Půlmaratonská výzva: Jak vidí formu běžců trenér Jan Brtník?

Martin Višňa 2.6.2016 3432×   0
Trenér Jan Brtník

Zatímco minulý týden jsme se ptali našich běžců, jak se cítí měsíc před startem, nyní nastal čas dát slovo člověku, který jejich přípravu vede, tedy trenéru Janu Brtníkovi. Jak vidí aktuální formu a připravenost běžců na půlmaraton? Kdo má sportovní srdce a kdo bojuje hlavně s hlavou?

Radomír Janisch je člověk se sportovním srdcem a ať už se soustředí na jakoukoliv aktivitu, nemá s ní žádný větší problém a obvykle se mu v ní daří. Takhle to má i s během, na půlmaratonu o něj nemám strach.

Kateřina Kellerová je tichá voda, která ale břehy mele opravdu zdatně. V běhu u ní vidím velký posun, dokáže do toho vážně šlapat, opravdu už to není žádné vyťapkávání. Věřím, že poběží opravdu dobře.

Tomáš Prycl je taková trochu záhada. Rozhodně se hodně posunul, ale teď ho trochu limituje únava, která ale podle mého pramení spíš z hlavy, než že by tělo opravdu nemohlo. Věřím, že ty závěrečné týdny, kdy už toho nebude moc a jen se bude ladit, ho zase postaví na nohy.

Markéta Nečesaná je hotová běžkyně, která sice řekla, že to zkusí, moc ale nepřijímá nové tréninkové návyky. Je přesvědčená, že na dlouhé tratě se trénuje zase jen dlouhými běhy, a i 16kilometrový závod jí připadá jako příprava na půlmaraton málo, což jednoduše nechápu. Půlmaraton uběhne podle svého.

Jan Dvořák jednoduše jede jako drak. Už od začátku jsme napůl žertem a napůl vážně obviňováni z protěžování, protože se známe dvacet let - a možná i ano, ale musím říct, že od začátku se mnou komunikuje běžecky tak, jak jsem si přál a představoval, a proto to funguje. Abych ho ale jen nechválil, někdy neví, kdy má dost, a tak ho budu muset teď ty poslední dny trochu krotit.

Iva Ježíšková se určitě běžecky posunula, ale ne tam, kam by mohla a i jako jedna z vyzyvatelů podle mého měla. Nepodařilo se nám zapracovat na hlavě, která u Ivy hraje opravdu velkou roli a na půlmaraton jednoduše nastavená není. Stále ale věřím, že ten impulz k přepnutí do módu běžce na dlouhé tratě přijde.

Vojtěch Rajdus přijde, udělá to, co má, a hotovo. Prakticky žádné připomínky, na každých závodech od začátku výzvy nějaké zlepšení. Sám jsem zvědavý, kam až ten výsledný čas posune.

Kamila Banátová toho má naběháno asi i víc než já, protože si ji pamatuju běhat už jako malou holku. Co tím chci říct, je, že Kamila hledala nějaký nový impulz, a já z ní mám pocit, že ho opravdu našla, a nepochybuju, že se to pozitivně odrazí na výsledném času půlmaratonu.

Příprava běžců na půlmaraton potrvá ještě něco málo přes dva týdny, vyvrcholí 25. června vpodvečer, kdy Mattoni 1/2maraton Olomouc odstartuje. Do té doby budou běžci pod vedením Jana Brtníka ještě ladit formu, ale tak, aby nebyli na samotný závod unavení. Dost možná budou nejnáročnějším momentem následujících dní opakované zátěžové testy, které půlmaratonce čekají na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého. U nich samozřejmě nebudeme chybět, stejně jako na samotném půlmaratonu v olomouckých ulicích.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<listopad 2018><<
listopad 2018
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
13.lis Větrání s pořadovým číslem 99 povede v sobotu 17. listopadu na Konicko, přesněji ze Stražiska do Konice. Více... 12.lis Studenti Univerzity Palackého poměří 5. prosince síly v halových atletických disciplínách. Více... 8.lis Už v pondělí 12. listopadu bude nejen o své bohaté kariéře vyprávět na půdě Fakulty tělesné kultury UP fotbalista David Rozehnal. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.