Půlmaratonská výzva: Michal má utržený meniskus, Iva se už tolik nebojí

Martin Višňa 15.3.2016 3147×   0
Vojta Rajdus (vlevo) se svou havířovskou skupinou.

Od zahájení naší Půlmaratonské výzvy uplynulo něco přes týden, běžci se tedy již notně zakousli do svých tréninkových plánů. Jak se cítí, co říkají na společné tréninky Jogito a vůbec co je u nich nového?

Bohužel musíme začít špatnou zprávou. Michal Hradil, který má nejambicióznější půlmaratonský cíl, si o víkend utrhl meniskus a právě dnes ho čeká artroskopie kolene. „Mám tam ve špatné pozici úlomek a musí ven, jinak se na to nepostavím,“ uvedl včera na svém Facebooku. Michalovi přejeme, aby byl brzy zpět v plné síle a na půlmaratonu byl nejrychlejším běžcům v patách.

Běžci mají za uplynulý týden za sebou mimo jiné společné setkání s výživovou poradkyní nebo společný trénink s jogiťáky. Nejstarší účastnice výzvy Markéta Nečesaná přiznala, že to na ni bylo příliš ostré tempo.

„Rozklus připomínal spíše závod než zahřívací kolečko, takže mi všichni brzy utekli. Ještě že jsem si vzala ty úžasné podkolenky CEP, protože po tréninku mě pěkně bolely nohy, hlavně paty, achilovky a kotníky. Jinak běh se skupinou je samozřejmě super, je to jiné, než když běhám sama. Příště si dám volnější rozklus, nenechám se uhnat, a kvalitnější protažení, abych pak lépe zvládla zbytek tréninku. Prostě zkušenost nad učenost,“ komentovala středeční trénink Markéta.

Zkreslené představy

Tomáš Prycl zase po Jogitu uvedl, že kdyby to měl běžet sám, tak by se na to nejspíš vykašlal. Iva Ježíšková absolvovala Jogito už podruhé, takže se prý tolik nebála a všichni jsou podle ní moc fajn a hodní. „To jsem nečekala. Mám trochu zkreslené představy o skupinovém běhání z dob základky a gymnázia a tam jsem to prostě nenáviděla,“ uvedla. „Myslím, že jsem dokonce lépe zvládla ten strašně rychlý rozklus. Celou skupinku jsem měla pořád na očích, až u minigolfu jsem je ztratila. Tam jsem potkala dva chodce, kteří snad v rámci povzbuzování utrousili, že je mám ještě doběhnout,“ dodala k tréninku moderátorka rádia UP Air.

S tréninkovým plánem se perou i zasloužilí jogiťáci. Třeba Kamila Banánová si ze začátku užívala oblíbené delší tratě. „Jako výhodu začátku výzvy jsem měla to, že jsem čerpala v práci zrovna dovolenou, takže byl na běhy dostatečný čas. Avšak jak to tak někdy je, druhý den dovolené mě skolila nečekaná únava a dokonce jsem spala přes den, což mi nejde, ani když chci,“ prozradila.

Smrtelná rýmička

Svůj víkendový běh zase shrnul nejstarší muž ve výzvě Jan Dvořák. V plánu měl 45 minut běhu, protože to ale prý bylo prima, tak přetáhl. „Ze začátku se mi běželo velmi ztěžka, asi dopad vojenského výcviku a bolavých nohou z kanad, ale asi po půlhodině bolest ustoupila a až na doznívající smrtelnou rýmičku se mi běželo báječně a dokázal bych běžet ještě aspoň hodinu. Doufám, že mi trenér v brzké době naordinuje běhy delší než 50 minut,“ uvedl Jan.

Kromě smrtelné rýmičky ho ovšem trochu potrápila i záda, což napravila návštěva Jana Habary z Mobilní fyzioterapie. Ultrazvuk, elektroléčba, na závěr masáž a bolest byla tatam. Přejme takový happyend i Michalu Hradilovi, aby se brzy usmíval na fotkách podobně jako Vojtěch Rajdus výše.

Průběh Půlmaratonské výzvy můžete sledovat zde

Máte na půlmaratonce nějakou otázku? Napište nám ji na martin.visna@upol.cz (předmět Půlmaratonský dotaz)! Dotazy předáme běžcům k zodpovězení a odpovědi zveřejníme s dalšími půlmaratonskými střípky.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<květen 2020><<
květen 2020
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
28.pro Příznivci běhu si přijdou s naším Jogitem na své i na Silvestra - můžete si vyběhnout na Jedovou! Více... 21.pro V sobotu 29. prosince vyrážíme na poslední Větrání do Jeseníků. Bohužel kdo se nestihl včas přihlásit, má již smůlu, kapacita výletu byla velmi rychle naplněna. Alespoň se můžete inspirovat trasu, viz mapa na webu Větrání 10.pro Předposlední, předvánoční Větrání zavede turisty v sobotu 15. prosince do Podbeskydí, na trasu ze Štramberka do Nového Jičína. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.