První sezona University Shields Olomouc? Náročná, ale inspirativní

Martin Višňa 30.7.2018 810×   0
Ilustrační foto: Martin Višňa

„I na ledě jsem řešil za chodu manažerské povinnosti a připadal si, že pod výstrojí mám pořád košili, která určitým způsobem táhne,“ říká Dominik Pudelka, student fakulty tělesné kultury, jenž v minulém roce inicioval vznik univerzitního hokejového týmu. University Shields Olomouc mají za sebou první sezonu v Evropské univerzitní hokejové lize. Prý byla náročná, poučná a inspirativní.

Hokej je Pudelkova srdeční záležitost, vždy si rád zahraje. Na druhou stranu když ví, že nemůže dát výkonu vše, ať už kvůli zdraví nebo kvůli manažerským povinnostem, své místo rád přenechá. „Od prvního dne dosud je to sedm dní v týdnu, kdy něco řeším, plánuji, organizuji. Sám jsem si v počátcích nedokázal představit, že to bude takto náročné. Ale věřím, že se s postupem času realizační tým rozšíří, obmění a spoustu práce převezmou odborníci ve svém oboru. Je to jeden z dílčích cílů pro nadcházející sezonu,“ věří předseda klubu.

Jen pro představu malý výčet z manažerského zařizování na jeden zápas: iontové nápoje, ovoce, případně sportovní suplementy jako minimální komfort pro hráče, na domácí utkání je třeba zajistit mimo jiné časoměřiče, hlasatele, lidi na trestnou lavici, zdravotníka, pořádkovou službu, člověka na prodej lístků, před zápasem je třeba se postarat o propagaci…

Doma mimo Olomouc

Právě u domácích zápasů cítí Pudelka největší problém, se kterým se tým musel ve své premiérové sezoně potýkat. Jako domácí totiž Shields hráli na ledě v Uničově a Prostějově. V Olomouci, kde dlouhodobě chybí prostor i pro potřeby hokejové mládeže, jsou domácí zápasy univerzitních hokejistů zatím nereálné. „Bohužel jsme jediný tým v lize, který nehraje ve svém městě, což se projevuje i v kvalitě hry, jelikož si nemůžeme dovolit tolik tréninkových jednotek jako soupeři, kteří trénují až čtyřikrát týdně. Také nám to brání v uspokojení poptávky ze strany studentů, kteří by rádi chodili na zápasy a podporovali naše kluky a my jim mohli na oplátku poskytnout sportovní zážitek,“ vysvětluje Pudelka.

Na druhou stranu k úspěchům řadí zejména spolupráci s Univerzitou Palackého. „Nesmírně si vážím toho, jakým způsobem k nám přistupuje a snaží se pomoci. Určitě bych zmínil i soudržnost týmu nejen na ledě, ale i mimo něj, a také se podle ohlasů ze stran vyučujících podařilo v hráčích vybudovat pocit hrdosti, že mohou reprezentovat svou alma mater,“ říká předseda klubu.

Hledají se posily

A jak si Shields, vedení trenérem Radimem Zbránkem, v premiérové sezoně v lize se soupeři z Česka, Slovenska, Polska a Maďarska vedli? Dokázali o pět gólů vyhrát, i vysoko podlehli zkušenějším týmům, na nováčky ale žádná ostuda. „Myslím si, že jsme to jako tým zvládli. Poučili jsme se z chyb, kterým budeme do další sezony předcházet. Měli jsme i tu čest poznat několik opravdu dobrých hráčů, a doufám, že o ně nebude zájem z vyšších lig a potkáme se příští sezonu,“ naznačuje Pudelka. Kdyby ale přece jen někdo řady týmu opustil, ví prý asi o třinácti hokejistech, kteří se na UP právě kvůli možnosti hrát v univerzitním klubu hlásili.

Pro chod mužstva jsou ale důležití nejen hráči, nezbytný je realizační tým. Do něj v současnosti hokejisté hledají posily, například na pozici zdravotníka, fotografa nebo grafika. Zájemci se mohou ozvat na e-mail hokej@upol.cz.

foto: Jozef Kafka, StarLine Photography

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<říjen 2018><<
říjen 2018
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
19.říj Do konce října se mohou běžci hlásit na závod Rabštejnský kocour, který v sobotu 3. listopadu pořádá Akademik sport centrum Univerzity Palackého v podhůří Jeseníků. Více... 16.říj Studenti Univerzity Palackého poměří již zítra síly na tradičním Přeboru UP v přespolním běhu. Více... 9.říj Již tuto neděli se v Havířově běží Residomo Havířovská desítka. Účastí na běhu, za kterým stojí jeden ze zakladatelů Radosti z pohybu, můžete podpořit havířovské boccisty. Registrace je možná ještě na místě. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.