Noc vědců otevře BALUO, zve na diagnostiku i porci pohybu

Martin Višňa 21.9.2016 2482×   0
Chytré fitness v AC BALUO. Foto: Daniel Mikeška

Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého se stejně jako v předchozích letech připojí k evropské popularizační akci Noc vědců, která v pátek 30. září se setměním otevře dveře laboratoří a dalších prostor vědecko-výzkumných pracovišť a vysokých škol. Program připravený v Aplikačním centru BALUO láká na vybrané diagnostické testy, ukázky první pomoci nebo sportovní aktivity.

Tématem letošní Noci vědců je bezpečnost, která je důležitou problematikou ve všech lidských činnostech, sport nevyjímaje. V prostorách Aplikačního centra BALUO se návštěvníci dozvědí o tom, proč je důležité při volbě vhodné pohybové aktivity podstoupit vstupní diagnostiku, některé testy včetně oblíbeného měření tělesného složení budou moci zdarma absolvovat a jejich výsledky konzultovat s odborníky.

Zájemci si také ověří a osvěží své znalosti laické první pomoci nebo bezpečné jízdy na kolečkových bruslích a dozví se o nabízených kurzech centra určených pro širokou veřejnost. Ve stomatologické ordinaci se zase seznámí se zásadami správné každodenní ústní hygieny.

Techničtěji zaměřené jedince pak jistě zaujme možnost navštívit tak zvané chytré fitness centrum, prohlédnout si jedinou indoorovou lyžařskou sjezdovku na Moravě nebo se podívat do zázemí plaveckého bazénu, který je navíc prošpikován monitorovacím systémem, umožňujícím následnou analýzu pohybu plavce. Nebude chybět ani prezentace webu Radost z pohybu a jeho aktivit a online systému Indares.com, v němž si uživatelé mohou vést svůj sportovní deník a třeba srovnávat svoji pohybovou aktivitu s doporučeními Světové zdravotnické organizace.

Návštěvníci si budou moci i zasportovat. Jednak si mohou zaskákat na trampolínách či vystoupat do výšin na lezecké stěně, připraven bude i slalom na vozíku a střelba z něj míčem na koš nebo hřiště na bocciu, paralympijský sport podobný známějšímu pétanque.

Na památku se pak bude možné vyfotit ve speciálním fotokoutku plném nejrůznějších, nejen sportovních propriet. A protože fakulta tělesné kultury si letos připomíná 25 let od zahájení činnosti, zaplní prostory centra BALUO také fotografie a videozáběry z historie fakulty.

Noc vědců v Aplikačním centru BALUO probíhá, stejně jako i na dalších pracovištích Univerzity Palackého včetně interaktivního muzea Pevnost poznání, od 18 do 24 hodin. Podrobný program je k dispozici na www.nocvedcu.upol.cz.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<leden 2018><<
leden 2018
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
22.led I letos se můžete zapojit do soutěže Moje vertikální kilo aka M100, stačí se registrovat a v průběhu roku zdolávat vrcholky našich hor. A kdo se zúčastnil ročníku 2017, měl by si zapsat do diáře datum 3. února, to se totiž uskuteční slavnostní vyhlášení výsledků loňského ročníku. Více na www.m100.cz 18.led Podívejte se na novou nabídku kurzů lezení a skoků na trampolíně v olomouckém Aplikačním centru BALUO – podrobnosti tady. 15.led Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze zve v pátek 19. ledna na Den otevřených dveří, více zde. Brněnská fakulta sportovních studií pak otevře dveře uchazečům ve čtvrtek 25. ledna – info tady.
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.