Sportovalo se, měřilo se a cvičila se i záchrana života. BALUO žilo Nocí vědců

Martin Višňa 3.10.2016 1622×   0 (37)

Dlouho do noci to v poslední zářijový pátek žilo v Aplikačním centru BALUO na okraji Olomouce. Moderní centrum Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého nabídlo veřejnosti v rámci popularizační akce Noc vědců pestrý program složený především z vybraných diagnostických testů a sportovních aktivit.

Organizátoři v prostorách nedávno dokončeného sportovně-vědeckého komplexu přivítali během vědecké noci na pět set návštěvníků. Většinou šlo o rodiny s dětmi, přičemž děti táhly spíše sportovní aktivity, zejména lezecká stěna a skoky na trampolíně, rodiče se zajímali spíše o diagnostické testy, když si mohli nechat změřit například tělesné složení, pohyblivost v kloubech nebo zatížení chodidel.

Velkou pozornost mladých i starších si vyžádaly také třeba ukázky laické první pomoci nebo prezentace jízdy na indoorové lyžařské sjezdovce, která je jediná na Moravě. Po krokoměrech, které zájemci mohli získat u stánku webu Radost z pohybu a online systému Indares.com, se jen zaprášilo. A stejně tak po baloncích v barvách fakulty tělesné kultury.

Mezi prvními, kdo do prostor centra dorazil, byly paní Marta a Alena. Přišly ještě před šestou, kdy měla akce teprve začít. „Chtěly jsme se podívat, jak to všechno vypadá, jak to funguje, abychom byly v obraze, až za námi přijedou známí zdaleka, a mohly se chlubit, co tu všechno máme. A je to úžasné, velice se nám tu líbilo,“ uvedla paní Marta.

„Něco jsme si samozřejmě i aktivně vyzkoušely. Nechaly jsme si zhodnotit chůzi systémem OptoJump. Pán nám řekl, že jsme moc dobré, že máme krásný krok. A Martě dokonce řekl, že má asi chronometr v hlavě, jak má krok přesný,“ smála se kamarádka Alena.

Obě dámy byly spokojené programem i s informacemi podanými na jednotlivých stanovištích a nyní zvažují, že se přihlásí do některého z kurzů, které centrum nabízí (viz web centra).

Fakulta tělesné kultury se k celoevropské Noci vědců připojila čtvrtým rokem, už vloni mohli zájemci do Aplikačního centra BALUO zavítat, ovšem pouze na prohlídky prostor. Letos však organizátoři z fakulty umístili do centra kompletní program, po veletrhu sportovních příležitostí SportTalent a dvoutýdenním letním SportParku Olomouc šlo o poslední akci pro veřejnost před oficiálním otevřením centra, ke kterému dojde 11. listopadu. 

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<leden 2018><<
leden 2018
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
18.led Podívejte se na novou nabídku kurzů lezení a skoků na trampolíně v olomouckém Aplikačním centru BALUO – podrobnosti tady. 15.led Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze zve v pátek 19. ledna na Den otevřených dveří, více zde. Brněnská fakulta sportovních studií pak otevře dveře uchazečům ve čtvrtek 25. ledna – info tady. 12.led Newman School nabízí zážitkové víkendy na horách pro rodiny s dětmi, mrkněte na jejich nabídku.
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.