Větrání: Tišnovské viadukty – propozice

Martin Višňa 27.7.2018 926×   0
Ilustrační foto: M. Višňa

S předposledním výletem čtvrtého ročníku Větrání se vydáme do okolí Tišnova, osou výletu bude železniční trať z Brna na Žďár nad Sázavou, která přechází hluboká údolí řek a říček na často zajímavých mostních stavbách; takový Most míru patří mezi největší železobetonové mosty u nás. Stejně jako v případě jarního výletu podél Ferdinandky ani tento nebude jen o železnici, zastavíme se mimo jiné v památném areálu kláštera Porta Coeli a samozřejmě za pozornost stojí i krajina, do níž jsou všechny stavby umístěné.

Před přihlášením na výlet si prosím projděte následující propozice.

Termín:

neděle 12. srpna 2018

Přihlášení:

na e-mail martin.visna@upol.cz do pátku 10. srpna 12:00.

Výletu se může zúčastnit kdokoliv, kdo se na stanovenou trasu cítí a zajímá ho. Do přihlášky stačí napsat jména přihlašovaných osob a také prosím uvádějte, zda souhlasíte se zpracováním uvedených jmen do neveřejné evidence účasti na Větrání. Přihlášky slouží k urychlení prezence, početní orientaci při přípravě pamětních listů a případných dalších suvenýrů a u některých výletů též jako podklad k objednání alternativní dopravy.

Událost na FB:

Pokud používáte Facebook, můžete sledovat aktuální informace k výletu zde

Počasí:

Předpověď můžete sledovat zde

Sraz účastníků:

6:45 Olomouc, před hl. n.; příp. 10:50 vlak. zast. Řikonín

Doprava tam:

Olomouc – Brno – Tišnov – Řikonín
7:06 R vlak směr Brno, příjezd 8:42
+ 9:53 os. vlak směr Řikonín, příjezd 10:49
(pozn.: v úseku Tišnov – Řikonín náhradní autobusová doprava)

Trasa 16 km:

Řikonín, žst. – cesta obcí a následně neznačená cesta podél trati – od kutinského viaduktu zelená značka – rozc. Kutiny – zelená značka – rozc. Řikonín, žst., odb. – zelená značka – rozc. Mírová – žlutá značka – rozc. Dolní Loučky – ulice Dolní Loučky – z části Mezihoří červená značka – rozc. Mezihoří – podél řeky Loučky – rozc. Předklášteří – modrá značka – Tišnov, ul. Jungmannova a Janáčkova – Tišnov, žst. >> mapa <<

Zajímavosti na trase:

Kopcovitá krajina Tišnovska s množstvím skal; Malý a Velký železniční viadukt u Kutin; Most míru a viadukt Mezihoří v Dolních Loučkách; údolí řeky Loučky; areál kláštera Porta Coeli v Předklášteří; historické centrum Tišnova.

Doprava zpět:

Tišnov – Brno – Olomouc
16:30 os. vlak směr Břeclav, příjezd do Brna 17:07
+ 17:18 R vlak směr Šumperk, příjezd do Olomouce 18:52

Jízdné:

198 Kč zpáteční jízdenka Olomouc – Brno
67 Kč jízdenka Brno – Řikonín
54 Kč jízdenka Tišnov – Brno

Ráno v Olomouci stačí zakoupit pouze zpáteční jízdenku Olomouc – Brno. Ostatní jízdenky dokoupíme v průběhu dne.

Ceny jsou uvedeny bez možných slev. Možno se domluvit na skupinové jízdence na vlak, vždy však max. pro 5 osob. Větší skupiny se musí hlásit předem na ČD!

Ostatní informace:

Účast na akci je na vlastní nebezpečí a odpovědnost. Účast je zdarma, výletníci si hradí pouze dopravu a občerstvení. Občerstvení lze v případě potřeby zakoupit během ranní přestávky v Brně. V případě předpovědi vytrvalého deště nebo větru se akce nejpozději v pátek 10. srpna ve 12:00 ruší. Sledujte případné aktualizace těchto propozic a facebookovou událost, viz odkaz výše.

Kontakt:

Martin Višňa, e-mail martin.visna@upol.cz, telefon 737 546 294 (pouze sms!)

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<říjen 2018><<
říjen 2018
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
19.říj Do konce října se mohou běžci hlásit na závod Rabštejnský kocour, který v sobotu 3. listopadu pořádá Akademik sport centrum Univerzity Palackého v podhůří Jeseníků. Více... 16.říj Studenti Univerzity Palackého poměří již zítra síly na tradičním Přeboru UP v přespolním běhu. Více... 9.říj Již tuto neděli se v Havířově běží Residomo Havířovská desítka. Účastí na běhu, za kterým stojí jeden ze zakladatelů Radosti z pohybu, můžete podpořit havířovské boccisty. Registrace je možná ještě na místě. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.