Poběžte s námi proti cukrovce, vyzývají medici

Martin Višňa 10.11.2015 2390×   0
Z loňského Běhu proti diabetu. Foto: M. Višňa

U příležitosti Světového dne diabetu, kterým se připomíná narození objevitele inzulinu Fredericka Bantinga, v těchto dnech pořádají studenti medicíny napříč republikou celou řadu osvětových akcí. Nejinak tomu bude zítra v Olomouci, kde se poběží proti cukrovce. Mezi doprovodnými aktivitami nebude chybět ani prezentace Radosti z pohybu.

Program v restauraci Fontána ve Smetanových sadech odstartuje po 15. hodině. Medici a zdravotníci připravili pro veřejnost besedu s diabetologem Davidem Karáskem z fakultní nemocnice, který odpoví na otázky týkající se onemocnění cukrovkou. Na několika stanovištích si zájemci budou moci nechat změřit krevní tlak, spočítat index tělesné hmotnosti nebo se zeptat odborníků z oblasti zdravé výživy a životního stylu.

„Oproti loňsku se navíc bude měřit glykémie, což zajistí Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje. Chybět nebude ani stanoviště první pomoci, kde si návštěvníci vyzkouší kardiopulmonální resuscitaci a dozvědí se, jak pomoci diabetikovi,“ uvedla za pořadatele Milena Ličková z organizace mediků IFMSA.

U prezentace Radosti z pohybu se dozvíte o našich aktivitách pro veřejnost, tedy pěších výletech Větrání, běžeckých trénincích Jogito ergo sum nebo bruslařských vyjížďkách Roll UP, které budou probíhat od jara. Prezentován bude také Indares jako systém, který může veřejnost zdarma využívat ke sledování své pohybové aktivity.

Odpoledne zaměřené na osvětu a prevenci cukrovky pak vyvrcholí Během proti diabetu. Jeho třetí ročník odstartuje děkan olomoucké medicíny Milan Kolář v 17 hodin. Běžci mají na výběr ze dvou tratí Smetanovými sady – ti méně zdatní mohou zaběhnout kilometr, pro vytrvalce je připravena pětikilometrová trať. Registrace probíhá od 16 hodin.

Olomoucký Světový den diabetu organizuje zdejší pobočka mezinárodní organizace studentů medicíny IFMSA. Organizace sdružuje více než 1,2 milionu mediků ze 101 zemí světa. V České republice má pobočky při všech lékařských fakultách.

Více k programu zde

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<prosinec 2022><<
prosinec 2022
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
28.pro Příznivci běhu si přijdou s naším Jogitem na své i na Silvestra - můžete si vyběhnout na Jedovou! Více... 21.pro V sobotu 29. prosince vyrážíme na poslední Větrání do Jeseníků. Bohužel kdo se nestihl včas přihlásit, má již smůlu, kapacita výletu byla velmi rychle naplněna. Alespoň se můžete inspirovat trasu, viz mapa na webu Větrání 10.pro Předposlední, předvánoční Větrání zavede turisty v sobotu 15. prosince do Podbeskydí, na trasu ze Štramberka do Nového Jičína. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.