Na Olympijský běh se chystá 17 tisíc lidí, poběží i Maslák nebo Krajčo

Tisková zpráva 8.6.2015 1414×   0
Foto: olympijskybeh.cz

U příležitosti celosvětových oslav Olympijského dne odstartuje ve středu 24. června v 18 hodin na řadě míst České republiky Olympijský běh, který pořádá Český olympijský výbor se společností T-Mobile. Již nyní se k účasti zaregistrovalo na 17 tisíc lidí.

Od roku 1987 se v ČR během Olympijského dne připomínajícího vznik Mezinárodního olympijského výboru pořádají běžecké závody pro všechny věkové kategorie. Letos nově dostanou jednotnou tvář a společný registrační systém.

Účastníci si přes internet mohou vybrat některý ze závodů zlaté, stříbrné či bronzové kategorie anebo se Olympijského běhu zúčastnit prostřednictvím individuální výzvy. „Lidé, kteří se nebudou moci zúčastnit některého z hromadných závodů, mají možnost běžet svůj vlastní závod na libovolném místě prostřednictvím mobilní aplikace Endomondo,“ upřesňuje generální ředitel T-Mobile Milan Vašina.

„Běh je celosvětový fenomén nenáročný na výbavu, lidi ohromně baví. Výhodou Olympijského běhu bude právě volba místa a formy,“ vyzdvihl marketingový ředitel Českého olympijského výboru Marek Tesař a předseda výboru Jiří Kejval ho doplnil: „Tento koncept má velmi reálný potenciál předstihnout v počtu účastníků i největší světové běžecké akce. Hlavní ale je, aby se běháním v jediný okamžik bavila celá republika.“

Registrace probíhá online přes stránky www.olympijskybeh.cz, stačí vyplnit jednoduchý formulář. Startovné lze předem hradit bankovním převodem nebo mobilním telefonem přes m-platbu.

Část výtěžku poputuje na charitativní činnost České olympijské nadace podporující sociálně znevýhodněné mladé sportovce od 6 do 18 let, jimž ve sportování brání nedostatek financí. Každý z běžců může pomoci přispět v rámci startovného. To činí v případě zlatých běhů 200 + 100 korun pro nadaci, u stříbrných 100 + 50 korun a u bronzových běhů 50 + 50 korun.

V současnosti je již zaregistrováno téměř 17 tisíc lidí. Běžci přitom na tratích budou moci potkat také některé ze známých osobností – kromě ambasadorů zlatých běhů v Českých Budějovicích, Praze a Ostravě lyžařky Kateřiny Neumannové, skifařky Miroslavy Knápkové a fotbalisty Tomáše Vengřinka poběží také lyžařka Eva Vrabcová-Nývltová, atlet Pavel Maslák nebo třeba zpěvák Richard Krajčo.

Přehled všech míst, kde se ve středu 24. června po 18. hodině Olympijský běh poběží, najdete na www.olympijskybeh.cz.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<září 2018><<
září 2018
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
21.zář RunCzech otevírá registrace na své závody v příštím roce. Více... 20.zář Dnes startujeme podzimní etapu série vycházek Okolo Olomouce pro všechny, kteří se po práci či škole chtějí trochu provětrat. Více... 19.zář I Olomouc se připojuje k Evropskému týdnu mobility, chystá se cyklovyjížďka nebo program na náměstí. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.