Půlmaratonská výzva: Bolesti, Spartan Race a podpora příbuzných

Martin Višňa 23.3.2016 2580×   0
Účastníci Půlmaratonské výzvy 2016

Osmičku půlmaratonců čeká změna. Michal Hradil absolvoval v minulém týdnu operaci utrženého menisku a rekonvalescence mu bohužel nedovolí se plnohodnotně na půlmaraton připravit. Se zdravotními potížemi, byť menšími, se potýkají také někteří další běžci.

„Na výzvě mi dost záleželo. Chtěl jsem něco dokázat, ale teď je všechno pryč,“ svěřil se po operaci Michal, kterého verdikt lékařů nepotěšil. Meniskus byl utržený více, než předpokládali, buď ho mohli odstranit, nebo přišít zpět. Vzhledem k Michalovu věku se rozhodli pro druhou variantu. Rekonvalescence se v tomto případě pohybuje mezi dvěma až třemi měsíci. Berle, ortéza, rehabilitace. „I kdybych to zvládl za dva měsíce, tak za měsíc nemám šanci se po takové pauze dostat na úroveň, na které jsem byl,“ dodal smutně Michal.

Michalovi přejeme, aby rekonvalescence byla co nejhladší a aby se brzy mohl zase rozběhnout. Aneb slovy kolegů z výzvy – Keňany na závodní trase ještě bude mít možnost pohonit. Michalovo místo v letošní výzvě ovšem zaujme někdo jiný. Kdo to bude, představíme brzy.

Aby tento text nebyl jen o úrazech a špatných zprávách, snažili jsme se z půlmaratonců dostat něco pozitivního. V případě Markéty Nečesané a Tomáše Prycla se nám ale také příliš nepodařilo. Markétu trápí kolena, po minulém Jogitu nemohla došlápnout, a tak ji brzy čeká návštěva Jana Habary a Mobilní fyzioterapie.

„Z maratonu stříhání a ohýbání ve vinohradu mě chytla záda, poté jsem nedal trénink, tak se ho pokusím nahradit ve čtvrtek, kdy mám vypsaný den volna, i když po středečním Jogitu to bude malé peklo. Pozitivní zprávy ale můžeš čerpat třeba z halového mistrovství světa. I taková malá zemička dokáže na 400 m natrhnout zbytku světa zadek (Maslák) a fantastický učebnicový finish zase předvedl Holuša na 1500 m - a z toho si bereme vnitřní motivaci,“ hledal pozitiva v posledních dnech Tomáš.

To Vojtěch Rajdus nemusel hledat dlouho, absolvoval Spartan Race na Slovensku, kvůli kterému měl upravený tréninkový plán. „Pětadvacet kilometrů s celkem jednačtyřiceti překážkami jsem zvládl v poklidném tempu za čtyři hodiny, neudělal jsem pouze tři překážky. Jsem spokojený. Tento týden opět najíždím na plný tréninkový plán,“ uvedl Vojta.

„Já si pořád říkala, co mi to moje běhání po vesnici připomíná. Už vím – Zoufalé manželky, Edie a Gabi, jen já mám trochu víc ufuněný obličej,“ přidala vtipný postřeh další z půlmaratonců Iva Ježíšková. Svými víkendovými běhy prý bez násilí přinutila rodinu k procházkám a pohybu.

S příbuzným si zaběhla o víkendu také Kateřina Kellerová. „V sobotu jsem k běhu přemluvila švagra, který ovšem miluje kopečky, a tak jsem čtyřicet minut hekala do kopce za doprovodu slovíček, za které by se ani zkušený dlaždič nemusel stydět. Avšak cíl byl zdolán a ty výhledy. Kdo hledá zajímavá místa pro běh do kopečků, okolí Veřovic je to pravé místo,“ doporučila na závěr Katka.

Medailonky běžců a další informace najdete zde.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<duben 2019><<
duben 2019
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
28.pro Příznivci běhu si přijdou s naším Jogitem na své i na Silvestra - můžete si vyběhnout na Jedovou! Více... 21.pro V sobotu 29. prosince vyrážíme na poslední Větrání do Jeseníků. Bohužel kdo se nestihl včas přihlásit, má již smůlu, kapacita výletu byla velmi rychle naplněna. Alespoň se můžete inspirovat trasu, viz mapa na webu Větrání 10.pro Předposlední, předvánoční Větrání zavede turisty v sobotu 15. prosince do Podbeskydí, na trasu ze Štramberka do Nového Jičína. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.