Nabídka sportovních aktivit pro studenty s tělesným postižením

Martin Višňa 8.11.2012 528×   0
Boccia. Foto: Mirek Hodeček

Od listopadu mohou studenti s postižením navštěvovat speciální sportovní programy v Akademik sport centru. Jsou jimi sportovní hry vozíčkářů, boccia a lukostřelba.

„Aby studenti mohli tyto programy navštěvovat, je nutné si nejprve zakoupit kartu Akademik sport centra, která je ke vstupu na danou aktivitu opravňuje,“ vysvětlil vedoucí centra Jiří Vaculík. Karty je možné pořídit v kanceláři v loděnici za Sportovní halou UP. Cena činí 300 korun za vybraný program do konce školního roku.

Sportovní hry vozíčkářů budou probíhat ve sportovní hale. Podmínkou je účast alespoň osmi lidí. V případě, že se nenajde dostatečný počet zájemců z řad tělesně postižených, bude nabídka rozšířena i pro ostatní studenty. Lektorkou tohoto programu je Lucie Rybová.

Boccia bude probíhat v tělocvičně NA 230 na fakultě tělesné kultury. K dispozici jsou termíny od pondělí do čtvrtka. Program může probíhat pouze v jednom dni, ale i ve všech čtyřech. Záležet bude jen na počtu zájemců. Lektorem je Martin Kučera a kolektiv trenérů.

Třetí nabízenou aktivitou je lukostřelba pro tělesně postižené, kterou vede Tomáš Valenta. Koná se každý čtvrtek v loděnici-půdě.

Sportovní hry vozíčkářů - pondělí 14:15–15:30

Boccia - pondělí, úterý, středa, čtvrtek 15:00–16:00

Lukostřelba - čtvrtek 15:30–17:00

„Protože v Olomouci je nedostatečné volnočasové vyžití pro osoby s postižením, podařilo se nám s ASC vyjednat, že tyto tři programy budou otevřeny i pro občany města Olomouce se zdravotním postižením,“ uvedl Martin Kučera z Centra podpory studentům se specifickými potřebami. Pro návštěvníky mimo univerzitu platí stejné podmínky, musí si zakoupit kartu Akademik Sport Centra.

„Tímto pilotním krokem chceme ověřit, jaký bude zájem z řad handicapovaných studentů a veřejnosti. Už nyní jsme připraveni programy pro příští akademický rok rozšířit,“ doplnil Vaculík.

Zájemci se mohou přihlásit na e-mailu martin.kucera(at)upol.cz.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<srpen 2018><<
srpen 2018
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
9.srp Extrémní štafetový závod Free Litovel Bobr Cup se letos koná o prvním říjnovém víkendu. Informace a přihlášku najdete zde 8.srp Přesně za deset dní startuje v Litovli první překážkový běh určený výhradně pro ženy - Litovel Heart Race. Více... 6.srp Příznivci pěší turistiky mohou o nadcházejícím víkendu kromě našeho nedělního Větrání na Tišnovsku vyrazit do terénu i v sobotu, a sice na výšlap k hradu Starý Jičín, který pořádají kolegové z KČT Šternberk. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.