Sportovalo se, měřilo se a cvičila se i záchrana života. BALUO žilo Nocí vědců

Martin Višňa 3.10.2016 2044×   0 (37)

Dlouho do noci to v poslední zářijový pátek žilo v Aplikačním centru BALUO na okraji Olomouce. Moderní centrum Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého nabídlo veřejnosti v rámci popularizační akce Noc vědců pestrý program složený především z vybraných diagnostických testů a sportovních aktivit.

Organizátoři v prostorách nedávno dokončeného sportovně-vědeckého komplexu přivítali během vědecké noci na pět set návštěvníků. Většinou šlo o rodiny s dětmi, přičemž děti táhly spíše sportovní aktivity, zejména lezecká stěna a skoky na trampolíně, rodiče se zajímali spíše o diagnostické testy, když si mohli nechat změřit například tělesné složení, pohyblivost v kloubech nebo zatížení chodidel.

Velkou pozornost mladých i starších si vyžádaly také třeba ukázky laické první pomoci nebo prezentace jízdy na indoorové lyžařské sjezdovce, která je jediná na Moravě. Po krokoměrech, které zájemci mohli získat u stánku webu Radost z pohybu a online systému Indares.com, se jen zaprášilo. A stejně tak po baloncích v barvách fakulty tělesné kultury.

Mezi prvními, kdo do prostor centra dorazil, byly paní Marta a Alena. Přišly ještě před šestou, kdy měla akce teprve začít. „Chtěly jsme se podívat, jak to všechno vypadá, jak to funguje, abychom byly v obraze, až za námi přijedou známí zdaleka, a mohly se chlubit, co tu všechno máme. A je to úžasné, velice se nám tu líbilo,“ uvedla paní Marta.

„Něco jsme si samozřejmě i aktivně vyzkoušely. Nechaly jsme si zhodnotit chůzi systémem OptoJump. Pán nám řekl, že jsme moc dobré, že máme krásný krok. A Martě dokonce řekl, že má asi chronometr v hlavě, jak má krok přesný,“ smála se kamarádka Alena.

Obě dámy byly spokojené programem i s informacemi podanými na jednotlivých stanovištích a nyní zvažují, že se přihlásí do některého z kurzů, které centrum nabízí (viz web centra).

Fakulta tělesné kultury se k celoevropské Noci vědců připojila čtvrtým rokem, už vloni mohli zájemci do Aplikačního centra BALUO zavítat, ovšem pouze na prohlídky prostor. Letos však organizátoři z fakulty umístili do centra kompletní program, po veletrhu sportovních příležitostí SportTalent a dvoutýdenním letním SportParku Olomouc šlo o poslední akci pro veřejnost před oficiálním otevřením centra, ke kterému dojde 11. listopadu. 

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<květen 2018><<
květen 2018
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
22.kvě V pražských Letňanech byly otevřeny první singletraily na území Prahy. Jedná se o jednosměrné trasy široké pouze pro jedno kolo, přičemž jedna trasa je střední náročnosti a tři další lehké, celková délka je přes 5,5 km. Více... 17.kvě V sobotu 9. června se běžci ve vybraných místech Česka rozeběhnou na podporu Paměti národa, výtěžek běhu umožní natočit a uchovat další stovky příběhů válečných veteránů, disidentů, politických vězňů a dalších. Více... 11.kvě Naši jogiťáci se hodlají popasovat se štafetovým závodem Vltava run, držte jim palce! Více o závodě...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.