ExpedicePřesBar nabídne cestovatelské zážitky handicapovaným

Tisková zpráva 5.3.2015 2019×   0
Logo expedice

Na sedmidenní ExpediciPřesBar na pomezí Itálie a Rakouska vyrazí v září studenti aplikovaných pohybových aktivit. V oblasti Drávské stezky budou zprostředkovávat osobám se zdravotním postižením nevšední a sportovní cestovatelské zážitky.

„Realizací akce a několikadenního společného pobytu v neznámém prostředí získáme cenné zkušenosti pro zajišťování a organizování akcí pro osoby se zdravotním postižením a pochopíme skutečné potřeby těchto osob,“ uvedl student katedry aplikovaných pohybových aktivit (dále APA) David Pelíšek.

Výchozím místem expedice bude přírodní park Tre Cime di Lavaredo na severu Itálie, odkud se z nadmořské výšky přes 2300 metrů účastníci vydají podél delty řeky Drávy. Po zdolání italské části trasy jejich cesta povede přes rakouský Lienz územím Korutan, kde cílovým bodem bude město Villach.

„Naší snahou je umožnit studentům pochopení skutečných potřeb lidí se zdravotním postižením. Účastníkům s postižením pak chceme ukázat možnosti trávení volného času v atraktivním prostředí plné výzev a podpořit je při překonávání bariér, se kterými se během cestování a nejen při něm mohou potkávat,“ vysvětlil odborný asistent katedry APA a garant expedičního projektu Ondřej Ješina.

ExpedicePřesBar se zúčastní čtyři desítky cestovatelů. Na realizaci akce je potřeba materiální a finanční zajištění s rozpočtem téměř 200 tisíc korun. „Budeme rádi za jakoukoliv podporu, díky které se spolu s námi můžete podílet na uskutečnění expedice. Pomozte nám uskutečnit zdánlivě nemožné a otevřít tak dveře šestici lidem se zdravotním postižením k novému poznání,“ dodal Pelíšek.

V případě zájmu o spolupráci smysluplného projektu ExpedicePřesBar můžete kontaktovat koordinátora Marka Zaorala na e-mailu exprpresbar@seznam.cz nebo na telefonu 736 536 891. Projekt zaštiťuje Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci.

Autorem je Marek Zaoral, student APA

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<únor 2019><<
únor 2019
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123
45678910
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
28.pro Příznivci běhu si přijdou s naším Jogitem na své i na Silvestra - můžete si vyběhnout na Jedovou! Více... 21.pro V sobotu 29. prosince vyrážíme na poslední Větrání do Jeseníků. Bohužel kdo se nestihl včas přihlásit, má již smůlu, kapacita výletu byla velmi rychle naplněna. Alespoň se můžete inspirovat trasu, viz mapa na webu Větrání 10.pro Předposlední, předvánoční Větrání zavede turisty v sobotu 15. prosince do Podbeskydí, na trasu ze Štramberka do Nového Jičína. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.