Pohyb a kávu nabídl seminář zaměřený na seniory

Martin Višňa 30.10.2014 4339×   0 (30)

Taneční variace, protažení na koloběžkách nebo také bujarý smích přinesl devátý ročník odborného semináře Aktivní v každém věku, který včera pro pracovníky se seniory a další zájemce připravila fakulta tělesné kultury.

Tři desítky účastníků z řad sociálních pracovníků, pedagogů či sokolů absolvovaly v tělocvičnách Základní školy Svatoplukova v Olomouci-Řepčíně praktické lekce zaměřené na netradiční pohybové aktivity vhodné pro seniory a také přednášku o prospěšnosti kávy, pokud je pita v doporučeném množství do tří šálků denně. 

V rámci semináře se taktéž uskutečnila pracovní schůzka poradní skupiny mezinárodního projektu ViPER - Volunteers in Play: Employment Routes. 

„Organizačně i náplní lekcí byl letošní ročník lepší než vloni. Těžko říci, co mě zaujalo nejvíce, všechno bylo bezvadné. Na koloběžky jsem ale kvůli kolenu nešla, zato cvičení s obručí už mám domluvené na sraz žen, který pořádám,“ prozradila jedna z nejstarších účastnic semináře, náčelnice Sokolské župy Olomoucké - Smrčkovy Marie Skácelová.

Podle organizátorek Julie Wittmannové a Ivy Klimešové z fakulty tělesné kultury není pozitivní hodnocení semináře ojedinělé. „Z našeho pohledu i podle reakcí účastníků je velké plus, že škola vybudovala novou tělocvičnu, kterou jsme mohli také využít a rozdělit tak účastníky do dvou skupin, které se na lekcích střídaly. Práce v menší skupině je vždy lepší, než když je v tělocvičně čtyřicet lidí najednou,“ uvedla Klimešová.

Již nyní přitom organizátorky přemýšlejí nad ročníkem příštím, jubilejním desátým. „Dosud jsme seminář zaměřovaly hlavně na to, co mohou účastníci předat svým klientům. Jubilejní ročník bychom chtěly udělat více pro samotné účastníky, zaměřit se na kompenzaci stresu, na témata péče o duševní a fyzické zdraví. Spokojenost totiž může člověk dál předávat, pouze když je sám spokojený,“ nastínily pořadatelky.

 

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<leden 2018><<
leden 2018
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
22.led I letos se můžete zapojit do soutěže Moje vertikální kilo aka M100, stačí se registrovat a v průběhu roku zdolávat vrcholky našich hor. A kdo se zúčastnil ročníku 2017, měl by si zapsat do diáře datum 3. února, to se totiž uskuteční slavnostní vyhlášení výsledků loňského ročníku. Více na www.m100.cz 18.led Podívejte se na novou nabídku kurzů lezení a skoků na trampolíně v olomouckém Aplikačním centru BALUO – podrobnosti tady. 15.led Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze zve v pátek 19. ledna na Den otevřených dveří, více zde. Brněnská fakulta sportovních studií pak otevře dveře uchazečům ve čtvrtek 25. ledna – info tady.
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.