chůze 

S krokoměrem na blátě i u dálnice aneb Průběžné komentáře účastníků chodecké výzvy

Martin Višňa 8.12.2014 5975×   0
Ze společné procházky účastníků. Foto: M. Višňa

Chodecký souboj fakult Univerzity Palackého se o víkendu přehoupl do své druhé poloviny a pomalu, ale jistě spěje ke svému konci. Od cíle však účastníky stále dělí tři dny s krokoměrem za pasem. Zvykli si již na něj? Nutí je k aktivnímu transportu do školy či práce či k pohybu ve volném čase? Vybrali jsme některé z došlých komentářů.

Radek Kahánek před víkendem přiznal, že dostat se na špici žebříčku je dost dřina. „Myslel jsem si, že když trasu z Pavloviček do školy a zpět chodím někdy i dvakrát denně, že to budu mít ve výzvě snadné. Jenže konkurence je neúprosná a nepomáhají mi ani menší kroky, ani večerní běžecké přídavky, které slouží jako odreagování od učení,“ uvedl. O víkendu si však užil zpoždění vlaku a procházku po Pardubicích a nyní drží v průběžném žebříčku třetí pozici.

Na příčkách před ním se o víkendu udála velká změna, v čele žebříčku vystřídal dlouho vedoucí Ivu Ježíškovou Jakub Hrdlička. „V sobotu ráno jsme s kamarádem sbalili přednášky na středeční zkoušku, svačinu, termosku s čajem a krokoměr a vyrazili na výlet po okolí. Místy jsme klouzali po bahně, jinde po ledu nebo se bořili po kolena do sněhu, ale nakonec jsme dorazili domů v pořádku s výsledkem 48 339 kroků,“ pochlubil se Hrdlička.

Bláta si ovšem užila také pětice Iva Ježíšková, Veronika Petřeková, Bára Kristová, Lukáš Graca a Ondřej Martínek, kteří včera vyrazili na společnou odpolední procházku po severozápadním okraji Olomouce. Když Lukáš Graca svoji účast ve výzvě komentoval jako dobrodružství a adrenalin, nejspíš netušil, kolik bláta ho v neděli čeká.

Na chvostu žebříčku můžeme najít Renatu Hrubou, která o sobě sama prozradila, že je „na pohyb úsporná“. „Vtipný zážitek mám jeden, kdy jsem udělala více kroků než obvykle a dospěla jsem k názoru, že byly určitě snímány otřesy na dálničním úseku z Olomouce směrem na Přerov okolo Olympie. Nejsem si totiž vědoma toho, že bych chodila více. Možná ano, ale myslím si, že zrovna já jsem na pohyb úsporná. Nejvíce nachodím mezi výukou v centru a ve fakultní nemocnici,“ prozradila.

Na závěr jsme vybrali ještě prozření, ke kterému během výzvy dospěla Sára Bräuerová. „Než jsem se vrátila studovat, byla jsem světoběžník a teď trpím, protože už tři měsíce musím být na jednom místě. Ale když jsem si doběhla v jedenáct k Dómu, zabalenému do námrazy a měkkého světla lamp, a tělem mi cloumal endorfinový rauš, uvědomila jsem si, jak je Olomouc nádherné místo a že bych si měla víc vážit, že tu můžu žít.“

Chodecký souboj fakult končí ve středu večer. Promění se do té doby ještě výrazně žebříček? Vymění si zpátky pozice Iva Ježíšková a Jakub Hrdlička, nebo na špici „vylétne“ nová hvězda? Své tipy a názory nám můžete psát na náš Facebook, průběžné pořadí můžete sledovat zde.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<červenec 2020><<
červenec 2020
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
28.pro Příznivci běhu si přijdou s naším Jogitem na své i na Silvestra - můžete si vyběhnout na Jedovou! Více... 21.pro V sobotu 29. prosince vyrážíme na poslední Větrání do Jeseníků. Bohužel kdo se nestihl včas přihlásit, má již smůlu, kapacita výletu byla velmi rychle naplněna. Alespoň se můžete inspirovat trasu, viz mapa na webu Větrání 10.pro Předposlední, předvánoční Větrání zavede turisty v sobotu 15. prosince do Podbeskydí, na trasu ze Štramberka do Nového Jičína. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.