Bezvadný výlet na Helfštýn završil druhý ročník Větrání

Martin Višňa 5.9.2016 4004×   0 (27)

Větrání o uplynulé sobotě uzavřelo svůj druhý akademický ročník, a sice výletem Nad Moravskou bránou. Za tímto názvem se skrývala devatenáctikilometrová trasa lesem z Hranic do Lipníka nad Bečvou se zastávkou na hradě Helfštýn. Cestu absolvovalo jedenáct výletníků a pes Brit.

Jednoznačnou frajerkou výletu se stala druhačka Anička, která zvládla se svými dospělými kolegy celou trasu a ještě ve vlaku zpět překypovala energií, což se už o některých členech výpravy říci nedalo. A samozřejmě účastníky strčila do kapsy, i co se týče počtu našlapaných kroků, její krokoměr ukazoval v cíli cesty na nádraží v Lipníku nejvyšší číslo (viz žebříček níže), takže Aničku neminula zasloužená sladká odměna. Výlet byl podle Aničky bezvadný.

Pochvalovali si jej ale i ostatní z účastníků. Někteří totiž netušili, že by se dalo z Hranic takto pohodlně na jeden z největších hradů u nás dostat – všeobecně známá (a také výrazně kratší) je totiž turistická trasa vedoucí právě z Lipníka, kdy se ale člověk při výstupu k hradu docela zapotí. To větrací trasa po modré značce z hranického náměstí postupně stoupala do zhruba poloviny svahů, které se zvedají nad Moravskou bránu, sem tam nabídla výhled na město a okolní obce v údolí, masiv Oderských vrchů s vojenským prostorem Libavá nebo třeba na stařičké železniční viadukty u Jezernice.

Modrá vede téměř neustále ve stínu, takže to byla pohodová procházka lesem, snad jen nějaké posezení po trase by neuškodilo, ale větrači se spokojili i se zeleným pláckem u cesty. Pak krátké stoupání a už se objevily bašty a zdi hradního opevnění. Tam turisté chvíli spočinuli a doplnili síly na sestup k Lipníku. Tam ještě proběhlo focení s kovovými jogínkami na náměstí a už se jelo domů. Větrání s pořadovým číslem 40 a poslední výlet akademického ročníku 2015/2016 byl u konce.

Statistika ročníku 2015/2016

Nyní si dají pěší výlety s Fakultou tělesné kultury Univerzity Palackého a Radostí z pohybu měsíční pauzu a 8. října zahájíme třetí větrací ročník táborákem na hanáckém Mont Blanku, tedy Velkém Kosíři. Termíny výletů do konce roku 2016 jsou již k mání zde.

Ještě než se vrhneme na žebříček chodeckých výkonů z helfštýnského výletu, neodpustíme si trochu čísel o uplynulém ročníku. Od října 2015, kdy druhý ročník začal, jak jinak na Velkém Kosíři, se uskutečnilo 24 pěších výletů (a také dvě cyklovětrání, ale ta teď počítat nebudeme). Celkově jsme zaznamenali 270 účastí, které „napáchalo“ 149 lidí, nejmladší z nich měla pouhé čtyři měsíce (Julinka se ale nesla v šátku). Největší „repetentkou“ je Lucka Š., která absolvovala 20 výletů skončeného ročníků, celkově má ještě o čtyři „zářezy“ více. Nejúspěšnějším výletem byl jarní Výstup na Svatý Kopeček, na který vyrazilo 26 turistů. A protože Větrání není jen záležitost Olomoucka, dáme si ještě přehled z hlediska světových stran: nejseverněji byli větrači na Smrku v Rychlebských horách, nejvýchodněji na Radhošti, nejjižněji v Lednicko-valtickém areálu a nejzápadněji v Lanškrouně.

A teď už slíbený žebříček z posledního výletu:
Anička S. 39 223 kroků
Simona V. 29 217 kroků
Eva P. 28 764 kroků
Bára K. 27 890 kroků
Jana V. 27 105 kroků

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<červenec 2020><<
červenec 2020
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
28.pro Příznivci běhu si přijdou s naším Jogitem na své i na Silvestra - můžete si vyběhnout na Jedovou! Více... 21.pro V sobotu 29. prosince vyrážíme na poslední Větrání do Jeseníků. Bohužel kdo se nestihl včas přihlásit, má již smůlu, kapacita výletu byla velmi rychle naplněna. Alespoň se můžete inspirovat trasu, viz mapa na webu Větrání 10.pro Předposlední, předvánoční Větrání zavede turisty v sobotu 15. prosince do Podbeskydí, na trasu ze Štramberka do Nového Jičína. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.