Dny na monoski opět nabídnou speciální lyži k vyzkoušení

Martin Kučera 18.2.2015 1962×   0
Monoski. Ilustrační foto: archiv Centra APA

Již potřetí přichází sportovní škola Newman School a Centrum aplikovaných pohybových aktivit se seriálem Dny na monoski. Ve třech moravských skiareálech bude pro všechny zájemce připravena možnost lyžování na speciální lyži pro tělesně postižené. První akce se uskuteční 1. března v Beskydech.

"Máme bezbariérové areály a lyžařům na vozíku se snažíme vytvořit ideální podmínky pro to, aby lyžovali právě u nás. Z tohoto důvodu jsme rádi, že se letošní Dny na monoski budou konat právě v areálech, kde působí naše škola," uvedl Jakub Lehnert z Newman School.

Dny na monoski, které jsou rok od roku populárnější, umožňují všem zájemcům vyzkoušet si lyžování na speciální lyži, která je zkonstruována primárně pro lyžaře s tělesným postižením. Smyslem celého seriálu akcí je ale nabídnout tuto možnost lyžování i široké lyžařské veřejnost. Nejedná se totiž jen o jízdu na svahu, ale také o přesun z vozíku na monoski, udržení stability na rovině či základní manipulaci na lyžařském vleku. To vše je totiž zcela odlišné, a proto se odehraje pod vedení zkušených instruktorů, takže ani naprostý začátečník jakéhokoliv věku i pohlaví se nemusí bát, že by to nezvládl.

V této unikátní akci se tak snoubí více myšlenek. Tou hlavní je nabídka aktivního sportovního vyžití lidem s tělesným postižením, kteří vlastní monoski nemají nebo o tomto sportu nikdy neslyšeli. Neméně důležitou je propagace lyžování na monoski mezi širokou veřejnost, a to prostřednictvím vlastního zážitku. "Chceme lidi s tělesným postižením motivovat k pohybu, ale také ostatním ukázat, že tato možnost tady vůbec existuje," zdůraznil vedoucí Centra APA Ondřej Ješina.

V letošním roce se do Dnů na monoski zapojí tři areály. Poprvé se monoski objeví první březnovou neděli ve skiareálu Rališka Horní Bečva, poté se přesunou do Olešnice na Moravě, kde se na ně zájemci mohou těšit v sobotu 7. března, a zakončení proběhne 14. března v Hlubočkách u Olomouce.

Ve všech areálech bude připraven bohatý doprovodný program pro rodiny s dětmi a testování lyží. Celým programem bude provázet moderátor.

Dny na monoski jsou pořádány od roku 2013, kdy proběhly ve čtyřech areálech, loni, kdy bylo sněhu poskrovnu, pak v areálech třech, stejně jako letos. Akce je pořádána Centrem APA při Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého a lyžařskou školou Newman School. Další informace najdete na webových stránkách www.dnynamonoski.cz.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<duben 2018><<
duben 2018
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
19.dub Vysokoškoláci se již mohou hlásit k účasti na letošních Českých akademických hrách. Jejích 17. ročník hostí v termínu 17. až 22. června Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně. Více... 17.dub

Přijďte to s UP Bike natřít olomoucké dopravě!  U většiny fakult Univerzity Palackého dnes proběhne happening natírání a zdobení kol, která se do konce května stanou nositeli aktualit, poutači a symboly synergie iniciativ za příjemnější pohyb olomouckými ulicemi pro všechny. Můžete se dozvědět, co UP Bike na květen chystá, a když budete chtít, na chvíli se i připojit. Třeba kousek natřít, pomoci s připevněním květináče na kolo, přinést kytku a do květináče ji zasadit.

6.dub 60 km nových singletracků s infrastrukturou vznikne pro cyklisty v okrese Ústí nad Orlicí a polském příhraničí. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.