Mladí výzkumníci absolvovali v Pomoraví letní vědeckou školu

Ján Smolka 10.05.2013 2355×   0
Letní vědecká škola. Foto: Andrej Kirchmayer

Dvacítka mladých výzkumníků rozvíjela pomocí zážitkové pedagogiky své znalosti a zkušenosti na první ze série vědeckých škol organizovaných fakultou tělesné kultury. Na Loveckou chatu u Horky nad Moravou přitom zamířili kromě studentů Univerzity Palackého také posluchači Ostravské univerzity.

„Cílem letní vědecké školy Young Researcher bylo nejenom podat informace zajímavou formou, ale propojit praktické zkušenosti s autentickým zážitkem, který umocňuje proces učení,“ uvedl hlavní organizátor Andrej Kirchmayer z katedry rekreologie.

Účastníci školy si tak na přelomu dubna a května kromě nutné teorie prakticky vyzkoušeli rozličné techniky kvalitativního výzkumu na vlastní kůži. Rozvrh byl poskládán z teoretických bloků, praktických workshopů a zážitkových programů, které byly s ostatními částmi úzce obsahově provázány.  

„Situování Lovecké chaty v krásné přírodě a zároveň blízkost Olomouce poskytly pro uskutečnění zážitkové letní školy dokonalé zázemí," dodal Kirchmayer.

Celý kurz navíc probíhal za účasti anglických lektorů Geoffa Kohe, Malcolma Macleana a Jima Parryho, kteří realizovali zejména teoretické bloky a workshopy. „Jsme velmi překvapeni, jak byli studenti tomuto typu vzdělávání otevřeni a do jaké hloubky byli schopni zajít při aktivitách zaměřených na jejich vlastní životní zkušenosti,“ okomentoval průběh letní školy Malcolm MacLean z University of Gloucestershire.

Young Researcher je série letních zážitkových vědeckých škol určená pro všechny studenty uvažující o pokračování studia v doktorském programu nebo pro studenty, kteří se zajímají o vědu a výzkum. V srpnu 2013 bude škola pokračovat kurzem zaměřeným na realizaci výzkumných projektů. Zážitkové vědecké školy jsou pro účastníky bezplatné, financovány jsou z projektu Posílení odborného potenciálu výzkumných týmů v oblasti podpory pohybové aktivity na Univerzitě Palackého - VIPPA2 (CZ.1.07/2.3.00/20.0171).

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.