Půlmaratonci zaplní Olomouc, čeká se nový rekord tratě

Martin Višňa 15.6.2018 377×   0
Olomoucký půlmaraton. Foto: Martin Višňa

Opět po roce zaplaví olomoucké ulice půlmaratonská atmosféra. Na devátý ročník Mattoni 1/2maratonu Olomouc míří vedle tisíců členů atletických klubů a rekreačních běžců i světové vytrvalecké špičky. Stejně jako v minulých letech nebude chybět ani doprovodný veletrh Moravia Sport Expo, na němž se představí olomoucké sportovní kluby, a také se pojede štafeta na vozíku.

Letošní ročník půlmaratonu slibuje útok na traťové rekordy. V mužském poli se objeví hned čtveřice elitních běžců s osobním rekordem pod jednu hodinu, v závodě žen se pak představí mistryně světa a půlmaratonská světová rekordmanka z čistě ženského závodu Netsanet Gudeta z Etiopie. Diváci se mohou těšit také na českou rekordmanku Evu Vrabcovou-Nývltovou a nejlepšího tuzemského vytrvalce Jiřího Homoláče.

Na půlmaratonskou trať v sobotu 23. června v 18:30 z Horního náměstí vyběhnou nejen tito profíci, ale také tisíce nadšenců do běhu, kapacita závodu je 6300 běžců. Nebudou mezi nimi chybět například někteří pravidelní účastníci běžeckých tréninků Jogito ergo sum, které se pod hlavičkou Radosti z pohybu konají každou středu, anebo studenti Univerzity Palackého, kteří soutěží o pohár rektora. Startovní čísla si obléknou i děti, a sice v rámci 3,5 kilometru dlouhého dm Rodinného běhu, který startuje už v 17 hodin.

Běžci přitom svou registrací mohou podpořit vybrané neziskové organizace. Pokud patříte k těm, kteří nechávají věci na poslední chvíli, vězte, že několik „benefičních“ startovních čísel ještě zbývá – více tady.

Jednou z neziskovek, které lze podpořit, je Spolek Trend vozíčkářů Olomouc, který již pošesté v rámci doprovodného programu připravil Olomouckou štafetu na vozíku. Jejím cílem je zapojit do jízdy co největší počet účastníků na vozíku, aby si i zdraví lidé uvědomili, jak těžké je zdolat 250metrový úsek pomocí koleček a svých rukou. Důležitá přitom není rychlost zdolání trasy, ale co největší počet zapojených. Jezdit se bude už v pátek 22. června od 10 do 22 hodin v Rudolfově aleji ve Smetanových sadech, zájemci si na stránkách spolku mohou dopředu zarezervovat čas, kdy si chtějí svůj úsek zajet.

V pátek se také otevřou pomyslné brány doprovodného půlmaratonského veletrh Moravia Sport Expo. V pavilonu A Výstaviště Flora a jeho přilehlém okolí si budou půlmaratonci vyzvedávat své startovní balíčky, zároveň se tu ale veřejnosti budou prezentovat olomoucké sportovní kluby, výrobci či distributoři sportovního vybavení a leccos si budou moc zájemci i vyzkoušet.

Jako například na stanovištích Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého, kde si budou moci nechat tělesné složení nebo poměřit svůj výskok s profi sportovci, dozvědět se o nabídce služeb a kurzů Aplikačního centra BALUO či aktivitách Radosti z pohybu, vyzkoušet si sportovně-kompenzační pomůcky pro handicapované sportovce a děti budou moci zdolat mini lezeckou stěnu.

Veletrh Moravia Sport Expo je možné navštívit v pátek od 10 do 19 hodin a v sobotu od 9 do 16 hodin.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<červenec 2018><<
červenec 2018
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
20.čer Rekola v Praze nově půjčují skateboardy. Více... 19.čer Seriál závodů v běhu na lyžích SkiTour spustil registrace na ročník 2019. Více...  18.čer Běžkyně si mohou do svých diářů zapsat termín pátého ročníku štafetového závodu NoMen Run – ženské štafety Vysočinou proběhnou 13. dubna 2019. Web závodu...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.