Půlmaraton s Pohárem rektora: registrujte se

Ondřej Martínek 28.5.2014 5166×   0
Olomoucký půlmaraton. Foto: RunCzech

Všichni akademici, studenti a zaměstnanci univerzity, kteří za měsíc vyběhnou na trať Olomouckého půlmaratonu, mohou zároveň soutěžit o Pohár rektora. Do univerzitní kategorie se ale závodníci musí dodatečně přihlásit.

„Chceme studenty a zaměstnance motivovat k pohybu,“ uvedl rektor Jaroslav Miller. Sám se však závodu kvůli zahraniční cestě nezúčastní. „Snad se budu moci porovnat s našimi nejlepšími běžci v příštím roce,“ dodal.

Letos je tato doplňková soutěž pro akademiky vyhlášena podruhé. „Proti loňsku je rozdíl v tom, že budeme Pohár rektora udělovat ve dvou kategoriích – mužské a ženské. Samostatná kategorie znamená i samostatné vyhlášení výsledků,“ objasnil tiskový mluvčí univerzity Radek Palaščák. Vítěz a vítězka Poháru rektora svou cenu dostanou na večerní party, která se koná po závodě ve VIP zóně v Galerii Caesar.

Jak se dodatečně registrovat?

Soutěžit o rektorský pohár mohou všichni již zaregistrovaní zaměstnanci a studenti Univerzity Palackého, kteří poběží individuální závod na půlmaratonské trati. Zájemce o dodatečné zařazení do univerzitní kategorie o to musí e-mailem požádat Štěpánku Ištvánkovou na adrese s.istvankova(zavináč)gmail.com. Do e-mailu s předmětem „pohár“ uvede své jméno, startovní číslo a kontaktní telefonní číslo.

V loňském roce si pro pohár rektora doběhl dvaadvacetiletý student fakulty tělesné kultury David Pelíšek, který trať zvládl v čase 1:12:12. Za vítězem zaostal jen několik minut, Henry Kiplagat z Keni doběhl do cíle v čase 1:03:00.

Půlmaraton útočí na zlatou známku

Olomoucký půlmaraton má start i cíl na Horním náměstí, trasa měří 21,0975 kilometru. Věhlas olomouckého běžeckého festivalu významně roste. Loni získal půlmaraton unikátní ocenění – stříbrnou známku Asociace mezinárodních atletických federací (IAAF). Olomouc je nejmenším místem na světě, které získalo tak vysoké ohodnocení. Stejným oceněním se pyšní například významné půlmaratony v Jokohamě, Rotterdamu, Turíně nebo Rás al-Chajma. Letos se Olomoucký půlmaraton bude snažit dosáhnout dokonce na známku zlatou.

Běžecký seriál rozehrál svůj první díl v Olomouci v roce 2010. Už tehdy se postavilo na start 1600 běžců z třiadvaceti zemí světa. Loni jich bylo 3700 a v letošním roce se počítá s pěti tisíci běžci v hlavním závodě.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<únor 2019><<
únor 2019
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123
45678910
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
28.pro Příznivci běhu si přijdou s naším Jogitem na své i na Silvestra - můžete si vyběhnout na Jedovou! Více... 21.pro V sobotu 29. prosince vyrážíme na poslední Větrání do Jeseníků. Bohužel kdo se nestihl včas přihlásit, má již smůlu, kapacita výletu byla velmi rychle naplněna. Alespoň se můžete inspirovat trasu, viz mapa na webu Větrání 10.pro Předposlední, předvánoční Větrání zavede turisty v sobotu 15. prosince do Podbeskydí, na trasu ze Štramberka do Nového Jičína. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.