Větrání: Tišnovské viadukty – propozice

Martin Višňa 27.07.2018 3163×   0
Ilustrační foto: M. Višňa

S předposledním výletem čtvrtého ročníku Větrání se vydáme do okolí Tišnova, osou výletu bude železniční trať z Brna na Žďár nad Sázavou, která přechází hluboká údolí řek a říček na často zajímavých mostních stavbách; takový Most míru patří mezi největší železobetonové mosty u nás. Stejně jako v případě jarního výletu podél Ferdinandky ani tento nebude jen o železnici, zastavíme se mimo jiné v památném areálu kláštera Porta Coeli a samozřejmě za pozornost stojí i krajina, do níž jsou všechny stavby umístěné.

Před přihlášením na výlet si prosím projděte následující propozice.

Termín:

neděle 12. srpna 2018

Přihlášení:

na e-mail martin.visna@upol.cz do pátku 10. srpna 12:00.

Výletu se může zúčastnit kdokoliv, kdo se na stanovenou trasu cítí a zajímá ho. Do přihlášky stačí napsat jména přihlašovaných osob a také prosím uvádějte, zda souhlasíte se zpracováním uvedených jmen do neveřejné evidence účasti na Větrání. Přihlášky slouží k urychlení prezence, početní orientaci při přípravě pamětních listů a případných dalších suvenýrů a u některých výletů též jako podklad k objednání alternativní dopravy.

Událost na FB:

Pokud používáte Facebook, můžete sledovat aktuální informace k výletu zde

Počasí:

Předpověď můžete sledovat zde

Sraz účastníků:

6:45 Olomouc, před hl. n.; příp. 10:50 vlak. zast. Řikonín

Doprava tam:

Olomouc – Brno – Tišnov – Řikonín
7:06 R vlak směr Brno, příjezd 8:42
+ 9:53 os. vlak směr Řikonín, příjezd 10:49
(pozn.: v úseku Tišnov – Řikonín náhradní autobusová doprava)

Trasa 16 km:

Řikonín, žst. – cesta obcí a následně neznačená cesta podél trati – od kutinského viaduktu zelená značka – rozc. Kutiny – zelená značka – rozc. Řikonín, žst., odb. – zelená značka – rozc. Mírová – žlutá značka – rozc. Dolní Loučky – ulice Dolní Loučky – z části Mezihoří červená značka – rozc. Mezihoří – podél řeky Loučky – rozc. Předklášteří – modrá značka – Tišnov, ul. Jungmannova a Janáčkova – Tišnov, žst. >> mapa <<

Zajímavosti na trase:

Kopcovitá krajina Tišnovska s množstvím skal; Malý a Velký železniční viadukt u Kutin; Most míru a viadukt Mezihoří v Dolních Loučkách; údolí řeky Loučky; areál kláštera Porta Coeli v Předklášteří; historické centrum Tišnova.

Doprava zpět:

Tišnov – Brno – Olomouc
16:30 os. vlak směr Břeclav, příjezd do Brna 17:07
+ 17:18 R vlak směr Šumperk, příjezd do Olomouce 18:52

Jízdné:

198 Kč zpáteční jízdenka Olomouc – Brno
67 Kč jízdenka Brno – Řikonín
54 Kč jízdenka Tišnov – Brno

Ráno v Olomouci stačí zakoupit pouze zpáteční jízdenku Olomouc – Brno. Ostatní jízdenky dokoupíme v průběhu dne.

Ceny jsou uvedeny bez možných slev. Možno se domluvit na skupinové jízdence na vlak, vždy však max. pro 5 osob. Větší skupiny se musí hlásit předem na ČD!

Ostatní informace:

Účast na akci je na vlastní nebezpečí a odpovědnost. Účast je zdarma, výletníci si hradí pouze dopravu a občerstvení. Občerstvení lze v případě potřeby zakoupit během ranní přestávky v Brně. V případě předpovědi vytrvalého deště nebo větru se akce nejpozději v pátek 10. srpna ve 12:00 ruší. Sledujte případné aktualizace těchto propozic a facebookovou událost, viz odkaz výše.

Kontakt:

Martin Višňa, e-mail martin.visna@upol.cz, telefon 737 546 294 (pouze sms!)

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<červen 2022><<
červen 2022
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
28.pro Příznivci běhu si přijdou s naším Jogitem na své i na Silvestra - můžete si vyběhnout na Jedovou! Více... 21.pro V sobotu 29. prosince vyrážíme na poslední Větrání do Jeseníků. Bohužel kdo se nestihl včas přihlásit, má již smůlu, kapacita výletu byla velmi rychle naplněna. Alespoň se můžete inspirovat trasu, viz mapa na webu Větrání 10.pro Předposlední, předvánoční Větrání zavede turisty v sobotu 15. prosince do Podbeskydí, na trasu ze Štramberka do Nového Jičína. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.