Fotogalerie: Pohybové aktivity na víkendových veletrzích

Martin Višňa 24.6.2014 1310×   0 (20)

Olomouc o uplynulém víkendu žila vědou a sportem. Univerzita Palackého v pátek a v sobotu pořádala velký popularizační Veletrh vědy a výzkumu, na Výstavišti Flora souběžně probíhal veletrh aktivního a zdravého životního stylu Moravia Sport Expo jako součást Olomouckého půlmaratonu. 

Na obou akcích měli návštěvníci u stánků Radosti z pohybu možnost zapůjčit si krokoměr a následně si nechat vyhodnotit svůj chodecký výkon, Centrum APA zase nabízelo vyzkoušení kompenzačních pomůcek pro sportovce s handicapem, zejména sportovních vozíků. 

Pracovníci fakulty tělesné kultury také vystoupili během pátečního programu půlmaratonského veletrhu s krátkými přednáškami o realizovaném výzkumu v rámci HBSC studie srovnávající životní styl a zdraví školáků ve 43 zemích světa nebo o fyzickém testování sportovců. V sobotu si pak zájemci mohli nechat změřit tělesné složení pomocí bioelektrické impedanční analýzy na přístroji InBody 720. 

Na univerzitním veletrhu si návštěvníci mohli s fakultou tělesné kultury také otestovat své lukostřelecké schopnosti. Kromě toho nabízely kus sportovního vyžití také prezentace Lanového centra Proud nebo Newman School, kde byly k mání skákací boty. 

Všechny prezentace přitom provázel velký zájem návštěvníků. V případě univerzitního veletrhu zejména zájem školáků, kteří do Olomouce přijeli na výlet. Na olomouckém výstavišti byly stánky v obležení zejména v sobotu, například pracovnice u měření tělesného složení se údajně neměly šanci zastavit. Krokoměry si za oba dva dny vypůjčilo a svůj výkon si nechalo u stánků Radosti z pohybu změřit 261 lidí (jejich žebříček naleznete zde). 

Ze sportovních a pohybových aktivit na obou veletrzích si můžete prohlédnout malou fotogalerii. 

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<říjen 2017><<
říjen 2017
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
24.říj Na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně se 1. listopadu poběží o pohár děkana, info zde. 23.říj Chcete spojit příjemné s užitečným a strávit den volna na kole? Zapojte se do sobotní Podzimní transportní cyklojízdy, jejímž cílem je svépomocný převoz kol z Prahy do Hradce s pomocí dobrovolníků. Více tady. 20.říj Ve Zlíně brzy otevřou nové úseky cyklostezek a smíšených stezek pro chodce a cyklisty, a to konkrétně kilometr a půl dlouhý úsek stezky podél třídy Tomáše Bati mezi ulicemi Lorencova – Podvesná XVII a více než čtyřkilometrový úsek páteřní cyklostezky podél řeky Dřevnice. Více na stránkách města.
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.