Půlmaratonci zaplní Olomouc, čeká se nový rekord tratě

Martin Višňa 15.6.2018 722×   0
Olomoucký půlmaraton. Foto: Martin Višňa

Opět po roce zaplaví olomoucké ulice půlmaratonská atmosféra. Na devátý ročník Mattoni 1/2maratonu Olomouc míří vedle tisíců členů atletických klubů a rekreačních běžců i světové vytrvalecké špičky. Stejně jako v minulých letech nebude chybět ani doprovodný veletrh Moravia Sport Expo, na němž se představí olomoucké sportovní kluby, a také se pojede štafeta na vozíku.

Letošní ročník půlmaratonu slibuje útok na traťové rekordy. V mužském poli se objeví hned čtveřice elitních běžců s osobním rekordem pod jednu hodinu, v závodě žen se pak představí mistryně světa a půlmaratonská světová rekordmanka z čistě ženského závodu Netsanet Gudeta z Etiopie. Diváci se mohou těšit také na českou rekordmanku Evu Vrabcovou-Nývltovou a nejlepšího tuzemského vytrvalce Jiřího Homoláče.

Na půlmaratonskou trať v sobotu 23. června v 18:30 z Horního náměstí vyběhnou nejen tito profíci, ale také tisíce nadšenců do běhu, kapacita závodu je 6300 běžců. Nebudou mezi nimi chybět například někteří pravidelní účastníci běžeckých tréninků Jogito ergo sum, které se pod hlavičkou Radosti z pohybu konají každou středu, anebo studenti Univerzity Palackého, kteří soutěží o pohár rektora. Startovní čísla si obléknou i děti, a sice v rámci 3,5 kilometru dlouhého dm Rodinného běhu, který startuje už v 17 hodin.

Běžci přitom svou registrací mohou podpořit vybrané neziskové organizace. Pokud patříte k těm, kteří nechávají věci na poslední chvíli, vězte, že několik „benefičních“ startovních čísel ještě zbývá – více tady.

Jednou z neziskovek, které lze podpořit, je Spolek Trend vozíčkářů Olomouc, který již pošesté v rámci doprovodného programu připravil Olomouckou štafetu na vozíku. Jejím cílem je zapojit do jízdy co největší počet účastníků na vozíku, aby si i zdraví lidé uvědomili, jak těžké je zdolat 250metrový úsek pomocí koleček a svých rukou. Důležitá přitom není rychlost zdolání trasy, ale co největší počet zapojených. Jezdit se bude už v pátek 22. června od 10 do 22 hodin v Rudolfově aleji ve Smetanových sadech, zájemci si na stránkách spolku mohou dopředu zarezervovat čas, kdy si chtějí svůj úsek zajet.

V pátek se také otevřou pomyslné brány doprovodného půlmaratonského veletrh Moravia Sport Expo. V pavilonu A Výstaviště Flora a jeho přilehlém okolí si budou půlmaratonci vyzvedávat své startovní balíčky, zároveň se tu ale veřejnosti budou prezentovat olomoucké sportovní kluby, výrobci či distributoři sportovního vybavení a leccos si budou moc zájemci i vyzkoušet.

Jako například na stanovištích Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého, kde si budou moci nechat tělesné složení nebo poměřit svůj výskok s profi sportovci, dozvědět se o nabídce služeb a kurzů Aplikačního centra BALUO či aktivitách Radosti z pohybu, vyzkoušet si sportovně-kompenzační pomůcky pro handicapované sportovce a děti budou moci zdolat mini lezeckou stěnu.

Veletrh Moravia Sport Expo je možné navštívit v pátek od 10 do 19 hodin a v sobotu od 9 do 16 hodin.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<listopad 2018><<
listopad 2018
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
8.lis Už v pondělí 12. listopadu bude nejen o své bohaté kariéře vyprávět na půdě Fakulty tělesné kultury UP fotbalista David Rozehnal. Více... 6.lis Olomoucká pobočka spolku mediků IFMSA připravila na středu 14. listopadu opět po roce osvětový program Světový den diabetu a Běh proti diabetu. Více... 24.říj 100. výročí vzniku Československa můžete oslavit s Klubem českých turistů, který připravil na závěr týdne bohatý kulturní, ale i turistický program, mimo jiné by mělo dojít na nový český rekord – vyvěšení největší turistické značky na Petřínské rozhledně. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.