Fotogalerie: Pohybové aktivity na víkendových veletrzích

Martin Višňa 24.6.2014 1462×   0 (20)

Olomouc o uplynulém víkendu žila vědou a sportem. Univerzita Palackého v pátek a v sobotu pořádala velký popularizační Veletrh vědy a výzkumu, na Výstavišti Flora souběžně probíhal veletrh aktivního a zdravého životního stylu Moravia Sport Expo jako součást Olomouckého půlmaratonu. 

Na obou akcích měli návštěvníci u stánků Radosti z pohybu možnost zapůjčit si krokoměr a následně si nechat vyhodnotit svůj chodecký výkon, Centrum APA zase nabízelo vyzkoušení kompenzačních pomůcek pro sportovce s handicapem, zejména sportovních vozíků. 

Pracovníci fakulty tělesné kultury také vystoupili během pátečního programu půlmaratonského veletrhu s krátkými přednáškami o realizovaném výzkumu v rámci HBSC studie srovnávající životní styl a zdraví školáků ve 43 zemích světa nebo o fyzickém testování sportovců. V sobotu si pak zájemci mohli nechat změřit tělesné složení pomocí bioelektrické impedanční analýzy na přístroji InBody 720. 

Na univerzitním veletrhu si návštěvníci mohli s fakultou tělesné kultury také otestovat své lukostřelecké schopnosti. Kromě toho nabízely kus sportovního vyžití také prezentace Lanového centra Proud nebo Newman School, kde byly k mání skákací boty. 

Všechny prezentace přitom provázel velký zájem návštěvníků. V případě univerzitního veletrhu zejména zájem školáků, kteří do Olomouce přijeli na výlet. Na olomouckém výstavišti byly stánky v obležení zejména v sobotu, například pracovnice u měření tělesného složení se údajně neměly šanci zastavit. Krokoměry si za oba dva dny vypůjčilo a svůj výkon si nechalo u stánků Radosti z pohybu změřit 261 lidí (jejich žebříček naleznete zde). 

Ze sportovních a pohybových aktivit na obou veletrzích si můžete prohlédnout malou fotogalerii. 

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<duben 2018><<
duben 2018
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
19.dub Vysokoškoláci se již mohou hlásit k účasti na letošních Českých akademických hrách. Jejích 17. ročník hostí v termínu 17. až 22. června Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně. Více... 17.dub

Přijďte to s UP Bike natřít olomoucké dopravě!  U většiny fakult Univerzity Palackého dnes proběhne happening natírání a zdobení kol, která se do konce května stanou nositeli aktualit, poutači a symboly synergie iniciativ za příjemnější pohyb olomouckými ulicemi pro všechny. Můžete se dozvědět, co UP Bike na květen chystá, a když budete chtít, na chvíli se i připojit. Třeba kousek natřít, pomoci s připevněním květináče na kolo, přinést kytku a do květináče ji zasadit.

6.dub 60 km nových singletracků s infrastrukturou vznikne pro cyklisty v okrese Ústí nad Orlicí a polském příhraničí. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.