Půlmaratonci z Univerzity Palackého opět soutěží o Pohár rektora

Pavel Konečný, Žurnál UP 11.5.2015 1554×   0
Olomoucký půlmaraton. Foto: Martin Višňa

Až přihláška Davida Pelíška patrně rozhodne o tom, kdo letos získá Pohár rektora. Speciální kategorie olomouckého půlmaratonu je vypsána pro studenty, akademiky a zaměstnance univerzity. Podle rektora Jaroslava Millera je motivací akademické sféry k pohybu.

Fenomenální student fakulty tělesné kultury David Pelíšek získal rektorovu odměnu již dvakrát. Třetí ročník této speciální kategorie by mohl vyhrát opět, protože do cíle dobíhal jen s desetiminutovým zpožděním za hlavními hvězdami.

„Že vyhraji, vůbec není jisté,“ poznamenal skromně Pelíšek. Letos má za sebou už tři půlmaratony, přičemž ten v Salzburku v neděli vyhrál. „Začíná to být o běžecké zdraví,“ dodal Pelíšek. Zatím se do Poháru rektora nepřihlásil, ale počítá s tím.

Co nejvíce běžců

Pohár rektora si letos určitě nevyzvedne knihovník Jiří Škrobák, který v minulosti Pelíškovi dýchal na záda a skončil na druhém místě. „Olomoucký půlmaraton letos nepoběžím, mám jiné sportovní cíle,“ řekl Žurnálu Škrobák. Poslední dobou se orientuje spíše na běh v lese. Doufá ale, že se do kategorie o Pohár rektora přihlásí co nejvíce lidí.

Olomoucká univerzita je patronem půlmaratonu od jeho počátku. Pohár rektora letos mohou běžci z Univerzity Palackého získat potřetí, běžkyně podruhé. Loni byla nejlepší ženou studentka anglistiky a medicíny Karolína Lečbychová s časem 1:40:18.

Zájemce o zařazení do univerzitní kategorie se musí přihlásit u Karolíny Gašparové - karolina.gasparova(a)upol.cz. Do e-mailu s předmětem „Pohár“ uvede své jméno, startovní číslo a kontaktní telefonní číslo.

Vítěz a vítězka Poháru rektora svou cenu dostanou na večerní party po ukončení závodu.

Poloviční, ale zlatý

Mezinárodní asociace atletických federací IAAF vyjádřila nedávno organizátorům vytrvalostních běhů v Česku své uznání. Potvrzuje to udělení tří zlatých známek kvality. Jednu z nich má i Mattoni půlmaraton Olomouc.

Půlmaraton se v Olomouci běhá od roku 2010 a spolupořadatelem pro organizátorskou firmu RunCzech je od počátku i univerzita. Letos se běží 20. června. Závod má kapacitu 5500 běžců, start i cíl jsou na Horním náměstí.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<únor 2019><<
únor 2019
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123
45678910
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
28.pro Příznivci běhu si přijdou s naším Jogitem na své i na Silvestra - můžete si vyběhnout na Jedovou! Více... 21.pro V sobotu 29. prosince vyrážíme na poslední Větrání do Jeseníků. Bohužel kdo se nestihl včas přihlásit, má již smůlu, kapacita výletu byla velmi rychle naplněna. Alespoň se můžete inspirovat trasu, viz mapa na webu Větrání 10.pro Předposlední, předvánoční Větrání zavede turisty v sobotu 15. prosince do Podbeskydí, na trasu ze Štramberka do Nového Jičína. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.