Prague Digital Marathon startuje již v neděli, poběží i olomoučtí půlmaratonci

Tisková zpráva 06.05.2016 4161×   0
Prague Digital Marathon. Foto: RunCzech

Pod hlavičkou RunCzech se letos v Praze poběží dva maratony. Jeden odstartuje na Staroměstském náměstí, druhý po celém světě. Ten první je tradiční Volkswagen Maraton Praha, který se letos poběží už po dvaadvacáté. Ten druhý se jmenuje Prague Digital Marathon a je zbrusu nový. Digitální verzi jednoho z nejoblíbenějších světových maratonů si lidé mohou zaběhat odkudkoliv. Oba závody startují už tuto neděli 8. května v 9 hodin.

Londýn, 8 hodin. Hong Kong, 15 hodin. Sydney, 17 hodin. Až se běžci v těchto světových metropolích rozeběhnou, v Praze právě odbije devátá a první ročník Prague Digital Marathonu se stane skutečností. „Ještě před pár lety na digitální maraton nikdo ani nepomyslel. Teď můžete běžet s kýmkoliv, kdykoliv a hlavně kdekoliv. Nezáleží na tom, jestli se právě nacházíte v New Yorku, Tokiu nebo Londýně. Všichni si mohou užít nádhernou trať Volkswagen Maratonu Praha. Vzniká tak v podstatě globální tělocvična,” představuje novinku Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech.

Kvůli účasti na Prague Digital Marathonu není nutné kupovat letenky a cestovat do České republiky. Stačí pouze aplikace RunSocial a běžecký pás. „Aplikace funguje s jakýmkoliv běžeckým pásem. V neděli 8. května si ji může vyzkoušet skutečně každý, kdo se zaregistruje na www.runsocial.com/prague. Běžci si mohou vybírat ze dvou vzdáleností – celého maratonu a pětikilometrové trasy,” vysvětluje Martin Martinec z týmu RunCzech.

Maraton naplnil svoji kapacitu za rekordních 69 dní. Prague Digital Marathon má počet míst neomezený. Stačí přijít do fitka nebo se postavit na pás doma v obýváku, zmáčknout tlačítko start a závodit s lidmi na celém světě! Každý běžec, kterého reprezentuje digitální avatar, si může v pohodlí domova vychutnat krásu pražské trati.

Digitální závod totiž věrně kopíruje každý centimetr toho reálného. „Trasa byla natočena loni při skutečném maratonu, takže vidíte reálné scenérie, atmosféru i diváky. Video je ve vysokém rozlišení, vše je zachyceno do nejmenších detailů a zpracováno technologií, která se používá při tvorbě počítačových her,” popisuje aplikaci její zakladatel Marc Hardy.

Prague Digital Marathon si mohli Pražané již dvakrát vyzkoušet při své každodenní cestě do práce. „Běžecký pás s aplikací jsme dvakrát umístili do vestibulu stanice metra na Náměstí Republiky. Každý, kdo šel kolem, si mohl uběhnout pár metrů a naši novinku vyzkoušet,“ vysvětluje Martinec s tím, že Prague Digital Marathon v metru běžely stovky lidí. RunCzech pak celou akci připravil ve spolupráci s Dopravním podnikem hl. m. Prahy.

Aplikace s názvem RunSocial je ke stažení zdarma pro systém iOS, verze pro Android bude dokončena v tomto roce. Pražský maraton byl úplně první závod světového formátu, který digitální maraton běžcům na celém světě umožnil. Po něm se přidal Londýn a v plánu jsou i další města.

Například Olomouc. Tedy ne, že bychom se (alespoň prozatím) dočkali digitální verze Mattoni 1/2Maratonu Olomouc, v hanácké metropoli se ale poběží Prague Digital Marathon. A to v rámci Půlmaratonské výzvy portálu Radost z pohybu, který funguje na Fakultětělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Osm účastníků výzvy se v rámci přípravy na půlmaraton zúčastní Prague Digital Marathonu ve dvou čtyřčlenných štafetách na běžeckých pásech olomouckého Omega sport centra!

Půlmaratonská výzva znamená šestnáct týdnů, během nichž osm vyvolených zasvětí svůj život jedinému - běhu. Někteří se budou chtít pouze zlepšit, někteří budou chtít ukázat, že to jde i na starší kolena, jiní budou na takové startovní čáře poprvé. Společné všichni mají to, že vyzvou sebe a 21,0975 kilometrů dlouhou trať Mattoni 1/2Maratonu Olomouc. Začínali 5. března, 25. června se bude lámat chleba...

Jak Prague Digital Marathon funguje, je ukázané na krátkém videu na www.pimdigital.com, kde je o celém projektu více informací.

tisková zpráva RunCzech

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<prosinec 2022><<
prosinec 2022
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
28.pro Příznivci běhu si přijdou s naším Jogitem na své i na Silvestra - můžete si vyběhnout na Jedovou! Více... 21.pro V sobotu 29. prosince vyrážíme na poslední Větrání do Jeseníků. Bohužel kdo se nestihl včas přihlásit, má již smůlu, kapacita výletu byla velmi rychle naplněna. Alespoň se můžete inspirovat trasu, viz mapa na webu Větrání 10.pro Předposlední, předvánoční Větrání zavede turisty v sobotu 15. prosince do Podbeskydí, na trasu ze Štramberka do Nového Jičína. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.