Půlmaratonci z Univerzity Palackého opět soutěží o Pohár rektora

Pavel Konečný, Žurnál UP 11.5.2015 1412×   0
Olomoucký půlmaraton. Foto: Martin Višňa

Až přihláška Davida Pelíška patrně rozhodne o tom, kdo letos získá Pohár rektora. Speciální kategorie olomouckého půlmaratonu je vypsána pro studenty, akademiky a zaměstnance univerzity. Podle rektora Jaroslava Millera je motivací akademické sféry k pohybu.

Fenomenální student fakulty tělesné kultury David Pelíšek získal rektorovu odměnu již dvakrát. Třetí ročník této speciální kategorie by mohl vyhrát opět, protože do cíle dobíhal jen s desetiminutovým zpožděním za hlavními hvězdami.

„Že vyhraji, vůbec není jisté,“ poznamenal skromně Pelíšek. Letos má za sebou už tři půlmaratony, přičemž ten v Salzburku v neděli vyhrál. „Začíná to být o běžecké zdraví,“ dodal Pelíšek. Zatím se do Poháru rektora nepřihlásil, ale počítá s tím.

Co nejvíce běžců

Pohár rektora si letos určitě nevyzvedne knihovník Jiří Škrobák, který v minulosti Pelíškovi dýchal na záda a skončil na druhém místě. „Olomoucký půlmaraton letos nepoběžím, mám jiné sportovní cíle,“ řekl Žurnálu Škrobák. Poslední dobou se orientuje spíše na běh v lese. Doufá ale, že se do kategorie o Pohár rektora přihlásí co nejvíce lidí.

Olomoucká univerzita je patronem půlmaratonu od jeho počátku. Pohár rektora letos mohou běžci z Univerzity Palackého získat potřetí, běžkyně podruhé. Loni byla nejlepší ženou studentka anglistiky a medicíny Karolína Lečbychová s časem 1:40:18.

Zájemce o zařazení do univerzitní kategorie se musí přihlásit u Karolíny Gašparové - karolina.gasparova(a)upol.cz. Do e-mailu s předmětem „Pohár“ uvede své jméno, startovní číslo a kontaktní telefonní číslo.

Vítěz a vítězka Poháru rektora svou cenu dostanou na večerní party po ukončení závodu.

Poloviční, ale zlatý

Mezinárodní asociace atletických federací IAAF vyjádřila nedávno organizátorům vytrvalostních běhů v Česku své uznání. Potvrzuje to udělení tří zlatých známek kvality. Jednu z nich má i Mattoni půlmaraton Olomouc.

Půlmaraton se v Olomouci běhá od roku 2010 a spolupořadatelem pro organizátorskou firmu RunCzech je od počátku i univerzita. Letos se běží 20. června. Závod má kapacitu 5500 běžců, start i cíl jsou na Horním náměstí.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<září 2018><<
září 2018
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
7.zář Sokol zve ve dnech 21. a 29. září na Noc sokoloven! Těšit se můžete na výstavy, prohlídky prostor sokoloven nebo nabídku workshopů. Více... 6.zář Rekola slaví 5. narozeniny a chystají na 22. září oslavu v pražských Kasárnách Karlín. Více... 29.srp Rekola hledají koordinátora, člověka, který bude nastavovat agendu spolku, organizovat a připravovat akce, koordinovat dobrovolníky, navazovat partnerství atp. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.