První sezona University Shields Olomouc? Náročná, ale inspirativní

Martin Višňa 30.07.2018 3236×   0
Ilustrační foto: Martin Višňa

„I na ledě jsem řešil za chodu manažerské povinnosti a připadal si, že pod výstrojí mám pořád košili, která určitým způsobem táhne,“ říká Dominik Pudelka, student fakulty tělesné kultury, jenž v minulém roce inicioval vznik univerzitního hokejového týmu. University Shields Olomouc mají za sebou první sezonu v Evropské univerzitní hokejové lize. Prý byla náročná, poučná a inspirativní.

Hokej je Pudelkova srdeční záležitost, vždy si rád zahraje. Na druhou stranu když ví, že nemůže dát výkonu vše, ať už kvůli zdraví nebo kvůli manažerským povinnostem, své místo rád přenechá. „Od prvního dne dosud je to sedm dní v týdnu, kdy něco řeším, plánuji, organizuji. Sám jsem si v počátcích nedokázal představit, že to bude takto náročné. Ale věřím, že se s postupem času realizační tým rozšíří, obmění a spoustu práce převezmou odborníci ve svém oboru. Je to jeden z dílčích cílů pro nadcházející sezonu,“ věří předseda klubu.

Jen pro představu malý výčet z manažerského zařizování na jeden zápas: iontové nápoje, ovoce, případně sportovní suplementy jako minimální komfort pro hráče, na domácí utkání je třeba zajistit mimo jiné časoměřiče, hlasatele, lidi na trestnou lavici, zdravotníka, pořádkovou službu, člověka na prodej lístků, před zápasem je třeba se postarat o propagaci…

Doma mimo Olomouc

Právě u domácích zápasů cítí Pudelka největší problém, se kterým se tým musel ve své premiérové sezoně potýkat. Jako domácí totiž Shields hráli na ledě v Uničově a Prostějově. V Olomouci, kde dlouhodobě chybí prostor i pro potřeby hokejové mládeže, jsou domácí zápasy univerzitních hokejistů zatím nereálné. „Bohužel jsme jediný tým v lize, který nehraje ve svém městě, což se projevuje i v kvalitě hry, jelikož si nemůžeme dovolit tolik tréninkových jednotek jako soupeři, kteří trénují až čtyřikrát týdně. Také nám to brání v uspokojení poptávky ze strany studentů, kteří by rádi chodili na zápasy a podporovali naše kluky a my jim mohli na oplátku poskytnout sportovní zážitek,“ vysvětluje Pudelka.

Na druhou stranu k úspěchům řadí zejména spolupráci s Univerzitou Palackého. „Nesmírně si vážím toho, jakým způsobem k nám přistupuje a snaží se pomoci. Určitě bych zmínil i soudržnost týmu nejen na ledě, ale i mimo něj, a také se podle ohlasů ze stran vyučujících podařilo v hráčích vybudovat pocit hrdosti, že mohou reprezentovat svou alma mater,“ říká předseda klubu.

Hledají se posily

A jak si Shields, vedení trenérem Radimem Zbránkem, v premiérové sezoně v lize se soupeři z Česka, Slovenska, Polska a Maďarska vedli? Dokázali o pět gólů vyhrát, i vysoko podlehli zkušenějším týmům, na nováčky ale žádná ostuda. „Myslím si, že jsme to jako tým zvládli. Poučili jsme se z chyb, kterým budeme do další sezony předcházet. Měli jsme i tu čest poznat několik opravdu dobrých hráčů, a doufám, že o ně nebude zájem z vyšších lig a potkáme se příští sezonu,“ naznačuje Pudelka. Kdyby ale přece jen někdo řady týmu opustil, ví prý asi o třinácti hokejistech, kteří se na UP právě kvůli možnosti hrát v univerzitním klubu hlásili.

Pro chod mužstva jsou ale důležití nejen hráči, nezbytný je realizační tým. Do něj v současnosti hokejisté hledají posily, například na pozici zdravotníka, fotografa nebo grafika. Zájemci se mohou ozvat na e-mail hokej@upol.cz.

foto: Jozef Kafka, StarLine Photography

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<červen 2022><<
červen 2022
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
28.pro Příznivci běhu si přijdou s naším Jogitem na své i na Silvestra - můžete si vyběhnout na Jedovou! Více... 21.pro V sobotu 29. prosince vyrážíme na poslední Větrání do Jeseníků. Bohužel kdo se nestihl včas přihlásit, má již smůlu, kapacita výletu byla velmi rychle naplněna. Alespoň se můžete inspirovat trasu, viz mapa na webu Větrání 10.pro Předposlední, předvánoční Větrání zavede turisty v sobotu 15. prosince do Podbeskydí, na trasu ze Štramberka do Nového Jičína. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.