Noc vědců otevře BALUO, zve na diagnostiku i porci pohybu

Martin Višňa 21.9.2016 2886×   0
Chytré fitness v AC BALUO. Foto: Daniel Mikeška

Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého se stejně jako v předchozích letech připojí k evropské popularizační akci Noc vědců, která v pátek 30. září se setměním otevře dveře laboratoří a dalších prostor vědecko-výzkumných pracovišť a vysokých škol. Program připravený v Aplikačním centru BALUO láká na vybrané diagnostické testy, ukázky první pomoci nebo sportovní aktivity.

Tématem letošní Noci vědců je bezpečnost, která je důležitou problematikou ve všech lidských činnostech, sport nevyjímaje. V prostorách Aplikačního centra BALUO se návštěvníci dozvědí o tom, proč je důležité při volbě vhodné pohybové aktivity podstoupit vstupní diagnostiku, některé testy včetně oblíbeného měření tělesného složení budou moci zdarma absolvovat a jejich výsledky konzultovat s odborníky.

Zájemci si také ověří a osvěží své znalosti laické první pomoci nebo bezpečné jízdy na kolečkových bruslích a dozví se o nabízených kurzech centra určených pro širokou veřejnost. Ve stomatologické ordinaci se zase seznámí se zásadami správné každodenní ústní hygieny.

Techničtěji zaměřené jedince pak jistě zaujme možnost navštívit tak zvané chytré fitness centrum, prohlédnout si jedinou indoorovou lyžařskou sjezdovku na Moravě nebo se podívat do zázemí plaveckého bazénu, který je navíc prošpikován monitorovacím systémem, umožňujícím následnou analýzu pohybu plavce. Nebude chybět ani prezentace webu Radost z pohybu a jeho aktivit a online systému Indares.com, v němž si uživatelé mohou vést svůj sportovní deník a třeba srovnávat svoji pohybovou aktivitu s doporučeními Světové zdravotnické organizace.

Návštěvníci si budou moci i zasportovat. Jednak si mohou zaskákat na trampolínách či vystoupat do výšin na lezecké stěně, připraven bude i slalom na vozíku a střelba z něj míčem na koš nebo hřiště na bocciu, paralympijský sport podobný známějšímu pétanque.

Na památku se pak bude možné vyfotit ve speciálním fotokoutku plném nejrůznějších, nejen sportovních propriet. A protože fakulta tělesné kultury si letos připomíná 25 let od zahájení činnosti, zaplní prostory centra BALUO také fotografie a videozáběry z historie fakulty.

Noc vědců v Aplikačním centru BALUO probíhá, stejně jako i na dalších pracovištích Univerzity Palackého včetně interaktivního muzea Pevnost poznání, od 18 do 24 hodin. Podrobný program je k dispozici na www.nocvedcu.upol.cz.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<červenec 2018><<
červenec 2018
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
13.čer Pozor, změna termínu: šostýnské Větrání se uskuteční již v sobotu 4. srpna. Podrobnosti brzy v propozicích. Více... 12.čer Za týden v Praze propukne již 11. Zátopkův zlatý týden, série běžeckých závodů, které oslavují tři zlaté medaile, jež Emil Zátopek vyhrál na Letních olympijských hrách 1952 v Helsinkách. Více... 11.čer V úterý 17. července se můžete zúčastnit další olomoucké UrbanBajkRajd! Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.