Půlmaratonská výzva: Půlmaratonci se opět potili na pásu

Martin Višňa 14.6.2016 3242×   0 (12)

Naši půlmaratonci, s výjimkou Jana Dvořáka, který se nemohl z pracovních důvodů zúčastnit, koncem minulého týdne na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého absolvovali kontrolní zátěžové testy, které měly odhalit, jak se běžcům zlepšila od začátku Půlmaratonské výzvy forma. Jak testy sami běžci hodnotí?

Většina zúčastněných se shodla na tom, že měli z maximálního zátěžového testu mnohem menší strach než v březnu, už věděli, do čeho jdou. Pouze Radomír Janisch, který nahradil ve výzvě Michala Hradila, se s maskou na obličeji potil na pásu poprvé. „Běželo se mi fajn, doktoři i ostatní mě povzbuzovali. Takové testy mě docela baví, dokázal jsem se hecnout, přestože mě trochu bolely nohy. Rád bych si to později ještě zopakoval,“ uvedl Radomír.

Markéta Nečesaná a Vojtěch Rajdus prozradili, že se na test a porovnání výsledků vyloženě těšili. Oběma se běželo lépe, Vojta měl po doběhu některé hodnoty horší, jiné zase lepší, prý mohl hrát roli i předchozí kardio trénink.

„Vydržela jsem déle než prvně, i pocitově jsem z toho nebyla tak zničená. VO2 max je vyšší, umím lépe hospodařit s energií, jsem spokojená. Pro mě to byl viditelný a měřitelný důkaz, že trénink funguje. Hned mám větší jistotu, že půlmaraton zvládnu, že jsem na něj připravená,“ komentovala Markéta.

Více vydržel i Tomáš Prycl, výsledek testu si chválil. Připustil ale, že mohly být ještě lepší, kdyby předtím nespořádal půl kila těstovin. To s Kamilou Banátovou výsledky nic moc neudělaly. „Popravdě mi sdělené hodnoty nepřinášejí tolik jako jasné výsledky – zrychlení nebo lepší pocit po závodě. Věřím, že se má kondice vyvíjí dobrým směrem, pravděpodobně jsem výkonnostních limitů ještě nedosáhla,“ svěřila se Kamila.

Poslední dvě ženy ze sedmičky testovaných, Kateřina Kellerová a Iva Ježíšková, jsou hlavně rády, že už mají testování za sebou. „Oproti minulému měření lépe zafungovala psychika, už jsem byla připravená, že to bude bolet. Nevím, jestli to bylo díky naběhaným kilometrům nebo to bylo o hlavě, ale běželo se lépe. Nic to však nemění na tom, že jsem ráda, že už to mám za sebou,“ sdělila Kateřina.

To Iva byla o něco ostřejší a dává si palec nahoru za odvahu, že do testu opět šla. „Vůbec se mi zátěžové testy nelíbí. Kdyby bylo na mě, tak nic takového nepodnikám. Sice jsem nebyla tak nervózní jako před měsíci, neubralo to však na panice, které jsem začala propadat, když se pás rozjel moc rychle a já už ho nestíhala a myslela jsem, že skončím na zemi za ním. Tam moc místa na nějaké válení nebylo,“ prozradila.

Jana Dvořáka maximální zátěžový test ještě čeká, absolvuje ho v nejbližších dnech, i když u něj nemáme obavy, že by se i díky vojenskému výcviku v kondici nezlepšil. A pak už nastane vrchol Půlmaratonské výzvy – Mattoni 1/2maraton Olomouc startuje za jedenáct dní…

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<říjen 2018><<
říjen 2018
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
16.říj Studenti Univerzity Palackého poměří již zítra síly na tradičním Přeboru UP v přespolním běhu. Více... 9.říj Již tuto neděli se v Havířově běží Residomo Havířovská desítka. Účastí na běhu, za kterým stojí jeden ze zakladatelů Radosti z pohybu, můžete podpořit havířovské boccisty. Registrace je možná ještě na místě. Více... 8.říj Novou sezonu začali University Shields Olomouc úspěšně, na domácím ledu porazili VŠTE Black Dogs Budweis 5:3. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.