V Olomouci budou hledat mezery v dovednostech a znalostech absolventů

Martin Višňa 22.11.2013 5136×   0
Ze setkání

Řešitelé mezinárodního projektu Employability of Graduates in Sport mají za sebou první setkání. To se uskutečnilo na konci října v anglickém Gloucestershiru. Vedle zástupců z Francie, Německa, Španělska a Řecka se zúčastnila také česká výprava ve složení Michal Kudláček a Lucie Kellerová.

Cílem setkání bylo především seznámit řešitele projektu s jeho zásadními milníky a potřebnými kroky k dosažení těchto met. „Pro nás to znamená do příštího setkání, které proběhne v březnu 2014 v Německu, přeložit dotazníky pro zaměstnavatele i pro absolventy, který má nalézt případné mezery v dovednostech a znalostech absolventů. A také uspořádat setkání se zaměstnavateli a vzdělávacími institucemi a začít pracovat na tvorbě sítě zaměstnavatelů a vzdělávacích institucí. Naslouchat, co absolventům schází a kde po ukončení studia mají nedostatky,“ uvedla Kellerová.

"Nabízí se zde prostor pro všechny zaměstnavatele, studenty i absolventy pracující v oboru nabídnout své pracoviště k případné spolupráci a zahrnutí do sítě zaměstnavatelů," dodala. 

Získané zkušenosti a poznatky potom budou sdíleny v dalších zemích. Jak už dříve prozradil hlavní řešitel české části projektu Michal Kudláček, vychází se přitom z modelu, že pokud vzejde v některé ze zúčastněných zemí zajímavá myšlenka či impuls a osvědčí se v praxi, vzniká potenciál také pro využití nápadu v ostatních zemích.

Ten byl vytvořen kvůli stále se zvyšující nezaměstnanosti mladých lidí v Evropské unii, která v některých zemích převyšuje 40 procent. Do dvouletého projektu, který odstartoval v říjnu, je zapojeno šest evropských zemí. Vedle Česka je to Francie, Německo, Španělsko a Řecko a hlavním koordinátorem je univerzita v Gloucestershire ve Velké Británii.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.