Pohyb a kávu nabídl seminář zaměřený na seniory

Martin Višňa 30.10.2014 6762×   0 (0)

Taneční variace, protažení na koloběžkách nebo také bujarý smích přinesl devátý ročník odborného semináře Aktivní v každém věku, který včera pro pracovníky se seniory a další zájemce připravila fakulta tělesné kultury.

Tři desítky účastníků z řad sociálních pracovníků, pedagogů či sokolů absolvovaly v tělocvičnách Základní školy Svatoplukova v Olomouci-Řepčíně praktické lekce zaměřené na netradiční pohybové aktivity vhodné pro seniory a také přednášku o prospěšnosti kávy, pokud je pita v doporučeném množství do tří šálků denně. 

V rámci semináře se taktéž uskutečnila pracovní schůzka poradní skupiny mezinárodního projektu ViPER - Volunteers in Play: Employment Routes. 

„Organizačně i náplní lekcí byl letošní ročník lepší než vloni. Těžko říci, co mě zaujalo nejvíce, všechno bylo bezvadné. Na koloběžky jsem ale kvůli kolenu nešla, zato cvičení s obručí už mám domluvené na sraz žen, který pořádám,“ prozradila jedna z nejstarších účastnic semináře, náčelnice Sokolské župy Olomoucké - Smrčkovy Marie Skácelová.

Podle organizátorek Julie Wittmannové a Ivy Klimešové z fakulty tělesné kultury není pozitivní hodnocení semináře ojedinělé. „Z našeho pohledu i podle reakcí účastníků je velké plus, že škola vybudovala novou tělocvičnu, kterou jsme mohli také využít a rozdělit tak účastníky do dvou skupin, které se na lekcích střídaly. Práce v menší skupině je vždy lepší, než když je v tělocvičně čtyřicet lidí najednou,“ uvedla Klimešová.

Již nyní přitom organizátorky přemýšlejí nad ročníkem příštím, jubilejním desátým. „Dosud jsme seminář zaměřovaly hlavně na to, co mohou účastníci předat svým klientům. Jubilejní ročník bychom chtěly udělat více pro samotné účastníky, zaměřit se na kompenzaci stresu, na témata péče o duševní a fyzické zdraví. Spokojenost totiž může člověk dál předávat, pouze když je sám spokojený,“ nastínily pořadatelky.

 

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<květen 2022><<
květen 2022
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
28.pro Příznivci běhu si přijdou s naším Jogitem na své i na Silvestra - můžete si vyběhnout na Jedovou! Více... 21.pro V sobotu 29. prosince vyrážíme na poslední Větrání do Jeseníků. Bohužel kdo se nestihl včas přihlásit, má již smůlu, kapacita výletu byla velmi rychle naplněna. Alespoň se můžete inspirovat trasu, viz mapa na webu Větrání 10.pro Předposlední, předvánoční Větrání zavede turisty v sobotu 15. prosince do Podbeskydí, na trasu ze Štramberka do Nového Jičína. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.