Větrání: Šostýnská sobota – propozice

Martin Višňa 17.7.2018 1648×   0
Kopřivnice. Foto: Martin Višňa

Kopřivnice je známá především výrobou tatrovek a jejich muzeem, průmyslové město je ovšem položeno v pěkné podbeskydské krajině, o čemž se účastníci dalšího Větrání budou moci přesvědčit první srpnovou sobotu (došlo ke změně na termínu, na plakátě je uvedena neděle). Dvanáctikilometrová trasa povede z Frenštátu pod Radhoštěm přes vrchy Pískovna a Brdy s vyhlídkami či přes zříceninu hradu Šostýn do Kopřivnice.

 Před přihlášením na výlet si prosím projděte následující propozice.

Termín:

sobota 4. srpna 2018

Přihlášení:

na e-mail martin.visna@upol.cz do pátku 3. srpna 12:00.
Výletu se může zúčastnit kdokoliv, kdo se na stanovenou trasu cítí a zajímá ho. Do přihlášky stačí napsat jména přihlašovaných osob a také prosím uvádějte, zda souhlasíte se zpracováním uvedených jmen do neveřejné evidence účasti na Větrání. Přihlášky slouží k urychlení prezence, početní orientaci při přípravě pamětních listů a případných dalších suvenýrů a u některých výletů též jako podklad k objednání alternativní dopravy.

Událost na FB:

Pokud používáte Facebook, můžete sledovat aktuální informace k výletu zde

Počasí:

Předpověď můžete sledovat zde

Sraz účastníků:

7:30 Olomouc, před hl. n.; příp. 9:50 vlak. zast. Frenštát p. Radhoštěm město

Doprava tam:

Olomouc – Val. Meziříčí – Frenštát p. Radhoštěm, město
7:54 Ex vlak směr Žilina, příjezd do Val. Meziříčí 8:46
+ 9:24 os. vlak směr Frenštát p. Radhoštěm, příjezd do zast. město 9:51

Trasa 12,2 km:

Frenštát p. Radhoštěm, zast. – modrá značka – Frenštát, nám. Míru – ul. Dolní – rozc. Frenštát p. R., koupaliště – žlutá značka po hlavní silnici a následně podél Lubiny – rozc. Lichnov, bus – rozc. Janíkovo sedlo – NS Lašská – Raškova vyhlídka – rozc. Pod Pískovnou – vrch Brdy a Bezručova vyhlídka – Jasníkova studánka – žlutá značka – Husova lípa – hrad Šostýn – neznačená cesta a silnice ke Kopřivnici – rozc. Kopřivnice, koupaliště – žlutá značka – ul. Husova – Kopřivnice, žst. >> mapa <<

Zajímavosti na trase:

Krajina přírodního parku Podbeskydí; historické centrum Frenštátu; naučná stezka Lašská - Kopřivnice; studánky; Raškova a Bezručova vyhlídka; památné stromy Raškův buk, Husova lípa a další; zřícenina hradu Šostýn. V případě zájmu je možné navštívit kopřivnická muzea - Lašské muzeum, Technické muzeum nebo Automoto muzeum.

Doprava zpět:

Kopřivnice – Studénka – Hranice – Olomouc
15:23 os. vlak směr Studénka, příjezd 15:49
+ 15:58 R vlak směr Brno, příjezd do Hranic 16:18
+ 16:49 Ex vlak směr Praha, příjezd do Olomouce 17:16

Jízdné:

150 Kč jízdenka Olomouc – Frenštát p. Radhoštěm
150 Kč jízdenka Kopřivnice – Olomouc

Ceny jsou uvedeny bez možných slev. Možno se domluvit na skupinové jízdence na vlak, vždy však max. pro 5 osob. Větší skupiny se musí hlásit předem na ČD!

Ostatní informace:

Účast na akci je na vlastní nebezpečí a odpovědnost. Účast je zdarma, výletníci si hradí pouze dopravu a občerstvení. Občerstvení lze v případě potřeby zakoupit v obchodech ve Val. Meziříčí nebo ve Frenštátu, později pak v Kopřivnici. V případě předpovědi vytrvalého deště nebo větru se akce nejpozději v pátek 3. srpna ve 12:00 ruší. Sledujte případné aktualizace těchto propozic a facebookovou událost, viz odkaz výše.

Kontakt:

Martin Višňa, e-mail martin.visna@upol.cz, telefon 737 546 294 (pouze sms!)

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<květen 2019><<
květen 2019
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
28.pro Příznivci běhu si přijdou s naším Jogitem na své i na Silvestra - můžete si vyběhnout na Jedovou! Více... 21.pro V sobotu 29. prosince vyrážíme na poslední Větrání do Jeseníků. Bohužel kdo se nestihl včas přihlásit, má již smůlu, kapacita výletu byla velmi rychle naplněna. Alespoň se můžete inspirovat trasu, viz mapa na webu Větrání 10.pro Předposlední, předvánoční Větrání zavede turisty v sobotu 15. prosince do Podbeskydí, na trasu ze Štramberka do Nového Jičína. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.