Indares.com, sportovní deník pro každého, se zrodil před deseti lety

Martin Višňa 17.5.2016 1434×   0
Indares.com

Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého letos slaví 25 let od svého založení. Není to ovšem jediné výročí, které letos stojí za připomínku. Právě na olomoucké tělovýchovné fakultě totiž vznikl online systém pro sledování pohybové aktivity Indares.com, který je využíván k podpoře vzdělávání a výzkumu v oblasti aktivního životního stylu v několika zemích a se kterým je propojen i náš web. Práce na něm začaly před deseti lety.

„Po mém návratu ze stáže ve Spojených státech jsme začali pracovat na systému, který by umožnil nejen rychlejší práci s dotazníky, které jsme do té doby přepisovali ručně, ale také třeba sledování kroků, pohybových aktivit nebo tělesných parametrů. S kolegou Pavlem Ficalem jsme zpočátku trávili spoustu času běháním a dalšími aktivitami, zapisovali si výsledky na papír a potom jsme přemýšleli, jak by to mohlo být vyhodnotitelné k získání rychlé odezvy,“ vzpomněl jeden z autorů Filip Křen.

Online systém Indares.com je nastaven tak, aby jej mohl využívat výzkumný tým fakulty pro práci na odborných výstupech, učitelé pro sledování pohybové aktivity svých žáků a také samotní žáci nebo sportovci pro sledování svých výsledků.

Je otevřený každému a zdarma, a to v sedmi jazycích. Vedle webové existuje i verze pro mobilní telefony s Androidem dostupná na Google Play. Běžnému uživateli Indares.com nabízí mimo jiné okamžitou zpětnou vazbu o jeho pohybové aktivitě. „V současnosti mohou uživatelé zapisovat a vyhodnocovat přes sto nejrůznějších pohybových aktivit, u každé je navíc ještě možnost volby jejich charakteristik, takže si vybere každý,“ přiblížil obsáhlost sportovního deníku Křen.

Práce na systému však zdaleka nejsou u konce. „S pokračujícím vývojem technologií máme možnost pracovat s výsledky chytrých hodinek a dalších zařízení, která monitorují aktivitu člověka po celý den. A postupně pracujeme na grafickém redesignu stránek, přece jen za deset let web zestárl,“ nastínil Křen.

Svoji pohybovou aktivitu můžete sledovat a porovnávat s ostatními na adrese www.indares.com.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<březen 2017><<
březen 2017
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
17.bře Rekola se 21. března vracejí do ulic. Příznivci bikesharingu se mohou těšit na několik novinek, zejména větší počet kol v provozu, například v Olomouci jich bude jezdit 50. Nově je možné také zaplatit si celosezonní registraci ve všech pěti městech, kde růžovky budou jezdit (Praha, Brno, Olomouc, České Budějovice, Teplice), anebo naopak si kola jednorázově zapůjčit za poplatek plus minus ve výši základní jízdenky na MHD v daném městě. Více na www.rekola.cz.   16.bře Jsme nuceni kvůli nepříznivé předpovědi počasí zrušit první jarní Větrání, tedy Hledání jara na Blatě v sobotu 18. března.Větru a dešti bohužel neporučíme a je zbytečné si uhnat na začátek jara nějaký bacil. Děkujeme za pochopení.  6.bře Letošní 16. ročník Českých akademických her budou v termínu 18. až 23. června hostit České vysoké učení technické v Praze (ČVUT) a Česká zemědělská univerzita v Praze (ČZU).
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.