chůze 

Podzimní výlety Větrání zamíří mezi sopky i po Olomouci

Martin Višňa 24.09.2015 4622×   0
Podzimní Větrání. Plakát: Renáta Slezáková

Svůj druhý ročník otevře v říjnu série pěších výletů Větrání. Příznivci nenáročné turistiky se mohou těšit na čtveřici cest po zajímavých koutech nejen střední Moravy, kterou zahájí v sobotu 17. října výstup na pověstmi opředený Velký Kosíř alias hanácký Mont Blank.

Velký Kosíř, na jehož vrcholu stojí rozhledna poskytující výhled na kus Olomoucka a Prostějovska, byl dosud nejúspěšnějším výletem Větrání, vloni přilákal osmadvacet turistů. Velký zájem se dá očekávat i letos, kromě pěší trasy, která k rozhledně povede z Drahanovic, se plánuje ve spolupráci s olomouckými Rekoly i cyklovarianta výšlapu.

Další výlety budou následovat každou druhou sobotu až do konce listopadu. Poslední říjnovou sobotu je v plánu cesta na rozhraní Hřebečska a Malé Hané pod hrad Cimburk, v listopadu se bude putovat sopečným Bruntálskem a podzimní čtveřici uzavře vandr na kraji Hané z údolí řeky Romže do Náměště. Tento výlet ovšem nemusí být letošním posledním, v případě příznivé předpovědi počasí by se mohlo větrat i začátkem prosince.

Vedle celodenních sobotních výletů Větrání v průběhu října nabídne zájemcům o poznání Olomouce, především z řad studentů prvních ročníků Univerzity Palackého, ale i dalším, pravidelné odpolední procházky po hanácké metropoli. Sraz bude vždy v úterý v 16 hodin u polikliniky SPEA na náměstí Hrdinů a z tohoto místa procházky povedou na všechny světové strany. 

Startuje se v úterý 6. října cestou na východ, která bude de facto komentovanou prohlídkou centra Olomouce. Severní putování ukáže zájemcům, kam vyrazit za sportem, západní povede parky i fakultní nemocnicí a poslední trasa v předvečer státního svátku zavede účastníky po břehu Moravy na jižní konec města.

Podrobnosti ke všem procházkám a výletům budou průběžně zveřejňovány na našem webu a v událost na jeho facebookové stránce.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<srpen 2022><<
srpen 2022
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
28.pro Příznivci běhu si přijdou s naším Jogitem na své i na Silvestra - můžete si vyběhnout na Jedovou! Více... 21.pro V sobotu 29. prosince vyrážíme na poslední Větrání do Jeseníků. Bohužel kdo se nestihl včas přihlásit, má již smůlu, kapacita výletu byla velmi rychle naplněna. Alespoň se můžete inspirovat trasu, viz mapa na webu Větrání 10.pro Předposlední, předvánoční Větrání zavede turisty v sobotu 15. prosince do Podbeskydí, na trasu ze Štramberka do Nového Jičína. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.