Olomouckými ulicemi se prohnal cyklozávod za památkami

Martin Višňa 27.9.2018 370×   0 (10)

Za památkami a dalšími zajímavými stavbami hanácké metropole se vydali účastníci cyklozávodu, který již pátým rokem pořádá studentský spolek Studium Artium. Městem a pěti checkpointy nejrychleji prosvištěl Pavel Kubeš, kterému trasa zabrala něco málo přes 28 minut, nejrychlejší žena Lucii Kubešové dojela do cíle o asi deset minut později.

I přes chladnější počasí se na start v areálu letního kina, kde byl umístěn i cíl závodu, postavilo 24 cyklistů. Trasu a taktiku si volil každý sám, povinně ovšem museli zamířit k checkpointům, kde na ně čekaly otázky týkající se daných staveb. A v případě špatné odpovědi „zdržující“ trestné úkoly. Pořadatelé pro letošní ročník vybrali například kapucínský kostel na Dolním náměstí, vilu Stratilových na Nové Ulici nebo Aplikační centrum BALUO FTK UP na Neředíně.

Na neředínském checkpointu, který zajišťovala Radost z pohybu, se museli účastníci popasovat s otázkou, který ateliér navrhl architektonickou podobu moderního centra zaměřeného na přenos výsledků výzkumu lidského pohybu do praxe. Správně, tedy atelier-r, odpověděla zhruba polovina závodníků, ti zbylí dostali na výběr – kliky, nebo dřepy.

Jako první dojel do cíle výše zmíněný Pavel Kubeš, s časem 30 minut ho následoval Petr Plesník a další minutu navíc potřeboval k dojetí do cíle David Suchý. V ženské kategorii po vítězce Lucii Kubešové dojela jako druhá Sylva Giacintová a jako třetí Kamila Banátová s časem do 39 minut. Nutno podotknout, že většinou jde o pravidelné účastníky tohoto závodu. Speciální cenu za všechny správné odpovědi získala Kristýna Pinkava.

„Napriek chladnému počasiu som bola prekvapená počtom závodníkov. Myslím, že závod sa vydaril a pevne dúfam, že o rok sa s mnohými účastnikmi stretneme opäť. Výhercovia získali krásne ceny, ktoré nám venovali UPoint, Pevnost poznaní a Bajkazyl. Po závode nasladovala príjemná afterparty pri ohníku,“ dodala organizátorka Lenka Peterková.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<říjen 2018><<
říjen 2018
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
23.říj Co čeká běžce tuto středu na Jogitu? Bude to trochu techničtější trénink – odrazy a výběhu v parku. Více v události. 22.říj KČT Šternberk zve tuto sobotu na Šternberský vandr, jeho propozice a registrační formulář najdete zde 19.říj Do konce října se mohou běžci hlásit na závod Rabštejnský kocour, který v sobotu 3. listopadu pořádá Akademik sport centrum Univerzity Palackého v podhůří Jeseníků. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.