Čtvrté místo na Českých akademických hrách reprezentanti Univerzity Palackého doslova vylovili z bazénu

Martin Višňa 6.7.2018 916×   0 (9)

Dvaasedmdesátkrát vystoupali reprezentanti Univerzity Palackého na stupně vítězů během letošních Českých akademických her, které hostila Masarykova univerzita v Brně. V celkovém pořadí škol se olomoucká univerzita umístila na čtvrtém místě.

Jako již tradičně naplnili sportovci v barvách Univerzity Palackého medailovou sbírku nejvíce v disciplínách plavání a ploutvového plavání, v bazénu vyplavali hned dvacet pět zlatých medailí. Další čtyři vítězství přidali atleti, v kolektivních sportech pak své turnaje ovládly florbalistky a házenkářky.

„Celkově získali naši reprezentanti třicet dva zlatých, sedmnáct stříbrných a dvacet tři bronzových medailí. Za vzornou reprezentaci jim patří poděkování, za každou vybojovanou medaili také obdrží mimořádné sportovní stipendium ve výši 3000, 2000 a 1000 korun,“ uvedl koordinátor olomoucké reprezentace Vítězslav Prukner z fakulty tělesné kultury.

Nejúspěšnějšími sportovci se stali plavkyně Gabriela Chudárková, která na nejvyšší stupeň vítězů vystoupala hned sedmkrát, a její kolega Jan Slíva, ten vybojoval o jeden nejcennější kov méně.

„Čekala jsem, že nějaké medaile přivezu, ale že jich bude tolik, to určitě ne. Většinu holek ale znám ze závodů, takže jsem věděla, co od nich můžu čekat. Poprvé jsem zkusila i ploutvové plavání a i tady jsem byla překvapená počtem získaných medailí. Je to podobné jako klasické plavání a plave se zde kraul. Ten je v klasice mou hlavní disciplínou,“ prozradila studentka fakulty tělesné kultury Gabriela Chudárková, závodící v sezoně za Zlínský plavecký klub.

Univerzitu Palackého reprezentovala v Brně více než stohlavá výprava. Původně bylo přihlášeno 160 sportovců, někteří však nedorazili kvůli zranění, zkouškám či z jiných důvodů. „Poděkování patří rovněž všem garantům jednotlivých sportů, kteří účast našich sportovců zajistili, a také všem, kteří působili jako trenéři družstev přímo v dějišti her,“ dodal Vítězslav Prukner.

Oním dějištěm letošního sedmnáctého ročníku Českých akademických her bylo díky rozmístění jednotlivých sportovišť téměř celé Brno. Sportovci poměřovali síly nejen v kampusu pořádající Masarykovy univerzity v Bohunicích, ale také ve sportovním areálu Vysokého učení technického pod Palackého vrchem. Plavalo se v prostorách Univerzity obrany a třeba soutěž v aerobiku se odehrála přímo v centru města pod Špilberkem. Na hry bylo přihlášeno přes 1700 sportovců ze čtyřiceti sedmi vysokých a vyšších odborných škol, kteří se o titul akademických mistrů utkali ve dvaceti šesti sportech.

Nejlépe si vedli sportovci domácí Masarykovy univerzity, druhé místo žebříčku škol obsadila reprezentace Univerzity Karlovy a celkový bronz bralo taktéž domácí Vysoké učení technické. Celý žebříček, kompletní výsledky jednotlivých sportů nebo fotografie jsou ke zhlédnutí na stránkách her.

 

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<únor 2019><<
únor 2019
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123
45678910
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
28.pro Příznivci běhu si přijdou s naším Jogitem na své i na Silvestra - můžete si vyběhnout na Jedovou! Více... 21.pro V sobotu 29. prosince vyrážíme na poslední Větrání do Jeseníků. Bohužel kdo se nestihl včas přihlásit, má již smůlu, kapacita výletu byla velmi rychle naplněna. Alespoň se můžete inspirovat trasu, viz mapa na webu Větrání 10.pro Předposlední, předvánoční Větrání zavede turisty v sobotu 15. prosince do Podbeskydí, na trasu ze Štramberka do Nového Jičína. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.