Olomouc poběží pro Paměť národa

Martin Višňa 21.5.2018 354×   0
Běh pro Paměť národa Olomouc 2018

V hanácké metropoli, stejně jako i v jiných městech v Česku, se v sobotu 9. června uskuteční charitativní Běh pro Paměť národa. Běžci si mohou vybrat ze tří tratí Smetanovými a Čechovými sady, od jednoho do deseti kilometrů, startovné podpoří neziskovou organizaci Post Bellum.

Jde spíše o symbolický běh, výtěžek ale bude reálnou a důležitou pomocí, mimo jiné k tomu, aby se nezapomnělo na osudy politických vězňů, válečných veteránů, obětí holocaustu, disidentů a všech bojovníků za svobodu. „Výtěžek ze startovného poslouží k natáčení pamětníků 20. století, které nezisková organizace Post Bellum již více než 15 let zaznamenává. Jen připomínaná historie totiž může zabránit opakování minulých chyb,“ uvedla za organizátory Magdalena Hýrková.

Připraveny jsou tři tratě, po dvou stovkách běžců se může postavit na start pěti a deseti kilometrů. Na kilometr kondičního proběhnutí či procházky může vyrazit neomezeně účastníků. Start a zázemí běhu bude v restauraci Fontána ve Smetanových sadech. Více informací k tratím, výši startovného a registraci je k mání na www.behpropametnaroda.cz. Mimo jiné je třeba zmínit, že studenti platí startovné jen 200 korun. V sadech nebude chybět ani doprovodný program a závody pro děti.

Pokud zrovna nechcete nebo nemůžete běžet, ale rádi byste se na olomouckém běhu nějak podíleli, organizátoři uvítají dobrovolné pomocníky. Dobrovolníci se mohou hlásit na magdalena.hyrkova@postbellum.cz.

Partnerem olomouckého běhu je naše Univerzita Palackého, také Statutární město Olomouc nebo Český rozhlas Olomouc. Ve stejný den jako na Hané se poběží pro Paměť národa také v Praze na Vypichu, v Plzni v okolí Ranče Šídlovák, v Hradci Králové u rybníka Biřička a v Třebíči v bývalém areálu BOPO. V Praze se poběží již potřetí, prvního ročníku běhu v roce 2016 se zúčastnilo 480 běžců, vloni to bylo již téměř 1200 lidí.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<červen 2018><<
červen 2018
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
12.čer Ještě dnes se můžete registrovat na T-Mobile Olympijský běh, který se běží po celé republice ve středu 20. června. Více... 5.čer Čtvrtek 7. června je posledním dnem, kdy je možné se přihlásit na letošní České akademické hry, které se za dva týdny konají v Brně. Vysokoškoláci, kteří chtějí reprezentovat své školy, musejí kontaktovat pro přihlášení určené garanty na svých školách. Více... 4.čer V Lipové-lázních byla otevřena nová fit stezka, mrkněte na krátké ohlédnutí na webu Runex
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.