Moje vertikální kilo - závod pro milovníky hor

Martin Višňa 6.1.2015 2310×   0
Logo závodu

Silvestrovské a novoroční ohňostroje, které vítaly příchod nového roku, byly zároveň startovními výstřely závodu Moje vertikální kilo, jehož účastníci se budou do prosince snažit zdolat sto výškových kilometrů. Hájit přitom budou barvy Čech a Moravy.

Původně netradiční závod, jehož první ročník se právě vyhodnocuje, nesl jméno Moravská stovka, soutěžilo se výhradně na moravských a slezských horách. Do druhého ročníku se ovšem mohou přihlásit zájemci ze všech koutů České republiky a vybrat si, kterou její část budou reprezentovat.

„Díky častým dotazům, nejen našich partnerů, ale i závodníků, jsme se rozhodli pro rozšíření působnosti na celou Českou republiku. Nápad se zrodil v Beskydském pivovárku a pak už jsme si pod stromečkem rozbalili v každém z našich dárků kupu práce. Věříme, že rozšíření přiláká nové závodníky a závod, který je jedinečný svého druhu u nás, se dostane do podvědomí lidí a bude stále více populární,“ uvedli organizátoři Martin Koudelka a Martin Nadymáček na webu sportovní události.

Souboj mezi zeměmi je podle pořadatelů pouze virtuální a nebude ve finále věcně oceněn, na rozdíl od běžných kategorií, které jsou rozděleny jednak podle pohlaví a jednak podle charakteru na hobby a sport. Pro účastníka s nejvíce nastřádanými kilometry pak čeká putovní pohár, po dosažení dané mety, tedy stovky výškových kilometrů, může totiž závodník v soutěži pokračovat.

A jak tento celoroční závod probíhá? Na začátku je třeba se registrovat na webu www.m100.cz. Tam také zájemci kromě dalších informací najdou seznam uznatelných vrcholů, tedy takových, jejichž zdolání se započítává do celkového skóre. Cestu na vybrané vrcholy pak účastníci absolvují vždy s GPS navigací, ze které posléze odešlou pořadatelům export trasy, a vždy pouze vlastní silou. Je ovšem jedno, jestli výšlap na horu pojmete jako procházku, vyjížďku na kole nebo třeba na běžkách.

Pořadatelem soutěže je spolek SK-JIMM, jenž se zaměřuje propagaci a organizování sportovních a volnočasových aktivit pro širokou veřejnost. Touto cestou chce přispět k aktivnímu a smysluplnému trávení volného času dětí, mládeže a dospělých.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<říjen 2019><<
říjen 2019
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
28.pro Příznivci běhu si přijdou s naším Jogitem na své i na Silvestra - můžete si vyběhnout na Jedovou! Více... 21.pro V sobotu 29. prosince vyrážíme na poslední Větrání do Jeseníků. Bohužel kdo se nestihl včas přihlásit, má již smůlu, kapacita výletu byla velmi rychle naplněna. Alespoň se můžete inspirovat trasu, viz mapa na webu Větrání 10.pro Předposlední, předvánoční Větrání zavede turisty v sobotu 15. prosince do Podbeskydí, na trasu ze Štramberka do Nového Jičína. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.