Stadion ožije atletickým přeborem i rejem světlušek

Martin Višňa 20.4.2018 301×   0
Z běhu pro Světlušku. Foto: Martin Višňa

Olomoucký atletický stadion bude v příštím týdnu dějištěm hned dvou akcí, pod nimiž je podepsána Univerzita Palackého. Nejprve tu změří studenti síly na tradičním univerzitním přeboru v atletice, den nato se stadion a přilehlé Bezručovy sady rozzáří světly čelovek při druhém ročníku Nočního běhu pro Světlušku.

O přebornících Univerzity Palackého v atletických disciplínách pro letošní rok se bude rozhodovat ve středu 25. dubna. Závody budou zahájeny úderem 15. hodiny, soutěžit se bude v běhu na 60, 100, 150, 400 a 1500 metrů, dále pak ve skoku vysokém a dalekém, hodu diskem a oštěpem a vrhu koulí, nebudou chybět ani běžecké štafety. „Pro první tři závodníky v každé disciplíně jsou připravené zajímavé ceny od partnerů akce a na konci celého závodního dne vyhlásíme také Cenu děkana FTK za nejlepší mužský a ženský výkon,“ uvedla za organizátory Markéta Zetochová. Přebor jako obvykle připravují pod supervizí Vítězslava Pruknera z katedry sportu fakulty tělesné kultury studenti předmětu Management atletických akcí.

Vloni v dešti podali nejlepší výkony podle tak zvaných Maďarských tabulek pro dráhu sprinterka Adéla Dubová a Štěpán Mikoška v hodu oštěpem. Jejich potenciální následovníci najdou podrobné informace k průběhu letošního přeboru na webu fakulty tělesné kultury, přihlášky se pak podávají přímo v místě konání od 13:30.

To druhý ročník benefičního Nočního běhu pro Světlušku zahájí ve čtvrtek 26. dubna o dost později. Dění v areálu atletického stadionu propukne v 18:30, samotný běh bude odstartován v 21 hodin. Běžci si mohou vybrat ze dvou tras, v Bezručových sadech zaběhnou jeden (3 km) nebo dva okruhy (6 km).

Registrovat se je možné dopředu na stránkách běhu, případně přímo na místě, pro prvních 500 běžců mají pořadatelé připraveny startovní balíčky s čelovkou a dalšími dárky. Výtěžek ze startovného podpoří činnost Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška, který pomáhá rozsvítit svět nevidomým.

V areálu stadionu bude připraven také doprovodný program. „Mimo jiné se o hudební doprovod večer postará náš kolega Michal Vičar se svými přáteli,“ zve Zbyněk Janečka, vedoucí katedry aplikovaných pohybových aktivit fakulty tělesné kultury. Právě studenti a zaměstnanci fakulty se na běhu organizačně podílejí a Univerzita Palackého je jeho partnerem. Stejně jako vloni, kdy se Olomouc rozzářila rejem světlušek poprvé. Na start se tehdy postavilo přes 500 běžců.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<květen 2018><<
květen 2018
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
17.kvě V sobotu 9. června se běžci ve vybraných místech Česka rozeběhnou na podporu Paměti národa, výtěžek běhu umožní natočit a uchovat další stovky příběhů válečných veteránů, disidentů, politických vězňů a dalších. Více... 11.kvě Naši jogiťáci se hodlají popasovat se štafetovým závodem Vltava run, držte jim palce! Více o závodě... 10.kvě V městském parku v Mohelnici již brzy otevřou novou fit stezku kombinující běh, cvičení a vzdělávání na čerstvém vzduchu, má být největší v republice. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.