Blíží se třetí ročník Valachy tour, registrace na první závod spuštěna

Tisková zpráva 11.2.2015 2088×   0
Valachy tour

Již brzy vypukne třetí ročník Valachy tour, seriálu závodů pro sportovce všeho věku a kondice, které se odehrávají ve Velkých Karlovicích a okolní malebné přírodě Beskyd.

Pro sportovce je stejně jako loni připraveno pět závodů v různých disciplínách - duatlonu, triatlonu, maratonu horských kol, terénním běhu a nočním závodu na běžkách. Právě jím bude letošní ročník zahájen v sobotu 28. února.

Noční stopa Valachy tour přináší intervalový závod na běžkách klasickou technikou pořádaný v netradičním čase, po setmění. Start i cíl je v 18 hodin u hotelu Galik. „Běžky neodmyslitelně patří k zimním Velkým Karlovicím, proto mají své místo i v seriálu Valachy tour. Loni nás bohužel potrápil nedostatek sněhu, takže se místo běžek nakonec konal noční závod v běhu. Předpověď počasí a zejména vydatná sněhová nadílka z konce minulého týdne ale slibují pro letošek výborné podmínky,“ uvedl prezident seriálu Vladimír Sušil.

Trasa Noční stopy v délce 15 km vede karlovickým údolím Léskové, pro lepší orientaci bude označena reflexními šipkami a loučemi. Podmínkou účasti je vybavení čelovkou, kterou bude možné zakoupit na místě. Nejlepší sportovci si rozdělí finanční odměny ve výši 15 tisíc korun. Dětský závod se startovným zdarma je vypsán v šesti věkových kategoriích na kratších tratích délky od 100 do 1000 metrů. Uskuteční se před hlavním závodem dospělých.

Online registrace na závod již byla spuštěna na webových stránkách www.valachytour.cz.

Všechny akce Valachy tour jsou propojeny bodovým hodnocením. Atraktivní ceny tak mohou sportovci získat jak průběžně v jednotlivých závodech, tak i po součtu všech bodů po ukončení celého seriálu. Dějištěm událostí je členitá krajina kolem Velkých Karlovic, které celoročně nabízející pro různé sporty terény vší náročnosti. Každý ze závodů (s výjimkou Noční stopy) tak opět nabídne jak lehčí trať, kterou zvládnou běžně trénovaní sportovci, tak i těžší trasy pro závodníky vyhledávající náročnější výzvy. 

Loni Valachy tour svou účastí podpořili známí sportovci, mimo jiné olympionici cyklista Jaroslav Kulhavý či triatlet Jan Čelůstka, úspěšní cyklisté Ondřej Fojtík, František Raboň, Tereza Huříková a Irena Berková, nejlepší český ironman Petr Vabroušek, nejlepší slovenská triatletka Kristína Néč Lapinová či legenda českého běžeckého sportu Miloš Škorpil. Absolutními vítězi se stali Lucie Gruchalová a Svatopluk Janečka. Celkem se v roce 2014 do Valachy tour zapojilo 1800 dospělých sportovců a 700 dětí.

„Věříme, že letos se nám podaří oslovit další závodníky, které lákají zajímavé terény Beskyd. Chceme také pokračovat v tradici zvát na jednotlivé závody známé sportovce, kteří mohou být vzorem nejen pro mladou generaci,“ dodal Vladimír Sušil.

Valachy tour 2015
28. 2. Noční stopa Valachy (běžky)
9. 5. Valachy duatlon (běh – horské kolo – běh)
11. 7. Bike Valachy (horské kolo)
7. 8. Valachy Man (plavání – horské kolo – běh)
24. 10. Běhej Valachy (terénní běh)

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<říjen 2019><<
říjen 2019
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
28.pro Příznivci běhu si přijdou s naším Jogitem na své i na Silvestra - můžete si vyběhnout na Jedovou! Více... 21.pro V sobotu 29. prosince vyrážíme na poslední Větrání do Jeseníků. Bohužel kdo se nestihl včas přihlásit, má již smůlu, kapacita výletu byla velmi rychle naplněna. Alespoň se můžete inspirovat trasu, viz mapa na webu Větrání 10.pro Předposlední, předvánoční Větrání zavede turisty v sobotu 15. prosince do Podbeskydí, na trasu ze Štramberka do Nového Jičína. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.