Osobnosti HC Olomouc daly nahlédnout "za oponu"

Martin Višňa 25.9.2018 291×   0 (10)

Podobně jako studentům začal nový školní rok, odstartovala hokejistům HC Olomouc nová extraligová sezona. Přes diáře nabité tréninky a zápasy přijaly tři osobnosti olomouckého hokejového klubu – trenéři Jan Tomajko a Zdeněk Moták a brankář Branislav Konrád – pozvání k besednímu stolu a pod hlavičkou projektu Univerzita pro sport daly nahlédnout „za oponu“.

Příjemné povídání, které moderoval děkan Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého Michal Šafář, si do Aplikačního centra BALUO přišlo poslechnout, ale i doplnit jej zajímavými dotazy, na čtyřicet diváků, studentů i fanoušků klubu. Mluvilo se o vyhlídkách na umístění v tabulce, o zisku mistrovského titulu v 90. letech, ale padla i připomínka ke kusu matného plexiskla, které na zimním stadionu divákům částečně zakrývá časomíru.

„Žádný tým nedokáže hrát celou sezonu výborně. O úspěchu pak rozhoduje to, jak mužstvo hraje, když se nedaří, to je totiž daleko složitější vyhrát zápas, než když jsou hráči navnadění předchozími výhrami. Doufám, že se s takovými momenty v té začínající sezoně dobře vypořádáme,“ podotkl na „tabulkový“ dotaz trenér Tomajko.

„Chleba se láme v lednu. Tam je strašně moc zápasů a dá se vylepšit i pokazit bilance,“ doplnil jeho kolega Moták. Nejdůležitější je přitom podle trenérů vzájemná komunikace, ať už mezi trenéry, mezi trenéry a hráči a mezi hráči samotnými. „Ne, že bychom se hádali o sestavě, ale máme někdy odlišné názory, což je ale právě to, co nás může posunout dál,“ uvedl Moták.

Dotazům diváků neušel ani gólman Konrád a jeho trávení komerčních přestávek na ledě. „Nebyl jsem na reklamní přestávky zvyklý, tak jsem zůstával v brance, mám takovou relaxační pozici. Na co při ní myslím, to těžko říci, někdy mi hlavou běží třeba nějaká písnička, kterou jsem přes den někde slyšel, ale spíš se snažím vypnout hlavu a nemyslet na nic,“ prozradil brankář. „Na olympiádě mě z brány vyháněli, tak jsem se postavil se do stejné pozice kousek od ní, akorát jsem se o branku nemohl opřít,“ dodal s úsměvem.

Setkání s osobnostmi HC Olomouc bylo další ze série besed Za oponou, které připravuje projekt Univerzita pro sport ve spolupráci se Studentským kariérním a poradenským centrem UP. Dříve si již na půdě Aplikačního centra BALUO mohli zájemci popovídat s fotbalovým trenérem Petrem Johnem Uličným. Během podzimu by pak mělo proběhnout setkání s bývalým fotbalovým reprezentantem Davidem Rozehnalem a o dalších se ještě uvažuje.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<říjen 2018><<
říjen 2018
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
23.říj Co čeká běžce tuto středu na Jogitu? Bude to trochu techničtější trénink – odrazy a výběhu v parku. Více v události. 22.říj KČT Šternberk zve tuto sobotu na Šternberský vandr, jeho propozice a registrační formulář najdete zde 19.říj Do konce října se mohou běžci hlásit na závod Rabštejnský kocour, který v sobotu 3. listopadu pořádá Akademik sport centrum Univerzity Palackého v podhůří Jeseníků. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.