutárního města Havířov a Moravskoslezského kraje. Generálním partnerem je Santisport, hlavními mediálními partnery jsou Karvinský deník a Hitrádio Orion. Záštitu nad závodem převzal primátor města Havířova Daniel Pawlas a hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák. Akce se koná za každého počasí.

Další informace na stránce závodu.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<leden 2019><<
leden 2019
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
28.pro Příznivci běhu si přijdou s naším Jogitem na své i na Silvestra - můžete si vyběhnout na Jedovou! Více... 21.pro V sobotu 29. prosince vyrážíme na poslední Větrání do Jeseníků. Bohužel kdo se nestihl včas přihlásit, má již smůlu, kapacita výletu byla velmi rychle naplněna. Alespoň se můžete inspirovat trasu, viz mapa na webu Větrání 10.pro Předposlední, předvánoční Větrání zavede turisty v sobotu 15. prosince do Podbeskydí, na trasu ze Štramberka do Nového Jičína. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.