Noc vědců otevře BALUO, zve na diagnostiku i porci pohybu

Martin Višňa 21.9.2016 2723×   0
Chytré fitness v AC BALUO. Foto: Daniel Mikeška

Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého se stejně jako v předchozích letech připojí k evropské popularizační akci Noc vědců, která v pátek 30. září se setměním otevře dveře laboratoří a dalších prostor vědecko-výzkumných pracovišť a vysokých škol. Program připravený v Aplikačním centru BALUO láká na vybrané diagnostické testy, ukázky první pomoci nebo sportovní aktivity.

Tématem letošní Noci vědců je bezpečnost, která je důležitou problematikou ve všech lidských činnostech, sport nevyjímaje. V prostorách Aplikačního centra BALUO se návštěvníci dozvědí o tom, proč je důležité při volbě vhodné pohybové aktivity podstoupit vstupní diagnostiku, některé testy včetně oblíbeného měření tělesného složení budou moci zdarma absolvovat a jejich výsledky konzultovat s odborníky.

Zájemci si také ověří a osvěží své znalosti laické první pomoci nebo bezpečné jízdy na kolečkových bruslích a dozví se o nabízených kurzech centra určených pro širokou veřejnost. Ve stomatologické ordinaci se zase seznámí se zásadami správné každodenní ústní hygieny.

Techničtěji zaměřené jedince pak jistě zaujme možnost navštívit tak zvané chytré fitness centrum, prohlédnout si jedinou indoorovou lyžařskou sjezdovku na Moravě nebo se podívat do zázemí plaveckého bazénu, který je navíc prošpikován monitorovacím systémem, umožňujícím následnou analýzu pohybu plavce. Nebude chybět ani prezentace webu Radost z pohybu a jeho aktivit a online systému Indares.com, v němž si uživatelé mohou vést svůj sportovní deník a třeba srovnávat svoji pohybovou aktivitu s doporučeními Světové zdravotnické organizace.

Návštěvníci si budou moci i zasportovat. Jednak si mohou zaskákat na trampolínách či vystoupat do výšin na lezecké stěně, připraven bude i slalom na vozíku a střelba z něj míčem na koš nebo hřiště na bocciu, paralympijský sport podobný známějšímu pétanque.

Na památku se pak bude možné vyfotit ve speciálním fotokoutku plném nejrůznějších, nejen sportovních propriet. A protože fakulta tělesné kultury si letos připomíná 25 let od zahájení činnosti, zaplní prostory centra BALUO také fotografie a videozáběry z historie fakulty.

Noc vědců v Aplikačním centru BALUO probíhá, stejně jako i na dalších pracovištích Univerzity Palackého včetně interaktivního muzea Pevnost poznání, od 18 do 24 hodin. Podrobný program je k dispozici na www.nocvedcu.upol.cz.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<duben 2018><<
duben 2018
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
19.dub Vysokoškoláci se již mohou hlásit k účasti na letošních Českých akademických hrách. Jejích 17. ročník hostí v termínu 17. až 22. června Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně. Více... 17.dub

Přijďte to s UP Bike natřít olomoucké dopravě!  U většiny fakult Univerzity Palackého dnes proběhne happening natírání a zdobení kol, která se do konce května stanou nositeli aktualit, poutači a symboly synergie iniciativ za příjemnější pohyb olomouckými ulicemi pro všechny. Můžete se dozvědět, co UP Bike na květen chystá, a když budete chtít, na chvíli se i připojit. Třeba kousek natřít, pomoci s připevněním květináče na kolo, přinést kytku a do květináče ji zasadit.

6.dub 60 km nových singletracků s infrastrukturou vznikne pro cyklisty v okrese Ústí nad Orlicí a polském příhraničí. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.