Pohyb a kávu nabídl seminář zaměřený na seniory

Martin Višňa 30.10.2014 4207×   0 (30)

Taneční variace, protažení na koloběžkách nebo také bujarý smích přinesl devátý ročník odborného semináře Aktivní v každém věku, který včera pro pracovníky se seniory a další zájemce připravila fakulta tělesné kultury.

Tři desítky účastníků z řad sociálních pracovníků, pedagogů či sokolů absolvovaly v tělocvičnách Základní školy Svatoplukova v Olomouci-Řepčíně praktické lekce zaměřené na netradiční pohybové aktivity vhodné pro seniory a také přednášku o prospěšnosti kávy, pokud je pita v doporučeném množství do tří šálků denně. 

V rámci semináře se taktéž uskutečnila pracovní schůzka poradní skupiny mezinárodního projektu ViPER - Volunteers in Play: Employment Routes. 

„Organizačně i náplní lekcí byl letošní ročník lepší než vloni. Těžko říci, co mě zaujalo nejvíce, všechno bylo bezvadné. Na koloběžky jsem ale kvůli kolenu nešla, zato cvičení s obručí už mám domluvené na sraz žen, který pořádám,“ prozradila jedna z nejstarších účastnic semináře, náčelnice Sokolské župy Olomoucké - Smrčkovy Marie Skácelová.

Podle organizátorek Julie Wittmannové a Ivy Klimešové z fakulty tělesné kultury není pozitivní hodnocení semináře ojedinělé. „Z našeho pohledu i podle reakcí účastníků je velké plus, že škola vybudovala novou tělocvičnu, kterou jsme mohli také využít a rozdělit tak účastníky do dvou skupin, které se na lekcích střídaly. Práce v menší skupině je vždy lepší, než když je v tělocvičně čtyřicet lidí najednou,“ uvedla Klimešová.

Již nyní přitom organizátorky přemýšlejí nad ročníkem příštím, jubilejním desátým. „Dosud jsme seminář zaměřovaly hlavně na to, co mohou účastníci předat svým klientům. Jubilejní ročník bychom chtěly udělat více pro samotné účastníky, zaměřit se na kompenzaci stresu, na témata péče o duševní a fyzické zdraví. Spokojenost totiž může člověk dál předávat, pouze když je sám spokojený,“ nastínily pořadatelky.

 

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<listopad 2017><<
listopad 2017
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
16.lis Naše Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci v pátek 1. prosince otevře dveře uchazečům i veřejnosti. Podrobný program a další informace najdete tady. 15.lis Turisté o nadcházejícím prodlouženém víkendu završí letošní sezonu pochodem Za posledním puchýřem. Informace k němu jsou k mání zde. 14.lis Čtvrtý ročník závodu ženských štafet Vysočinou NoMen Run se poběží 21. dubna 2018. Kapacita závodu je stanovena na 120 startovních míst, registrace organizátorky spustí v pondělí 20. listopadu ve 20:11. Více na www.nomenrun.cz
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.